Iznākusi Zanes Zustas grāmata bērniem par trauksmi "Es esmu Boss"

"Es esmu Boss" Latvijā ir pirmā bērniem domātā grāmata par trauksmi, izskaidrojot vienu no tās paveidiem – obsesīvi kompulsīvus traucējumus. Grāmata stāsta par zēnu Elvisu, kuru vajā uzmācīgas domas, kuras tam sūta trauksme jeb Dumelis. Savukārt grāmatas beigās iestrādātas darba lapas un pat Bosa pase, kas palīdzēs lasītājiem ar to cīnīties.
Rakstniece Zane Zusta sava jaunākā veikuma atklāšanas svētkos.

FOTO: Publicitātes foto

Rakstniece Zane Zusta sava jaunākā veikuma atklāšanas svētkos.

Rakstniece Zane Zusta vēlējusies radīt materiālu, kas caur sirsnīgu stāstu vienkāršā un saprotamā valodā paskaidrotu bērnam, kas ar viņu notiek, vienlaikus ieskicējot arī vecākiem, ko piedzīvo viņu atvase. 

Grāmata tapusi kopā ar izcilo bērnu psihiatru Ņikitu Bezborodovu un psiholoģi, kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciālisti Gunitu Kleinbergu. 

"Esmu gandarīta, ka gan izdevējs, gan abi lieliskie speciālisti noticēja man, veltīja savu laiku, darbu un uzmanību, lai radītu vērtīgo darbu un iepazīstinātu lasītājus ar šo tēmu, turklāt ticu, ka grāmata noderēs ļoti plašam speciālistu lokam, kuri ikdienā strādā ar bērniem," sacīja rakstniece. 

 


"Jaukais stāsts izskaidro, ko nozīmē trauksme  un obsesīvas jeb uzmācīgas domas un kompulsijas jeb darbības, kuras mānīgi vedina domāt, ka, tās veicot, trauksme mazināsies. Varbūt skan sarežģīti, taču patiesībā ticu, ka visi esam piedzīvojuši brīžus, kad raizējamies par neizslēgtu gludekli un, trauksmes vadīti, atgriežamies to pārbaudīt. Par problēmu tas kļūst tad, ja šādās pārbaudēs cilvēks pavada vairākas stundas un tas bojā dzīves kvalitāti. Pirmais solis, lai risinātu kādu problēmu, ir sabiedrības izglītošana, un esmu priecīgs un pateicīgs Zanei par to, ka viņa šo tēmu ir aktualizējusi," svinīgajā grāmatas atklāšanā teica bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs.  

Reklāma
Reklāma

Vērtīgās darba lapas grāmatas beigās izstrādāt palīdzējusi kognitīvi biheiviorālās psihoterapijas speciāliste un psiholoģe Gunita Kleinberga, kura atzīst, ka stāsts uz mazajiem klientiem jau izmēģināts: 

"Bērni brīnās – kā šī grāmata tik labi zina viņu sajūtas? Arī darba lapas esam izpildījuši, un varu teikt – tās tiešām strādā."

Grāmata domāta ne tikai bērniem, bet arī viņu vecākiem, skolotājiem, pirmsskolas pedagogiem, auklītēm, ārstiem, psihologiem, psihiatriem – ikvienam, kurš ir saskarmē ar bērniem.  Tajā ir brīnišķīgas ilustrācijas, kuras radījusi māksliniece Krista Miltiņa. Grāmatu izdod izdevniecība "Zvaigzne ABC".

 

Zane Zusta ir vairāku Latvijā populāru grāmatu autore un raksta kā bērniem, tā pieaugušajiem. Viņas grāmatas “Ucipuci meklē mājas” un “Ucipuci domā ārpus kastes” guvušas bērnu atsaucību arī citur pasaulē. Pieaugušo literatūrā Zane Zusta fokusējas uz cilvēku psiholoģiju un ir radījusi dižpārdokļus “Tarakāni Manā galvā”, “Tarakāni Tavā galvā” un psiholoģisko romānu “Aiz durvīm”.