Vai nodokļu atmaksu var saņemt arī par mirušo radinieku attaisnotiem izdevumiem?

“Es strādāju un esmu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) maksātāja. Iepriekšējos gados, iesniedzot gada ienākuma deklarāciju, savos attaisnotajos izdevumos par kuriem pienākas nodokļu atmaksa, iekļāvu sava nestrādājošā vīra ārstniecības izdevumus. Pagājušā gada 24. septembrī vīrs nomira. Vai es esmu tiesīga savos attaisnotajos izdevumos iekļaut čekus par ārstniecības pakalpojumiem, kurus vīrs saņēma 2020. gada sākumā un par tiem saņemt nodokļu atmaksu,” žurnālam “Likums un Taisnība” jautā Regīna.

FOTO: Shutterstock.com

Aizpildot gada ienākumu deklarāciju, jāatceras, ka jums pienākas nodokļu atmaksa arī par attaisnotajiem izdevumiem, kurus pērn saņēmis mūžībā aizsauktais apgādājamais vai nestrādājošais laulātais draugs.

Atbild Valsts ieņēmumu dienesta sabiedrisko attiecību speciāliste Kristīne Augstkalne-Jaunbērziņa: “Nodokļa maksātājs ir tiesīgs savā 2020. gada ienākumu deklarācijā iekļaut attaisnojuma dokumentus par mirušo ģimenes locekli, aizpildot atsevišķu deklarācijas D4 pielikuma veidlapu par ārstniecības izdevumiem un pievienojot attaisnojuma dokumentus, kas apliecina maksājumus par šim cilvēkam sniegtajiem medicīniskajiem pakalpojumiem, tāpat kā to dara par citiem ģimenes locekļiem”.

Reklāma
Reklāma

Autors: lmārs Barkāns, "Likums un Taisnība"