Atzīst, ka fizisku spēku pielietojis, bet savu vainu apsūdzībā noliedz. Pabeigta izmeklēšana par divgadnieka nāvi Liepājā

Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā par miesas bojājumu nodarīšanu, kā rezultātā iestājusies bērna nāve. Krimināllietas materiāli ir nodoti prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.
Ekspertīzes atzinumā minēts, ka zēns bija guvis vairākas ķermeņa traumas, tostarp vairākas galvas traumas, kā rezultātā iestājusies nāve.

FOTO: Shutterstock.com

Ekspertīzes atzinumā minēts, ka zēns bija guvis vairākas ķermeņa traumas, tostarp vairākas galvas traumas, kā rezultātā iestājusies nāve.

2021.gada 31.decembrī ap pulksten 09.20 Valsts policijā tika saņemta informācija no Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, ka Liepājā, kādā dzīvoklī ir atrasts divgadīga bērna līķis ar redzamām hematomām uz ķermeņa.

 

Valsts policijas amatpersonas notikuma vietā uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēja zēna mātes dzīvesbiedru. Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo uzsāka kriminālprocesu un devās uz tiesu lūgt piemērot vīrietim drošības līdzekli – apcietinājumu. Vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem.

 

Izmeklēšanas laikā vīrietis atzina, ka, 

audzinot dzīvesbiedres bērnus, pielietojis fizisku spēku, jo uzskatījis, ka bērna māte nav tikusi galā ar bērnu audzināšanu, 

taču savu vainu zēna nāvē vīrietis noliedz. Bērna līķis tika nosūtīts ekspertīzes veikšanai, lai noteiktu nāves iemeslu un ekspertīzes atzinumā minēts, ka zēns bija guvis vairākas ķermeņa traumas, tostarp vairākas galvas traumas, kā rezultātā iestājusies nāve. 

Reklāma
Reklāma

 

Saskaņā ar Krimināllikumu, par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

 

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Saistītie raksti