Ukrainas atbalstam laidīs klajā bilžu grāmatu “Karš, kurš pārvērta Rondo”

Izdevniecība “Liels un mazs” latviešu valodā izdos ukraiņu autoru Romanas Romanišinas (Романа Романишин) un Andrija Lesiva (Андрій Лесів) bilžu grāmatu bērniem “Karš, kurš pārvērta Rondo”, kuru no ukraiņu valodas tulkojis Māris Salējs. Visi ieņēmumi no grāmatas pārdošanas tiks ziedoti Ukrainas atbalstam.
Pašlaik grāmatu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā mājaslapā lielsmazs.lv, bet no 23. maija visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

FOTO: Publicitātes foto

Pašlaik grāmatu iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā mājaslapā lielsmazs.lv, bet no 23. maija visos lielākajos grāmatu veikalos Latvijā.

Ukraiņu mākslinieki šo bilžu grāmatu radīja neilgi pēc tam, kad 2014. gadā Krievija okupēja Krimas pussalu un sākās karš Austrumukrainā. 2015. gadā tā saņēma Starptautiskā Boloņas bērnu grāmatu tirgus balvu (Bologna Ragazzi Award) kategorijā “Jaunie apvāršņi” (New Horizons), ko žūrija piešķir īpaši novatoriskai bērnu grāmatai.

 

Skaistajā dziedošo puķu pilsētā Rondo valda gaisma un krāsas. Karš atnes iznīcību un tumsu. Trīs draugi – mazais spīdeklītis Danko, balonu sunītis Fabians un papīra putns Zvaigzne šajās briesmās šķiet trausli un bezspēcīgi, tomēr nepadodas. Viņi atklāj efektīvu aizsardzību pret kara tumsu - gaismas spēku. Ar visu Rondo iedzīvotāju palīdzību Danko, Zvaigzne un Fabians uzbūvē milzīgu gaismas mašīnu, kas izkliedē tumsu un aptur karu. Grāmata “Karš, kurš pārvērta Rondo” mākslas tēlos atspoguļo gan kara absolūto ļaunumu, gan humānas vērtības un ir veltījums mieram.

 

 

Grāmatas tapšanā iesaistītie – tulkotājs Māris Salējs, izdevniecības “Liels un mazs” komanda, kā arī sadarbības partneri – papīra ražotāji un piegādātāji Arctic Paper un Antalis, un “Jelgavas tipogrāfija” – darbojas bez atlīdzības un ieguldot savus līdzekļus, savukārt gāmatnīcu tīkli “Jāņa Rozes grāmatnīcas” un “Globuss” nepiemēros grāmatai veikala uzcenojumu, līdz ar to visi ieņēmumi no pārdošanas tiks ziedoti Ukrainas atbalstam ar fonda ziedot.lv starpniecību (reizi mēnesī apkopojot datus par pārdošanas ieņēmumiem). 

Reklāma
Reklāma

 

“Kad marta vidū izdevniecība “Liels un mazs” Starptautiskajā Boloņas bērnu grāmatu tirgū tika atzīta par labāko bērnu grāmatu izdevēju Eiropā, jau bija sācies karš Ukrainā. Daudzi kolēģi un jo īpaši žurnālisti man jautāja, kā runāt ar bērniem par karu. Mana atbilde ir – caur grāmatām! Es nezinu, vai pasaka tēlu un krāsu valodā var izskaidrot bērniem, kas ir karš, bet – šī grāmata noteikti palīdzēs sarunāties par to, par ko nerunāt nav iespējams,” saka “Liels un mazs” direktore Alīse Nīgale un piebilst: “Mēs atbalstīsim Ukrainas valsti, cilvēkus un mūsu kolēģus – rakstniekus, māksliniekus un izdevējus – līdz uzvarai. Šo esmu no saviem ukraiņu draugiem iemācījusies  – nevis “kad beigsies karš”, bet “līdz uzvarai!”.

 

Slava Ukrainai! Varoņiem slava!