"Bezvests.lv" aicina atsaukties brīvprātīgos: nepieciešami 1500 cilvēki mazās Justīnes meklēšanas operācijai sestdien

Organizācija "Bezvests.lv" sadarbībā ar Valsts policiju sestdien, 27.maijā, organizēs pazudušās septiņgadīgās Justīnes Reinikovas meklēšanas kārtējo misiju un aicina iesaistīties brīvprātīgos palīgus.
(Foto: Valsts policijas materiāli)

FOTO: Mammamuntetiem.lv

(Foto: Valsts policijas materiāli)

Biedrība vēršas pēc sabiedrības atbalsta meklēšanas operācijā: ir nepieciešami 1500 atbildīgi un motivēti cilvēki, kas būtu gatavi veltīt savus spēkus un laiku, lai mēģinātu atrast meitenīti reģionā, kur viņa varētu atrasties – Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkas ciemā. 

Justīne Reinikova nozuda 5. maijā. Platības ir lielas, nepieciešams atkārtoti pārmeklēt jau pārlūkotās vietas, kā arī aptvert jaunas teritorijas.

 

No operācijas dalībniekiem tiek sagaidīta nopietna attieksme pret misijas mērķi, kā arī gatavība pakļauties organizatoru dotajiem norādījumiem. 

 

Pirmo reizi obligāta prasība dalībai meklējumos – telefonā uzstādīta lietotne "Bezvests", kā arī ir nepieciešama neierobežota piekļuve internetam. 

 

Šī lietotne ir īpaša ar to, ka zīmēs karti – fiksēs zonas, kuras būs apstaigājuši brīvprātīgie meklētāji. Vienlaikus ar šīs lietotnes starpniecību štābs varēs koordinēt brīvprātīgo aktivitātes.

Reklāma
Reklāma

Lietotne ar visai augstu precizitāti nofiksēs vietas, kuras jau ir aplūkotas. Pirms dalības misijā brīvprātīgajiem meklētājiem nepieciešams uzmanīgi iepazīties ar nosacījumiem. "Šoreiz mums ir nepieciešams daudz cilvēku. Vissvarīgākais – atbildīga attieksme, vēlme palīdzēt, kā arī lietotnes un mobilā interneta esamība telefonā," skaidro "bezvests.lv" dibinātājs un vadītājs Aleksandrs Faminskis, paredzot, ka šī būs vismasveidīgākā meklēšanas operācija 14 gadu ilgajā "bezvests.lv" pastāvēšanas vēsturē.

 

Svarīgi!

  • Meklēšanas misija sāksies sestdien, 27. maijā, plkst. 10.00 Rogovkas ciemā. 
  • Pirms operācijas sākuma visiem brīvprātīgajiem obligāti ir jāreģistrējas štābā, jāsaņem ID numurs un jāpievienojas instruktora vadītai grupai.
  • Mugurā jābūt laikapstākļiem un laukiem, mežiem un pļavām piemērotam apģērbam un apaviem, košai vestei un jālieto aizsargbrilles. Ieteicams līdzi paņemt līdzekli pret odiem un ērcēm.
  • Līdzi jāņem maiņas apavi, ūdens un pārtika, jo meklēšana plānota no rīta līdz meitenes atrašanai vai vakara krēslai, iespējams, meklēšanā tiks pavadīta visa diena.

 

Atceries!

Lai meklēšana neapdraudētu pašus brīvprātīgos, misijā nedrīkstēs piedalīties personas, kas jaunākas par 18 gadiem, kā arī tiek lūgti nepiedalīties cilvēki, kuru veselības stāvoklis nav piemērots šādiem sarežģītiem un riskantiem uzdevumiem. Meklēšanā netiks pielaistas arī alkohola vai narkotisku vielu reibumā esošas personas.

Saistītie raksti