Izdotas krāšņi ilustrētas latviešu autoru pasakas

Populārā latviešu bērnu rakstnieka Jura Zvirgzdiņa humorpilnās pasakas un stāsti jau gadiem ilgi saņēmuši gan bērnu, gan pieaugušo atzinību: to apliecina gan 2009. gadā rakstniekam piešķirtā Jāņa Baltvilka balva, gan 2001. un 2009. gadā saņemtā Pastariņa prēmija, vairākas gada balvas bērnu literatūrā un citi apbalvojumi.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

 

Tikko Apgādā Zvaigzne ABC klajā laistas rakstnieka divas jaunākās pasakas “Ziemas pasaka” un “Miega pasaka” – krāšņas liela formāta grāmatas ar brīnišķīgām, detalizētām pazīstamās latviešu mākslinieces Anitas Paegles ilustrācijām. 


“Ziemas pasakas” darbība norisinās Rīgā, Ziedoņdārza apkaimē. Kādā vecā mājā gluži viens dzīvo rotaļu lācis Reinholds jeb, kā viņš pats sevi dēvē, Reinis. Kādu dienu viņu apciemo balts kaķis – “Vienkārši kaķis. Bet ar lielo burtu”, – un Reinis vairs nav vientuļš. Viņi abi kopā saimnieko mājā, ar noslēpumaina “spoka kunga” palīdzību aizbiedē trokšņainus nelūgtus viesus, atbrīvo notekcaurulē ieslodzītu lecīgu draugu, ceļ sniegavīru un sniega piramīdu un gaida Ziemassvētkus – un kur tad nu bez Ziemassvētku vecīša! 


Savukārt “Miega pasakas” varonis, piecgadīgais Matīss, nejauši atstāts viens pats mājās kopā ar runci Muri un rotaļu lāci Bruni, nolemj sarīkot ēšanas svētkus, spēlē paslēpes un ričuraču… Kad draugiem acis jau aizkritušas, Matīsam miegs nenāk ne lūdzams, un viņš sāk skaitīt aitas – runā, ka tas palīdzot aizmigt. Un piedzīvojumi sākas…


Labdabīgais, viegli uztveramais stils padara šīs pasakas par lielisku lasāmvielu, ko vecāki var lasīt priekšā bērniem. Pasakām ir arī izglītojoša vērtība: tās palīdz gan apgūt jaunas prasmes – Matīss, atstāts mājās, iemanās viens pats izcept pankūkas!, – gan zināšanas – “Miega pasakā” ietverti alfabēta apguves sākumsoļi, jo pirms miega skaitāmo aitiņu vārdi sākas ar secīgiem alfabēta burtiem. Autora dzīvīgā valoda, spēlēšanās ar vārdiem un jaunvārdu darināšana dod impulsu arī jaunā lasītāja valodas attīstībai. 

Reklāma
Reklāma


Mākslinieces Anitas Paegles ilustrācijas ir ļoti reālistiskas un tajās labi atpazīstams gan Ziedoņdārzs, gan to ietverošais ieliņu tīkls, tāpēc lasot bērns iepazīst arī pilsētas kultūrvidi. Savukārt vecākiem “Ziemas pasaka” un “Miega pasaka” sniedz iespēju, piemēram, ierosināt visai ģimenei kopīgi apskatīt grāmatās redzamās Rīgas vietas. 


“Ziemas pasaka” un “Miega pasaka” būs lieliska dāvana Ziemassvētkos gan čaklajiem lasītājiem vecumā no 4 – 8 gadiem, gan viņu vecākiem.

 

Ieskaties: www.zvaigzne.lv