Vasaras sezonā "Splendid Palace" skatītāju iemīļotās filmas

Kinoteātris „Splendid Palace” vasaras sezonā saviem apmeklētājiem piedāvā noskatīties īpašo vasaras izlasi par īpašo cenu, kurā tiks demonstrētas skatītāju iemīļotākās 2011. gada filmas!

Filma Mēs.Komanda ļauj ielūkoties hokeja komandas Dinamo Rīga spēļu aizkulisēs un grūtajā ikdienā, just līdzi emocijām uz soliņa, dalīties zaudējumu bēdās un uzvaras priekā.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Filma "Mēs.Komanda" ļauj ielūkoties hokeja komandas Dinamo Rīga spēļu aizkulisēs un grūtajā ikdienā, just līdzi emocijām uz soliņa, dalīties zaudējumu bēdās un uzvaras priekā.

LIELAJĀ ZĀLĒ
OPERA "NORMA"

Ieraksts no Teatro Comunale di Bologn, Boloņa
Bellīni operu „Norma” sarakstīja 30 gadu vecumā, un tā kļuva par lielāko mākslinieka sasniegumu. Šodien tā tiek rādīta kā piemērs augstāko bel canto tradīcijas virsotni.
Mūzikas autors: Vinčenco Bellīni
Režisors: Federiko Tjēzi
Diriģents: Evelino Pido
Lomās:
Norma - Daniela Dessì
Polions - Fabio Armiliato
Adalgisa - Kate Aldriha
Oroveso - Rafals Siveks
Clotilda – Marī Lisa Erarda
Flavio - Antonello Cerons

Lielajā zālē: 1. jūlijā plkst. 18:00. Ieeja: 7.00 Ls; 9.00 Ls.

7 DIENAS UN NAKTIS AR MERILINU MONRO. Lielbritānija, ASV, 2011
Drāma Garums: 99 min
Režisors: Simon Curtis
Lomās: Michelle Williams, Eddie Redmayne, Kenneth Branagh
Apburošā kinozvaigzne Merilina Monro dodās uz Angliju, lai filmētos jaunajā filmā. Tā valdzina un iekaro visus, tostarp arī jaunieti – režisora palīgu Kolinu Klārku. Bet ko jūt pati Merilina? Vai viņa drīkst iemīlēties nepieredzējusi jauneklī? Un kā tas ir - būt par Merilinu Monro?
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 30.06. seanss 21:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

VALDZINOŠĀ TAMĀRA DRŪ. Lielbritānija, 2010
Režisors: Stīvens Frīrss
Lomās: Džemma Artertone, Lūks Evanss, Dominiks Kūpers, Temsins Gregs, Rodžers Allams, Bils Kemps.
Garums: 111 min
Valdzinošā žurnāliste Tamāra Drū, kura izmantojusi plastiskās ķirurģijas sniegtās iespējas, lai radikāli mainītu savu izskatu, atgriežas dzimtajās mājas gleznainā Anglijas provincē. Ķirurga uzlabots deguns, garas kājas, darbs glancētā žurnālā, alkas pēc slavas un salauztu siržu kolekcija... Viņas ierašanās izraisa īstenu šoku vietējos iedzīvotājos, kuri raduši pie rāmas lauku dzīves. Vīrieši un sievietes, buržuā un fermeri, rokzvaigznes un provinciāļi - itin visi tiek savaldzināti, jo Tamāras svelošais daiļums un netikumīgās gaitas pamodina tumšas kaislības, kā arī savērpj daudzu absurdu un vienlaikus aizkustinošu notikumu virpuli.
Lielajā zālē: 29.06. seanss 17:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

TUMŠĀS ĒNAS. ASV, 2012
Komēdija, fantāzija. Garums: 113 min
Režisors: Tim Burton
Lomās: Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Eva Green, Michelle Pfeiffer, Chloe Moretz
Džonijs Deps, Mišela Feifere, Eva Grīna un citas zvaigznes Tima Bērtona jaunākajā filmā - gotiskā komēdijā  „Tumšās ēnas". Šis ir jau astotais Džonija Depa un Tima Bērtona tandēms!
Ir astoņpadsmitais gadsimts, Bārnabass Kolinss (Džonijs Deps) ir bagāts muižnieks un pleibojs, kurš dzīvo cepuri kuldams... līdz brīdim, kad viņš pieļauj liktenīgu kļūdu, salaužot skaistās burves Andželikas sirdi. Burve viņam atriebjas - pārvērš par vampīru un aprok dzīvu. Pēc diviem gadsimtiem vampīrs Bārnabass tiek nejauši atbrīvots, un viņš attopas 1972.gadā, pavisam citā pasaulē. Nu viņam nākas ne tikai iedzīvoties mūsdienās un glābt savas dzimtas īpašumus, bet arī atkal sastapties ar daiļo un neganto raganu Andželiku.
Angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Vecuma ierobežojums: 12+ - Līdz 12 g.v. - neiesakām
Lielajā zālē: 5.07. seanss 19:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

DOKUMENTĀLISTS. Latvija, 2012
Dokumentāla filma
Garums: 82 min
Režisori: Inese Kļava, Ivars Zviedris
Pie skarbās un vientuļās purva Intas ierodas dokumentālists. Viņa acīs Inta ir brīnišķīga – izcila filmas varone ar spēcīgu raksturu, bet mežonīgā sieviete drīzāk gatava filmētājam uzlikt lāstu, nekā ļauties iemūžināties. Taču dokumentālista neatlaidība dara savu un Intas sirds tiek iekarota, lai tūlīt pēc tam to arī salauztu.
Vecuma ierobežojums: 12+
Lielajā zālē: 4.07. seanss 19:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

DZELZS LĒDIJA. Lielbritānija, 2011
Biogrāfija, drāma. Garums: 105 min
Režisors: Filids Loids
Lomās: Merila Strīpa, Džims Bordbents, Ričards Grants
„Dzelzs lēdija" ir apbrīnojams un intīms kinostāsts par Mārgaretu Tečeri (Merila Strīpa), pirmo un līdz šim vienīgo Lielbritānijas sievieti-premjerministri. Neskatoties uz šķiru un dzimumu diskrimināciju, vienai no vispazīstamākajām un  visietekmīgākajām 20.gadsimta sievietēm izdevās sasniegt politikas virsotnes, kurās līdz šim dominējuši vīrieši.
Par Tečeres atveidošanu izcilā un godalgotā aktrise Merila Strīpa ir nominēta „Zelta globusam".
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 29.06. seanss 18:30      
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

DĀMU MĪLULIS. Lielbritānija, Francija, Itālija, 2012
Drāma, romantika. Garums: 102 min
Režisori: Declan Donnellan, Nick Ormerod
Lomās: Robert Pattinson, Christina Ricci, Uma Thurman
Bel Ami, veidots pēc Gija de Mopasāna romāna motīviem, ir erotiski piesātināts stāsts par ambīcijām, varu un pavedināšanu, kas seko Džordža Deroja izaugsmei no nabadzības līdz "beau monde" 1890-to gadu Parīzē. Izmantojot savu aso prātu un pavedināšanas prasmes, Derojs no prositūtas skavām nonāk līdz kaislīgiem sakariem ar bagātām skaistulēm, kas mīt pasaulē, kurā sekss ir vara un slava ir apsēstība un kurā par ietekmi cīnās politika un mediji.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 3.07. seanss 17:00; 5.07. seanss 21:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

MĀKSLINIEKS. Francija, 2011
Komēdija. Garums: 100 min
Režisors: Michel Hazanavicius
Lomās: Jean Dujardin, Berenice Bejo, John Goodman, James Cromwell
Holivuda, 1927.gads. Mēmā kino zvaigzne Džordžs Valentīns ir slavas zenītā: viņa filmām ir neiedomājami panākumi, viņu ieskauj kvēlu pielūdzēju pulks. Taču kinoteātros sāk parādīties skaņu filmas, un jaunais kino paģēr jau citādu aktierspēli un mīmiku. Sarūgtinoši, jo tas var kļūt par Džordža Valentīna karjeras galu. Tajā pašā laikā masu skatu aktrise Pepija Millere tikai sāk savu ceļu uz lielo kino...
Režisora Mišela Hazanavičusa filma "Mākslinieks" kļuva par 2011.gada Kannu kinofestivāla sensāciju, un titullomas tēlotājam franču aktierim Žanam Dužardēnam atnesa labākā aktiera godalgu.
Kinofestivāla "Baltijas pērle" atklāšanas filma "Mākslinieks" iekļauta ACME Film kolekcijā SMART.
Filma angļu un franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 29.06. seanss 21:00                                     
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

HABEMUS PAPAM - MUMS IR PĀVESTS. Itālija, Francija, 2010
Komēdija, Drāma. Garums: 102 min
Režisors: Nanni Moretti
Lomās: Michel Piccoli, Nanni Moretti, Jerzy Stuhr, Renato Scarpa
Spēlfilma “Habemus Papam” ir tradicionāls paziņojums latīņu valodā, kas nozīmē: „Mums ir pāvests!” Garīdznieku konklāvs vairākas dienas ir pavadījis nošķirtībā no ārpasaules, apspriežot dažādas kandidatūras. Arī cilvēku pūlis Sv. Pētera laukumā ir pacietīgi gaidījis. Visa spriedze koncentrējas uz to momentu, kad jaunievēlētais pāvests parādīsies uz balkona un sveiks visus ticīgos. Tomēr šajā brīdī rodas kāda visnotaļ negaidīta problēma – jaunajam pāvestam sākas panikas lēkme. Palīgā tiek saukts slavens psihoanalītiķis, kurš turklāt vēl ir ateists.
Nanni Moreti (1953, Itālija) ir itāļu režisors, producents, scenārists un aktieris, kura filmas vairakkārt nominētas Zelta Palmas zaram Kannu kinofestivālā – no tām Dēla istaba 2001. gadā šo apbalvojumu arī saņēma. Pēc studijām, 1970. gados pārdevis pastmarku kolekciju, lai iegādātos kinokameru. Viņa pirmā filma Ecce Bombo tūdaļ ieguva plašu atzinību un joprojām ir itāļu publikas iemīļota kinolente.
Filma itāļu valodā ar subtitriem latvieū un krievu valodā.
Lielajā zālē: 5.07. seanss 17:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

IEMĪĻOTIE. Melodrāma. Francija, 2011,
Garums: 145 min
Režisors: Kristofs Onorē
Lomās: Kjāra Mastrojāni, Katrīna Denēva, Ludvena Sanjē, Luijs Garels, Milošs Formans
2011. gada Kannu kinofestivāla noslēguma film
Sarežģīts, daudzslāņains mīlasstāsts, kura muzikālais risinājums aizsauc mūs uz „Šerbūras lietussargu” laikiem... No 60. gadu Parīzes līdz 21. gadsimta Londonai Madlēna un viņas meita Vera nepārstāj parādīties un izgaist savu iemīļoto vīriešu dzīvē. Tomēr nebūt ne visos laikos ir ļauts tā viegli un nepiespiesti mīlēt. Kā stāties pretī nepielūdzamajam laika ritējumam, kas liek izdzist pat visdziļākajām jūtām?
Lielajā zālē: 4.07. seanss 21:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

CILVĒKI TUR. Latvija, 2012
Drāma. Garums: 90 min
Režisors: Aiks Karapetjans
Lomās: Iļja Ščerbakovs, Semjons Serzins, Mihails Razumovskis, Viktorija Kondratenko, Mareks Marcinkēvičs, Agnese Frišfelde
Jans kopā ar draugu Krekeri cīnās par savu vietu skarbajā mikrorajona pasaulē, viņu kontā jau ir vairākas zādzības un citi likumpārkāpumi. Taču, pēc tikšanās ar Sabīni, skaistu meiteni no pārtikušas ģimenes, Jans vēlas mainīt savu dzīvi un meklē ceļu uz labāku sabiedrību. Taču pievienoties “zelta jaunatnei” izrādās ne tik vienkārši – viņa cerības uz mīlestību un jaunām iespējām draud sabrukt, un šķiet, ka šai dzīvē viņš var paļauties tikai pats uz sevi.
Filma krievu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Lielajā zālē: 3.07. seanss 19:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

IKARA BĒRNĪBA. Šveice, Rumānija, Francija, 2009
Drāma, Trilleris. Garums: 90 min
Režisors: Alexander Iordachescu
Lomās: Guillaume Depardieu, Alysson Paradi
Gijoms Depardjē četras reizes nominēts un vienreiz ieguvis Cēzara balvu kā labākais aktieris filmā Les Apprentis (Rež. Pierre Salvadori).
Džonatans Fogels (Gijoms Depardjē) gribētu pagriezt atpakaļ laiku un novērst negadījumu, kas sabeidza viņa dzīvi un kura dēļ viņš kļuva par invalīdu. Kad Džonatans uzzina, ka atzīts profesors un ģenētiķis Stīvs Karrs ir radījis gēnu terapiju, ar kuras palīdzību iespējams reģenerēt cilvēka ķermeni, viņš piesakās pie profesora vizītē. Terapija nenotiek kā Karrs (Karlo Brands) to iecerējis, un noved pie negaidīta rezultāta. Džonatans, kura dzīvība nu karājas mata galā, saprot, ka viņu var glābt tikai viens cilvēks - profesora Karra meita Alise (Alisona Paradī).
Rumāņu režisora Aleksandra Iordačesku pirmā pilnmetrāžas spēlfilma, kas tika atlasīta Monreālas festivāla konkursam pirmo filmu kategorijā 2009. gadā.
Festivāli:
2010 Transylvania International Film Festival (May 2010)
Singapore International Film Festival (Apr 2010)
Festival Int'l du Film Francophone (Apr 2010)
Solothurner Filmtage - Switzerland (Jan 21 - 28) 2009
Montréal World Film Festival - First Films Competition
Molodist Kyiv International Film Festival  
Kolkata Film Festival
Lielajā zālē: 4.07. seanss 17:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

ŠEFS. Francija, Spānija, 2012
Komēdija. Garums: 85 min
Režisors: Daniel Cohen
Lomās: Jean Reno, Michaël Youn, Raphaëlle Agogué
Jauns pavārs cenšas izmanīt jau labi pazīstama "zvaigžņu" šefpavāra (Žana Reno) dzīves stilu un ieradumus. Pateicoties savai ietiepībai un neatlaidībai, jaunais cilvēks kļūst par īstu virtuves karali!
Vecuma ierobežojums: 12+
Franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 30.06. seanss 17:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

VIENTUĻĀ SALA. Igaunija, Baltkrievija, Latvija, 2012
Spēlfilma. Garums: 99 min
Režisors: Pēters Simms (Peeter Simm)
Lomās: Andris Keišs, Gerts Raudseps (Gert Raudsep), Olga Vodčica (Ольга Водчиц), Lembits Ulfsaks (Lembit Ulfsak), Juhans Ulfsaks (Juhan Ulfsak), Lenna Kūrmā (Lenna Kuurmaa), Igors Sigovs (Игорь Сигов)
Par tiem, kas ikdienā nesatiekas, bet dzīvo līdzās. Par mīlestību un uzticību, par sāpēm un naidu. Mēs esam dažādi, bet tomēr — kaut kas mūs vieno. Reizēm tā ir… vientulība. “Vientuļā sala” seko pieciem stāstiem, kas viens ar otru savijas kādā mūsdienu pilsētā.
Vecuma ierobežojums: nav
Lielajā zālē: 2.07. seanss 19:00 
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

MĪLESTĪBA ILGST TRĪS GADUS. Francija, 2011
Romantiska, komēdija
Garums: 98 min
Režisors: Frédéric Beigbeder
Lomās: Gaspard Proust, Louise Bourgoin, Joey Starr, Jonathan Lambert, Frédérique Bel, Elisa Sednaoui
Vai zinājāt, ka mīlestība ilgst tikai trīs gadus? Rakstnieks Marks Maronjē par to ir pārliecināts: pirms trim gadiem viņš neprātīgi iemīlējās, drīz vien iestūrēja laulības ostā, bet pēc trīs gadu kopdzīves, mīlestība jau bija izplēnējusi, tāpēc nācās šķirties. Marks izstrādā pārliecinošu teoriju un izdod grāmatu par to, ka mīla ilgst vien trīs gadus, bet laulība kā institūcija ir vien mārketinga rīks. Tomēr tad Marks sastop kādu sievieti...
„Mīlestība ilgst trīs gadus" ir provokatīvā franču rakstnieka Frederika Beigbedera, kulta romāna „99 franki" autora debija kino režijā. Beigbeders ironijas piesātināto filmu par mīlestību un attiecībām uzņēmis pēc savas grāmatas motīviem.
Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 30.06. seanss 19:00               
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

VIENTUĻAIS VĪRS. ASV, 2009
Drāma. Garums: 99 min
Režisors: Toms Fords
Lomās: Kolins Fērts, Džūliana Mūra, Metjū Guds, Džinnifera Gudvina, Nikolass Holts
Neticami skaists, stilistiski nevainojams un saturiski dziļš stāsts.
Losandželosa, 1962. gads. Džordžs Falkoners ir padrūms anglis, literatūras pasniedzējs, kurš universitātē lasa lekcijas par Haksliju. Viņš atvēl sev vienu dienu, lai gūtu atbildi uz jautājumu, vai vispār saskatāma kāda jēga turpmākajai dzīvei pēc mīļotā vīrieša Džima, ar kuru kopā pavadīti 16 gadi, piepešās nāves.
Sešdesmito gadu spožums un izsmalcinātība šeit tiek demonstrēti ar tik hipnotisku perfekcionismu, ka nav iespējams ne uz mirkli novērsties no ekrāna.
14 godalgas un 23 nominācijas starptautiskos kinofestivālos, tostarp
•    „Volpi kauss” par labāko vīriešu lomas atveidojumu (Kolins Fērts)
•    nominācija balvai „Zelta lauva” Venēcijas kinofestivālā
•    nominācija „Oskara” un „Zelta globusa” balvai par  labāko vīriešu lomas atveidojumu (Kolins Fērts)
•    nominācija „Zelta globusa” par labāko oriģinālmūziku (Ābels Koržeņovskis) un labāko otrā plāna sieviešu lomas atveidojumu (Džūliana Mūra)
•    BAFTA (Britu kinoakadēmija) balva par labāko vīriešu lomas atveidojumu (Kolins Fērts) un nominācija balvai par labākajiem kostīmiem.
Filma angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 3.07. seanss 21:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

SERŽS GEINSBŪRS, VARONĪGĀ DZĪVE. Francija, 2009
Biogrāfiska drāma. Garums: 136 min
Režisors: Žoans Sfars
Lomās:  Ēriks Elmosnino, Letīcija Kasta, Sāra Forestjē, Lūsija Gordone
Mēs virpuļojam pār krēslainajām Parīzes ieliņām, skanot „Valse de Melody”…
Salds svaigas tabakas aromāts, rūgta dūmu smarža, stipras un skābenas kafijas tase, klusinātas krāsas, izjusta mūzika un grēkpilni valdzinoša, piesmakusi, ironiska un brīnišķa balss.
monsieur épatage… arvien klātesošā cigarete, francūžu šarma un dzīves baudīšanas, sarkasma un nekautra tiešuma, apburoša grēcīguma un intelektuāla izaicinājuma iemiesojums. No puritānisma ne vēsts: Bridžita Bardo, Žiljeta Greko, Katrīna Denēva, Izabella Adžāni, Džeina Birkina…
Filma-fantāzija par Geinsbūru, kuras radīšanu iedvesmojusi odioza un satriecoša personība. Skatītājam tiek dāvātas divas fenomenāla baudījuma stundas, liekot ne vien raudāt un smieties, bet arī domāt un pārdzīvot. Viņa mīlestība pret sievietēm, vājība pret alkoholu un tabaku, kaisle pēc visa veida tabu laušanas piešķīra skandalozajai personai leģendas oreolu.
Bet „priekšā vēl ir ļoti ilga dzīves maskarāde, kurā gan diezin vai kāds kādreiz manu seju ieraudzīs”. Seržs Geinsbūrs
Filma franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Lielajā zālē: 2.07. seanss 21:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

VESTIBILĀ
IZSTĀDE „DZIMUŠI RĪGĀ - SLAVENI PASAULĒ”

SIA ”Rīgas nami” pasākumu centrā – vēsturiskajā kinoteātrī ”Rīga”/”Splendid Palace” apmeklētājiem ir iespēja ielūkoties izstādes "Dzimuši Rīgā - slaveni pasaulē" ekspozīcijā katru dienu no plkst. 10:00 līdz 20:00. Pastāvīgā ekspozīcija tapusi SIA ”Rīgas namiem” sadarbībā ar Latvijas institūta speciālistiem.
Projekta mērķis ir iepazīstināt rīdziniekus un Rīgas viesus ar vistalantīgākajiem rīdziniekiem, kas kļuvuši slaveni ne vien Latvijā, bet Eiropā un visā pasaulē. Šos uzvārdus vieno vārds „izcilība” – Mihails Barišņikovs, Sergejs Eizenšteins, Mihails Tāls, Gunārs Birkerts, Vera Muhina, Raimonds Pauls, Kārlis Skrastiņš, Mariss Jansons…. Pavisam ekspozīcijā ietvertas 16 personības, kuru fotoportreti papildināti ar izzinošo informāciju par katras personības biogrāfiju un nozīmīgākajiem sasniegumiem, lai veidotu priekšstatu, kāpēc šie cilvēki ir izpelnījušies nedalītu atzinību Latvijā un tālu ārpus tās robežām.
Latvija ir lielisks paraugs tam, ka lielas idejas un lielas personības dzimst relatīvi mazās valstīs un pilsētās. Dinamiskie vēstures spēki, kas ir kaldinājuši šodienas Rīgu un Latviju, ir atstājuši nospiedumu šejienes cilvēkos, veidojot šejieniešiem raksturīgu un unikālu īpašību un vērtību kopumu.

JAUNAJĀ ZĀLĒ
KRAUKLIS. ASV, 2012

Trilleris. Garums: 111 min
Režisors: James McTeigue
Lomās: John Cusack, Alice Eve, Luke Evans
“Filma „Krauklis” stāsta par rakstnieka Edgara Alana Po dzīvi neilgi pirms viņa pazušanas, piedāvājot savu iespējamo notikumu versiju – Po (Džons Kjūsaks) atgriežas Baltimorā, kur notiek virkne ļoti briesmīgas un nežēlīgas slepkavības. Šīs slepkavības it kā speciāli atkārto viņa darbu sižetus. Nokļūstot vietējās policijas uzmanības lokā, rakstnieks apvienojas ar detektīvu Fildsu, lai atjaunotu savu sabojāto reputāciju, apturētu noziegumus un izglābtu savu pazudušo līgavu, kuru, visticamāk, nolaupījis sērijveida slepkava.
Pirmizrāde: 27.04.2012.
Vecuma ierobežojums: 16+
Angļu valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Jaunajā zālē: 22.06. seanss 18:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

MONA. Latvija, 2012
Drāma. Garums: 94 min
Režisore: Ināra Kolmane
Scenārija autori: Arvis Kolmanis, Ināra Kolmane
Lomās: Kristīne Belicka, Saulius Balandis, Valery Yaremenko, Lauris Subatnieks
Producenti: Jānis Juhņēvičs, Vita Liberte, Ingvar Thordarson, Júlíus Kemp
“Mona” ir mūsdienīga pasaka pieaugušajiem, kas stāsta par kaisli un iekāri, mūžseno sievietes neizprotamību un mistisku pārvērtību. Filmas darbība risinās kādā Latvijas mazpilsētiņā, kur iedzīvotāju galvenais iztikas avots ir lopkautuve. Rīgas biznesmenis Tomass ierodas uz sava tēvoča bērēm, ierauga vietējo meiteni Monu — un vairs nedomā par atgriešanos Rīgā. Rezultātā vairāku mazpilsētas iedzīvotāju dzīve sagriežas kājām gaisā. Filmā realitāte, erotika un vīzijas savijas vienā veselā.
Filmu piedāvā Filmu studija DEVIŅI sadarbībā ar Islandes kinokompāniju KISI Production
Vecuma ierobežojums: 16+
Jaunajā zālē: 23.06. seanss 18:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

NEZINĀMAIS EIROPAS KINO – DEJOT BRĪVI. Vācija, 2010
Dokumentālā filma. Garums: 92 min
Režisors: Rainer Hoffmann, Anne Linsel
„Dejot brīvi” atspoguļo vācu laikmetīgās dejas pārstāves, pasaulesslavenās dejotājas un horeogrāfes Pīnas Baušas dejas uzveduma „Kontaktu zona”, kuru dejo jaunieši, iestudēšanas procesu.
Bauša dalībai uzvedumā no dažādām Vupertāles skolām atlasīja 40 pusaudžus vecumā no 14 līdz 18 gadiem bez īpašas pieredzes kustību mākslā. „Dejot brīvi” komanda seko viņiem desmit mēnešu garumā no pirmajiem nedrošajiem un neveiklajiem mēģinājumiem izpausties kustībā līdz pat ilgi gaidītajai pirmizrādei.
Filmas veidotāji skatītāju ieved „Kontaktu zonas” aizkulisēs, kur iespējams satikties ar pašu Pīnu Baušu, kā arī ieskatīties jauniešu emocinālajā pasaulē, kurā mājo dažādas jūtas, sapņi un bailes. „Kontaktu zona” ir 40 jauniešu izdejots stāsts par mīlestības un maiguma meklējumiem, kas bieži vien saistās ar vilšanos un agresiju.
Pīna Bauša negaidīti nomira 2009. gada 30. jūnijā drīz pēc filmas pabeigšanas, padarot filmu par testamentu vienai no pasaules baleta ģēnijiem. Pēc filmas noskatīšanās tā vien kārojas desertu – iespēju redzēt pilnu uzvedumu, bet tas nu skatītājam būs jāmeklē pašam.
Filma vācu valodā ar subtitriem latviešu valodā.
Jaunajā zālē: 24.06. seanss 18:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

SERŽANTA LAPIŅA ATGRIEŠANĀS. Latvijas un Zviedrijas kopprodukcija, 2010
Komēdija-drāma. Garums: 80 min
Režisors: Gatis Šmits
Lomās: Andris Keišs, Guna Zariņa, Gatis Gāga, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Baiba Broka, Linda Šingireja (Lily)
SERŽANTA LAPIŅA ATGRIEŠANĀS ir asprātīgs mūsdienu Latvijas portretējums, kas stāsta par četriem rīdziniekiem, kas nonāk pārsteidzošu notikumu virpulī. Galvenajās lomās – izcilie Jaunā Rīgas Teātra aktieri. Filmas režisors – Gatis Šmits. Pirms izrādīšanas Rīgā SERŽANTA LAPIŅA ATGRIEŠANĀS piedalījusies nozīmīgākajā kinofestivālā Āzijā – Pusanā, Dienvidkorejā.
Atguvies pēc ārvalstu misijas, seržants Krists Lapiņš ievācas klusā Āgenskalna dzīvoklī. Izrādās, civilā dzīve sagādā ne mazāk pārbaudījumu: vannasistabā spiedz blondīne, pie durvīm klauvē okšķeris, greizsirdīgs "biezais" draud norakt un kāds policists atzīstas mīlestībā. Krista jaunajā dzīvē nekas nav tā, kā izskatās.
Filma latviešu valodā.
Jaunajā zālē: 25.06. seanss 18:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

MAIGĀS JŪTAS. Francija, 2012
Romantiska komēdija. Garums: 108 min
Režisors: David Foenkinos, Stephane Foenkinos
Lomās: Audrey Tautou, François Damiens, Bruno Todeschini
Kādā jaukā dienā Natalī noskūpsta savu kolēģi Markusu. Bez jebkāda iemesla - tāpat vien. Noskūpsta un pat nepievērš tam uzmanību. Taču Markuss nepaliek vienaldzīgs: nejaušs skūpsts apgriež viņa dzīvi kājām gaisā! Tagad viņš nevar domāt ne par ko citu, kā vien par Natalī. Vai Natalī atbildēs viņa jūtām?
Līdz 12 g.v. – neiesakām.
Franču valodā ar subtitriem latviešu un krievu valodā.
Jaunajā zālē: 26.06. seanss 18:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

FILMA. Latvija, 2012
Drāma. Garums: 60 min
Režisors: Ivo Briedis
Lomās: Toms Auniņš, Pēteris Nebars, Normunds Griestiņš
Ja dzīvē esi tikai cilvēks, tad filmā – Notikums.
Trīs jauni vīrieši dodas uz vientuļu lauku māju, lai nedēļas laikā uzfilmētu filmu, kas viņus padarīs par ievērojamiem cilvēkiem. Nevienam no viņiem nav iepriekšējās pieredzes, taču ir vajadzība mainīt dzīvi. Viņi izmēģina dažādas pieejas kinomākslai, taču neviens no šiem ceļiem neizskatās pārliecinošs. Komanda nokļūst radošā strupceļā, taču likme ir pārāk liela, lai tik ātri padotos. Cerot uz otra talantu atraisīšanu, aizvien vairāk laika paiet vienam otru ietekmējot. Atklājas viņu līdz šim neredzamās raksturu šķautnes, kas tikai sarežģī attiecības un filmas veidošanu. Drīz katrs ir pats par sevi, viens ar kailajām vājībām un nākotnes perspektīvām. Kad eksperiments jau šķiet pilnīgi izgāzies, tad viens no viņiem tiek atrasts miris. Nav skaidrs vai tā ir nejaušība, pašnāvība vai slepkavība, taču īsts līķis kadrā apmierina visus - ar to varētu sākties viņu Filma.
Jaunajā zālē: 27.06. seanss 18:00
Ieeja: 2.00 Ls; ar ISIC karti – 1.50 Ls.

MR. TAURIŅŠ. Latvija, Austrija, 2011
Komēdija. Garums: 93 min
Režisors:  Aleksandrs Hāns
Lomās: Gundars Āboliņš, Markus Boestfleisch, Angelina Noa, Masha Maskina, Maija Miķelsone
Apstākļi liek lētticīgajam vācu valodas skolotājam, Gunāram Tauriņam-vīrietim labākajos gados, doties prom no Latvijas, cerībā atrast labākas darba iespējas. Viņš ierodas Parīzē, kāda sava bagāta paziņas uzdevumā, lai palīdzētu tam Francijā iegādāties piemērotu nekustamo īpašumu. Gunārs naivi ļaujas situācijai, cerot, ka gan jau viss nokārtosies, bet ar to Tauriņa kunga piedzīvojumi tikai sākas..
Filma latviešu, krievu, angļu un vācu valodā ar latviešu subtitriem.
Jaunajā zālē: 28.06. seanss 18:00
Ieeja: 2.50 Ls; ar ISIC karti – 2.00 Ls.

FILMA „MĒS.KOMANDA”. Latvija, 2012
Dokumentālā filma. Garums: 70 min
Režisors: Armands Tripāns, Dāvids Ernštreits
Lomās: Rīgas Dinamo hokejisti, personāls, fani, Edgars Masaļskis, Oļegs Zanroks.
Filma Mēs.Komanda ļauj ielūkoties hokeja komandas Dinamo Rīga spēļu aizkulisēs un grūtajā ikdienā, just līdzi emocijām uz soliņa, dalīties zaudējumu bēdās un uzvaras priekā.
Komanda no tehniskā personāla līdz vārtu guvējiem. Kāda ir rezultātu neredzamā puse? Rīgas Dinamo mēro kilometru tūkstošus no pilsētas uz pilsētu Krievijā – tas ir pārbaudījums spēlētājiem un personālam... Katram kaut kas jāziedo, lai komanda sasniegtu rezultātu. Ģimene, laiks un ambīcijas. Tā ir profesionālā sporta puse, par kuru esam nojautuši, bet tagad arī ieraudzīsim. Spēles vietā vīri strādā cauru nakti līdz astoņiem rītā, lai spēlētāji pēcpusdienā varētu uzvilkt formas un doties kaujā... Spēlētāji dienas gaismu neredz, jo Sibīrijā dzīvo pēc Latvijas laika. Jāņa Sprukta ģimenē izbraukuma laikā piedzimst otrs puika... Savējie starp svešajiem – Oļegs Znaroks, Edgars Masaļskis – atklāti, skarbi un patiesi.
Izbraukuma tūre, tai cauri – klātbūtnes sajūta. Hokejistu un treneru emocijas, dzīvie komentāri uz soliņa, spēlē, ģērbtuvēs pēc uzvarām un zaudējumiem. Emocijas uz Krievijas pilsētu fona. Un kulminācija – kopā ar komandu izslēgšanas spēlēs...
Jaunajā zālē: 29.06. seanss 16:00; 30.06. seanss 16:00; 1.07. seanss 16:00; 2.07. seanss 16:00; 3.07. seanss 16:00
Ieeja: 1.50 Ls

RĪGAS STĀSTS / RIGA STORY
Tūristu skaita pieaugums Rīgā kalpojis kā pamudinājums šī darba tapšanai – SIA „Rīgas nami” vēlas demonstrēt tūristiem mūsu pilsētas bagātību – 800 gadu seno vēsturi, pilsētas attīstību cauri gadsimtiem, radīt Rīgas īpašo stāstu.
SIA Rīgas nami un Vides Filmu studija piedāvā Rīgas viesiem jaunu tūrisma produktu - 30 minūšu garu dokumentālu filmu par Rīgu - „Rīgas stāsts/Riga Story”. Filma kalpo kā uzziņas materiāls un stimuls tālākai Rīgas kultūrvēsturisko pieminekļu apskatei, mudina turpināt iepazīt Rīgu tuvplānā.
Filmu veidotāji– scenārists Pēteris Krilovs, režisors – Dainis Kļava, operators – Valdis Celmiņš, mākslinieks Edmunds Jansons, oriģinālmūzikas autors Kārlis Auzāns, vēsturnieks-konsultants – Valdis Klišāns, tulkotāji – Dzintra Džonsa un Kārlis Streips (angļu valoda), Darja Kulagina (krievu valoda), teksta autors – Marats Samauskis, aizkadra balss – Greiems Džonss (angļu valoda), Anatolijs Fetčins (krievu valoda), operatora asistenti – Arvīds Celmalis, Ernests Kļaviņš, krāsu korekcija – Uģis Olte, filmas HD pēcapstrāde – Krišs Rozins.
Filma katru dienu tiek demonstrēta kinoteātra „Splendid Palace” Jaunajā zālē.
Seansu sākums:
10.00 (ENG)
11.00(RUS)
12.00(ENG)
13.00(RUS)
14.00(ENG)
15.00(RUS).
Ieeja: 5.00 Ls, bērniem 2.00 Ls. Grupu biļetes, sākot no 10 cilvēkiem, 4.00 Ls.


Kases darba laiks: no 10:00 līdz pēdējā seansa sākumam.
www.splendidpalace.lv

Reklāma
Reklāma