Jauna grāmata bērniem "Šausmu veikaliņš un pazudušo zobu noslēpums"

Izdevniecība "Latvijas Mediji" laidusi klajā somu rakstnieces Magdalenas Hai bērnu grāmatu “Šausmu veikaliņš un pazudušo zobu noslēpums”. No somu valodas tulkojusi Gunta Pāvola. Grāmatu ilustrējis mākslinieks Tēmu Juhani.

FOTO: Publicitātes foto

Ienāc šausmu veikaliņā – te garlaicīgi nebūs nekad! Ninija jau labi pazīst veikalnieku Veco Dīvaini, draudzīgo spociņu Pēci un pārejos mošķus. Šoreiz drosmīgajai meitenei jāpalīdz vampīram Lūkasam, kurš pazaudējis zobus. Bet varbūt tie ir... nozagti?

Lai arī grāmatas tēli ir baisi – vampīri, spoki, astoņkāji – tie visi ir draudzīgi un jautri. Stāsts ir smieklīgs, tajā ir negaidīti sižeta pavērsieni.

 

Īpaša detaļa – grāmatas teksts daudz spēlējas par zobu tēmu, tiek veidotas vārdu spēles, pielietoti sakāmvārdi ("zobs uz viņu", "ar zobiem un nagiem" utt.). Tiek attēloti dažādu radījumu zobi. Var aicināt lasītājus arī radoši veidot un iepazīt dažādus zobus, kā arī vienlaicīgi pieminēt zobu higiēnu.


Grāmatas autore Magdalena Hai raksta zinātniskās fantastikas romānus pieaugušajiem un pasakas bērniem. Viņas pirmais romāns "Kerjäläisprinsessa" ("Princese ubadze") tika izlaists 2012. gadā. Rakstnieces prozas darbi ir vairākkārt nominēti un apbalvoti ar dažādām balvām. 

 

Reklāma
Reklāma

 

“Šausmu veikaliņš un pazudušo zobu noslēpums” ir Magdalēnas Hai bērnu grāmatas “Mazais šausmu veikaliņš” turpinājums, kas tika izdots 2020.gadā. Grāmatas “Šausmu veikaliņš” tulkošanas tiesības ir pārdotas uz vairāk kā 10 valstīm.

Grāmatas mākslinieks Tēmu Juhani ir somu ilustrators, komiksu autors un grafiskais dizaineris, kura ilustrācijas publicētas ne vien Somijā, bet arī Lielbritānijā, ASV un Ķīnā.


 

Tulkojums tapis un grāmata izdota, pateicoties FILI (Finnish Literature Exchange) finansiālajam atbalstam.

Grāmatu vari iegādāties Latvijas Mediji grāmatu e-veikalā.