Patversmēs nonākuši vairāk nekā 100 dažāda vecuma suņi – tie izņemti no dzīvnieku audzētavas "Lieldeviņzare"

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) no dzīvnieku audzētavas "Lieldeviņzare" Bauskas novadā izņēmis lielu skaitu suņu, kas tikuši turēti neatbilstošos apstākļos.
Daļa suņu ir antisociāli, bailīgi, slimīgi, kā arī nokārtojas istabā. Viņi nezina, kas ir pavada, bēg no mājām, kā arī aiz bailēm mēdz kost, raidījumā 360TV vēsta saimnieki, kas savus mīluļus adoptējuši Bauskas novada dzīvnieku audzētavā Lieldeviņzare. Foto: pvd.gov.lv

FOTO: Aculiecinieka foto

"Daļa suņu ir antisociāli, bailīgi, slimīgi, kā arī nokārtojas istabā. Viņi nezina, kas ir pavada, bēg no mājām, kā arī aiz bailēm mēdz kost," raidījumā 360TV vēsta saimnieki, kas savus mīluļus adoptējuši Bauskas novada dzīvnieku audzētavā "Lieldeviņzare". Foto: pvd.gov.lv

PVD konstatējis, ka audzētavā nepiemērotos apstākļos tiek turēti vairāk nekā 100 suņi, kuri netiek nodrošināti ar pilvērtīgu pārtiku un dzeramo ūdeni. Tāpat četrkājainajiem draugiem audzētavā netika nodrošināta droša vide, un tie varējuši nekontrolēti vairoties.

 

 

Bauskas novada dzīvnieku audzētavā "Lieldeviņzare" suņi turēti šķūnī kā mājlopi. Viņi neesot nodrošināti ar pietiekamu ūdens un pārtikas daudzumu, kā arī spējuši esošajos apstākļos nekontrolēti vairoties, vēsta raidījums 360TV.

 

Reklāma
Reklāma

Dzīvnieku audzētava "Lieldeviņzare" jau iepriekš bija nonākusi PVD uzmanības lokā un vairākkārt saņēmusi aizrādījumus par pārkāpumiem tās darbībā, kas, ja netiks novērsti, var novest pie dzīvnieku izņemšanas.

 

Veicot atkārtotas pārbaudes audzētavā, PVD konstatēja, ka pārkāpumi nav novērsti, dzīvnieku īpašniece viena nespēj nodrošināt atbilstošu dzīvnieku aprūpi un kopumā netika novēroti situācijas uzlabojumi.

 

Par konstatēto uzsākts administratīvā pārkāpuma process un tā ietvaros pieņemts lēmums dzīvniekus izņemt. Šobrīd izņemtie dzīvnieki ir patversmēs un Nodrošinājuma valsts aģentūra veiks tālākās rīcības attiecībā uz dzīvnieku realizāciju.

Saistītie raksti