Viens izņēmums, kad pašnodarbinātais var saņemt bezdarbnieka pabalstu, gūstot ienākumus

"Šobrīd uz darba līguma pamata esmu nodarbināts algotā darbā. Vēlos noskaidrot, vai, aizejot no darba, man ir iespēja reģistrēties kā bezdarbniekam un vienlaikus uzsākt saimniecisko darbību, saglabājot tiesības uz bezdarbnieka pabalstu?" LV portālā jautā Jānis.
Ir viens izņēmums.

FOTO: Shutterstock.com

Ir viens izņēmums.

Vīrietis raksta: “Kā šajā gadījumā ietekmē pabalsta saņemšanu tas, ja saimnieciskā darbība tiek uzsākta jau pirms darba attiecību izbeigšanas? Esmu dzirdējis, ka pastāv iespēja saņemt bezdarbnieka pabalstu, ja ienākumi no saimnieciskās darbības nepārsniedz 700 eiro mēnesī. Vai minētie 700 eiro attiecas uz ieņēmumiem vai peļņu pēc izdevumu atskaitīšanas?”

 

Saimnieciskās darbības veicēja/pašnodarbinātā ienākums (peļņa), no kura veic valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas (VSAOI), ir ieņēmumi mīnus izdevumi.

 

Ja pašnodarbinātā ienākums mēnesī ir vismaz minimālās algas apmērā (šogad – 740 eiro), iemaksu likme ir 31,07 %.

 

Pašnodarbinātais veic obligātās iemaksas 10 % apmērā valsts pensiju apdrošināšanai no visa saņemtā ienākuma (peļņas), ja tas ir mazāks par 740 eiro mēnesī.

Reklāma
Reklāma

 

Ja bezdarbnieka pabalsts ir piešķirts, tad to var saņemt tikai tad, ja tā saņemšanas laikā negūst ienākumus.

 

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras informācijā par bezdarbnieka pabalstu paskaidrots: “Vienīgais izņēmums ir, ja pašnodarbināta persona ir reģistrējusi Valsts ieņēmumu dienestā saimniecisko darbību, viņas ienākumi mēnesī nesasniedz minimālo algu un pašnodarbinātais pats veic valsts sociālās apdrošināšanas iemaksas vispārējā režīmā.”

 

Avots: LVportals.lv

Saistītie raksti