Gaujā noslīkušās meitenītes māti un patēvu sāks tiesāt vasarā

Krimināllietu pret Gaujā noslīkušās piecus gadus vecās Evitas māti un patēvu Rīgas rajona tiesa plāno sākt skatīt šā gada 9. jūlijā.
Meitenītes māte un patēvs apsūdzēti par cietsirdību pret mazgadīgo un prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības.

FOTO: Shutterstock.com

Meitenītes māte un patēvs apsūdzēti par cietsirdību pret mazgadīgo un prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Prokuratūra noskaidrojusi, ka 2022. gada 26. jūnijā abi apsūdzētie kopā ar ģimenē augošajiem mazgadīgajiem bērniem ieradās Siguldas pilsētas oficiālajā peldvietā pie Gaujas upes.

 

Apsūdzētie, kuriem bija pienākums rūpēties par meiteni, nodrošināt viņas nepārtrauktu uzraudzību un drošību peldvietā, atstāja bērnu bez uzraudzības, nepievērsa pienācīgu vērību, kā arī nenodrošināja vecumam atbilstošus drošus apstākļus un vidi, tai skaitā drošas peldēšanas aprīkojumu.

Apsūdzēto nolaidīgās rīcības rezultātā, būdama atstāta bez uzraudzības un savas mazgadības dēļ neapzinoties savas darbības iespējamās sekas, meitene nokļuva Gaujas upē un noslīka.

Prokuratūra skaidro, ka pirmstiesas kriminālprocesā iegūto pierādījumu kopums un noskaidrotie apstākļi norāda uz to, ka notikušais ir vērtējams kā noziedzīgs nodarījums, nevis nelaimes gadījums.

 

Apsūdzētie savu vainu viņiem inkriminēto noziegumu izdarīšanā neatzīst.

Reklāma
Reklāma

 

2022. gada 26. jūnijā policija saņēma informāciju, ka Siguldā, Gaujas pludmalē, pazudusi piecus gadus vecā Evita. Viņas meklēšanā tika iesaistīti plaši spēki gan no Valsts policijas, gan citiem dienestiem, uzņēmumiem un brīvprātīgo organizācijām, gan vienlaikus atsaucās vairāk nekā 200 brīvprātīgie, kuri palīdzēja gan ar cilvēkresursu, gan laivām un citu tehniku.

 

Meklēšanas pasākumi pamatā tika veikti Gaujas upes teritorijā. Vairākkārt tika pārbaudīta gan sauszemes teritorija, gan upe un tās gultne. Vienlaikus vietās, kur nebija iespējams piekļūt ar kājām vai laivu, tika izmantoti droni un Valsts robežsardzes helikopters.

 

Pēc gandrīz trīs dienu nepārtrauktiem meklējumiem 28. jūnijā starp Gaujas ciematu un Siguldu kopīgā policijas, Zemessardzes un brīvprātīgo patruļa upē atrada pazudušo piecgadīgo meiteni bez dzīvības pazīmēm.

Saistītie raksti