Brīvdienās atkal gaidāmi vētraini laika laikapstākļi

Pēc vējainas piektdienas, kad daudzviet gaidāms arī putenis, sestdienas naktī un no rīta vējš pierims, snigšana mitēsies, un sestdienas rītā daudzviet pat uzspīdēs saule, taču dienas vidū, sākot no rietumiem, Latviju sasniegs jauns, spēcīgs ciklons. Sestdienas pēcpusdienā un vakarā visu valsti aptvers pamatīgs sniegputenis, vienīgi piekrastē gaidāms slapjdraņķis un lietus.
Svētdienas gaitā lietu un slapjdraņķi atkal nomainīs putenis, ceļi no jauna apledos.

FOTO: Shutterstock.com

Svētdienas gaitā lietu un slapjdraņķi atkal nomainīs putenis, ceļi no jauna apledos.

Puteņa laikā sestdienas pēcpusdienā un vakarā būs slikta redzamība, uz ceļiem strauji veidosies sniega sanesumi, taču puteni itin drīz nomainīs atkusnis un lietus, kas Kurzemē sāksies jau sestdienas vakarā, pārējā valstī – svētdienas naktī. Kurzemē brīžiem līs stipri.

Gaisa temperatūra svētdienas naktī paaugstināsies līdz 2...6 grādiem.
 

Sestdienas pēcpusdienā, vakarā un naktī uz svētdienu dienvidrietumu, rietumu vēja brāzmas Latvijā sasniegs 15–20 metrus sekundē (m/s), piekrastē 20–24 m/s, Liepājas pusē līdz 25–27 m/s.

Svētdien vējš iegriezīsies no ziemeļrietumiem, Kurzemē un valsts centrālajā daļā vēl vairāk pastiprināsies, atklātas jūras krastā brāzmas būs ap 30 m/s. Latvijas austrumos gan vēja ātrums vairs nepalielināsies.
 

Svētdienas gaitā lietu un slapjdraņķi atkal nomainīs putenis, ceļi no jauna apledos, jo gaisa temperatūra pēcpusdienā un vakarā sāks pazemināties zem nulles.

Šādos laikapstākļos ieteicams atturēties no došanās ceļā ar auto;  visiem, kas piedalās satiksmē, jāievēro īpaša piesardzība un jāizvēlas drošs braukšanas ātrums. Vējš nesīs postījumus, vietām laužot kokus, to zarus, bojājot ēku jumtus.

Reklāma
Reklāma

Spēcīgā vēja dēļ piekrastē un upju grīvās paaugstināsies ūdens līmenis, iespējama zemāko vietu applūšana.

Atkusnis un lietus svētdienas naktī var izraisīt strauju ūdens līmeņa celšanos vairumā Kurzemes upju, kas vietām arī var iziet no krastiem.

Nākamās nedēļas sākumā vējš kļūs lēnāks, brīžiem snigs, temperatūra lielākoties būs zem nulles.