9. klašu absolventi izlaidumā saņems izdevumu par Satversmi

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju šogad pamatskolas izlaidumos vairāk nekā 20 000 skolēniem visā Latvijā dāvās īpašu dāvanu – "Latvijas Vēstneša" sagatavoto izdevumu skolu jaunatnei "Satversme kabatā".
Izdevums jauniešiem “Satversme kabatā” ir viena no daudzām aktivitātēm Satversmes simtgades gadā, ko saņems visi 9. klašu absolventi savā izlaidumā.
(Foto: Latvijas vēstnesis)

FOTO: Publicitātes foto

Izdevums jauniešiem “Satversme kabatā” ir viena no daudzām aktivitātēm Satversmes simtgades gadā, ko saņems visi 9. klašu absolventi savā izlaidumā. (Foto: Latvijas vēstnesis)

Izdevums tapis Satversmes simtgades jubilejas gada ietvaros un jauniešiem būs gan palīgs mācību gaitās, gan ieguldījums viņu izpratnes veicināšanā par demokrātisku sabiedrību, tiesisku valsti un Satversmes nozīmi viņu ikdienas dzīvē.

“Satversmes simtgades gada vadmotīvs ir “Atver Satversmi!” ar aicinājumu atklāt stāstu par Latviju un tās pamatlikumu. Saikni ar valsti jāveido kopš bērnības, tāpēc mūsu pienākums un aicinājums ir jauniešus izglītot par demokrātiskām vērtībām, lai katrs Latvijas iedzīvotājs tur godā valsti, kurā dzīvo un stiprina to ar saviem darbiem un attieksmi,” pauž ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

Savukārt izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece norāda: “Vienmēr ir bijis svarīgi runāt par Satversmē ietvertajām vērtībām un apzināties to nozīmi, taču šobrīd, redzot notikumus pasaulē, ir skaidrs, ka šie jautājumi kļuvuši vēl nozīmīgāki. Ceru, ka “Latvijas Vēstneša” sagatavotais izdevums skolu jaunatnei “Satversme kabatā” kalpos kā atgādinājums par to, cik ļoti mums jāsargā demokrātija, neatkarība un latviešu valoda.” 

Izdevums jauniešiem “Satversme kabatā” ir viena no daudzām aktivitātēm Satversmes simtgades gadā, ko saņems visi 9. klašu absolventi savā izlaidumā. 

Skolēniem paredzētajā izdevumā “Satversme kabatā” ir divas daļas. Pirmajā tiek stāstīts par Satversmes tapšanas vēsturi un katrā nodaļā izskaidrota Satversmes būtība, savukārt otrajā daļā lasāma pati Satversme (2022. gada 15. februārī aktuālajā redakcijā). Noslēgumā pievienots faktogrāfiskais materiāls – tajā apkopoti Satversmes grozījumi un vizualizēta laika skala par konstitucionālo regulējumu Latvijā.

Izdevuma idejas autori ir Satversmes simtgades darba grupas pārstāvji. Radošā komanda: teksts – rakstnieks Jānis Joņevs, ilustrācijas – mākslinieks Reinis Pētersons un salikums – mākslinieks Juris Petraškevičs.

Pamatskolas absolventiem paredzētos izdevuma “Satversme kabatā” 20 227 eksemplārus saņems 593 izglītības iestādes visā Latvijā, kā arī vairāk kā 3500 izdevuma eksemplāri būs pieejami Latvijas skolu bibliotēkās, tāpat izdevumu saņems arī diasporas organizācijas ārpus Latvijas. Satversmes jubilejas gadā plānots izdot arī izdevuma elektronisko versiju, lai katrs interesents varētu iesaistīties valsts pamatu izpratnē.

Reklāma
Reklāma

 

Zināšanai

Informācija par Satversmes simtgadi (vēsture, mūsdienas, pasākumi) pieejama tīmekļa vietnē www.satversme100.lv, sociālajos tiklos Facebook un Twitter.

 

 Avots: izm.gov.lv

Saistītie raksti