Piektdien gaidāms stiprs vējš, atsevišķos rajonos izsludināts oranžais brīdinājums

Piektdien Latvijā gaidāms spīcīgs vējš, brīdina sinoptiķi. Nakts vidū, sākot ar jūras piekrasti, teju visā Latvijā rietumu, ziemeļrietumu vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20-23 m/s, bet 14.01. no nakts otrās puses piekrastē vēja brāzmas sasniegs 25-28 m/s.
Teritorijas lielākajā daļā izsludināts dzeltenās pakāpes brīdinājums, bet Vidzemes piekrastē, tai skaitā Rīgā, un Kurzemes rietumu piekrastē izsludināts oranžā līmeņa brīdinājums.

FOTO: Shutterstock.com

Teritorijas lielākajā daļā izsludināts dzeltenās pakāpes brīdinājums, bet Vidzemes piekrastē, tai skaitā Rīgā, un Kurzemes rietumu piekrastē izsludināts oranžā līmeņa brīdinājums.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs visā valstī izsludinājis brīdinājumu par stipru vēju, kas būs spēkā no plkst.23 ceturtdienas vakarā līdz plkst.8 sestdienas rītā. Teritorijas lielākajā daļā izsludināts dzeltenās pakāpes brīdinājums, bet Vidzemes piekrastē, tai skaitā Rīgā, un Kurzemes rietumu piekrastē izsludināts oranžā līmeņa brīdinājums.

 

Naktī laika apstākļus noteiks plaša ciklona dienvidrietumu mala. Mākoņi aizklās debesis, bet rietumu rajonos nakts pirmajā puse debesis būs skaidras. Nakts otrajā pusē Latviju no ziemeļiem sasniegs plaša nokrišņu zona, kas daudzviet nesīs lietu un slapju sniegu. Dominēs mēreni stiprs rietumu, ziemeļrietumu vējš, kas, sākot no piekrastes, brāzmās pūtīs līdz 18-23 m/s, un nakts otrajā pusē jūras piekrastē sasniegs par 25-26 m/s. Termometra stabiņš pazemināsies līdz 0…+5° atzīmei.

 

Rīgā naktī daļēji mākoņains laiks, un no rīta gaidāms lietus. Pūtīs mērens rietumu vējš, bet nakts otrajā pusē vējš pastiprināsies un no rīta, iegriežoties no ziemeļrietumiem, brāzmās sasniegs 20-23 m/s. Minimālā gaisa temperatūra gaidāma līdz 0…-2°.

 

Reklāma
Reklāma

Arī dienā laika apstākļus ietekmēs plaša ciklona dienvidrietumu perifērija. Laiks būs lielākoties mākoņains, bet vietām rietumos debesis arī skaidrosies. No rīta un priekšpusdienā daudzviet jārēķinās ar nokrišņiem - teritorijas lielākajā daļā gaidāms lietus un slapjš sniegs, bet pēcpusdienā vietām austrumos arī sniegs. Saglabāsies brāzmains ziemeļrietumu, rietumu vējš - teritorijas lielākajā daļā brāzmās 17-22 m/s, bet piekrastes rajonos līdz 25-28 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma no rīta 0…+6° robežās, bet dienas gaitā tā pazemināsies par dažiem grādiem. 

 

Galvaspilsētā mainīgs mākoņu daudzums, bet no rīta un priekšpusdienā vēl gaidāms lietus, iespējams arī slapjš sniegs. Mēreni stiprs ziemeļrietumu, rietumu vējš brāzmās 20-23 m/s, bet pēcpusdienā sasniegs pat 25-26 m/s. Maksimālā gaisa temperatūra būs +4…+5° robežās. Stiprā vēja ietekmē gaidāma arī ūdens līmeņa paaugstināšanās.