Jūrmala piešķirs 100 eiro pabalstus bērniem, skolēniem un studentiem, 150 eiro – senioriem

Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība no 1. februāra piešķirs 100 eiro pabalstu mācību procesa atbalstam bērniem, skolēniem, kā arī studentiem; līdz 150 eiro palielināts veselības aprūpes pabalsts pensijas vecuma iedzīvotājiem.
Pabalstu varēs saņemt vienu reizi gadā.

FOTO: Shutterstock.com

Pabalstu varēs saņemt vienu reizi gadā.

Turpmāk 100 eiro pabalsts mācību procesa atbalstam tiks piešķirts visiem Jūrmalā deklarētajiem bērniem no pusotra gada, kā arī skolēniem un izglītojamiem līdz 24 gadu vecumam, kuri mācās pilna laika programmā. Pabalstu varēs saņemt vienu reizi gadā. 

 

Iepriekš izglītības atbalstam Jūrmalas valstspilsētas pašvaldība piešķīra 50 eiro ģimenēm, kurās bērns uzsāk mācības pirmajā klasē, un pabalstu daudzbērnu ģimenēm līdz 50 eiro katram bērnam skolas piederumu iegādei. 

 

Tāpat no 1. februāra līdz 150 eiro palielināts pašvaldības veselības aprūpes pabalsts Jūrmalā deklarētajiem pensijas vecuma cilvēkiem. Pabalsts paredzēts izdevumu segšanai par veselības aprūpi – pacienta iemaksām un līdzmaksājumiem, veselības aprūpes, tostarp zobārstniecības, pakalpojumiem, medikamentiem un medicīnas precēm, arī optiku, vitamīniem un citiem izdevumiem veselības uzturēšanai.

Reklāma
Reklāma

 

“Ilgstošā pandēmija ir radījusi sarežģījumus lielai daļai sabiedrības, un īpaši grūts laiks ir senioriem un ģimenēm ar bērniem, tādēļ esam lēmuši par lielāku pastāvīgo pašvaldības atbalstu šīm iedzīvotāju grupām,” saka Jūrmalas domes priekšsēdētājs Gatis Truksnis. “Esmu drošs, ka visās ģimenēs ar bērnudārzniekiem, skolēniem un jauniem studentiem palielinātas slodzes apstākļos papildu atbalsts būs noderīgs veiksmīgākām mācībām. Savukārt senioriem, kas daudzi pandēmijas laikā palikuši bez ierastā tuvinieku atbalsta, lielāks pabalsts veselības uzlabošanai kaut nedaudz atvieglos ikdienas rūpes.” 
 

Pabalstu saņemšanas kārtība un iesniegumu veidlapas pieejamas pašvaldības tīmekļa vietnē www.jurmala.lv

Saistītie raksti