No šodienas ģimenes ārstu konsultatīvais tālrunis strādās visu diennakti

Lai pacienti varētu saņemt informāciju par Covid-19 ārstēšanu mājas apstākļos, no šodienas paredzēts atjaunot ģimenes ārstu konsultatīvā tālruņa 66016001 darbību diennakts režīmā, ziņo Veselības ministrija.
Pieaugot saslimstībai, ģimenes ārstus uz laiku plāno atslogot no dažiem pienākumiem.

FOTO: Shutterstock.com

Pieaugot saslimstībai, ģimenes ārstus uz laiku plāno atslogot no dažiem pienākumiem.

Šis ir viens no pasākumiem, kurus VM veikusi, lai pēc iespējas vairāk atslogotu ģimenes ārstus un viņu prakšu personālu no papildu pienākumiem.
 

Tāpat ģimenes ārstu praksēm nav jāapzvana Covid-19 inficētās personas, ja to neprasa pacienta veselības stāvoklis, tāpat arī nav jāapzvana Covid-19 inficētās personas kontaktpersonas, ja to neprasa personas veselības stāvoklis.

Vienlaikus ģimenes ārstiem nav jāizsniedz veselības stāvokļa izziņas skolām, darba iestādēm pēc karantīnas vai izolācijas, ja inficēšanās bijusi asimptomātiskā vai vieglā formā un septītajā dienā personai vairs nav slimības simptomu, kā arī nav jāizsniedz nosūtījumi laboratoriskai Covid-19 infekcijas noteikšanai simptomu gadījumos.

VM skaidro, ka ģimenes ārstu akūtās stundas tiek organizētas pēc iepriekšējā pieraksta, un profilaktiskās apskates ir iespējams atlikt.

 

 

Reklāma
Reklāma

Ģimenes ārstiem nav jāizsniedz veselības stāvokļa izziņas skolām, darba iestādēm pēc karantīnas vai izolācijas, ja inficēšanās bijusi asimptomātiskā vai vieglā formā un septītajā dienā personai vairs nav slimības simptomu

 

 

Ministrija arī plāno uzrunāt speciālistus ar lūgumu pašiem izrakstīt nepieciešamos nosūtījumus izmeklējumiem un citu speciālistu konsultāciju saņemšanai, tādējādi atslogot ģimenes ārstu darbu saistībā ar nosūtījumu izrakstīšanu ārstu speciālistu konsultāciju saņemšanai un recepšu medikamentu izrakstīšanai.