Valdība grib samazināt pabalstu strādājošiem vecākiem

Par aptuveni 25-50% varētu samazināts bērnu kopšanas pabalstu tām māmiņām un tētiem, kuri saņem pabalstu un strādā algotu darbu, šodien intervijā LNT raidījumāam 900 sekundes izteikusies labklājības ministre Iveta Purne (ZZS).

FOTO: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/

Šogad iespējams tiks pieņemti vairāki politiski lēmumi, kas apgrūtinās dzīvi jaunajiem vecākiem
Jau ziņojām, ka no marta jaundzimušie rīdzinieki visticamāk vairs nesaņems 100 latu piedzimšanas pabalstu, bet aizbildņi un aizgādņi — 10–38 latus mēnesī. Tāpat no marta paredzēts slēgt programmu 1. klašu skolēnu nodrošināšanai ar brīvpusdienām un noņemt 50 latu pabalstu mēnesī vecākiem, kuru bērniem nav atradusies vieta pašvaldības bērnudārzā.
 

Šodien labklājības ministre Iveta Purne intervijā raidījumam 900 sekundes atklāja, ka viens no lēmumprojektiem, ko šobrīd izstrādā ministrija, paredz to, ka 25-50% varētu samazināts bērnu kopšanas pabalstu tām māmiņām un tētiem, kuri saņem pabalstu un strādā algotu darbu.
 

Reklāma
Reklāma

Šāds lēmumprojekts tiekot gatavots tamdēļ, ka drīzumā valstij varētu pietrūkt naudas vecāku pabalstiem.

Šobrīd vecāku jeb bērna kopšanas pabalstu pēc izvēles var saņemt viens no vecākiem vai aizbildnis (adopcijas gadījumā) neatkarīgi no tā, vai šī persona izmanto likumā paredzēto pusotru gadu ilgo atvaļinājumu vai arī turpina katru dienu doties uz darbu. 
Vecāku pabalstu vienam no vecākiem maksā līdz bērna viena gada vecumam un tā lielums ir 70% no vidējās mēnešalgas, bet ne mazāk kā 63 lati. 

Lasīt par vecāku pabalstiem vairāk..