Atsākoties lidojumiem no trešajām valstīm, personai par saviem līdzekļiem būs jāveic Covid-19 tests un jādodas pašizolācijā

No šodienas, atgriežoties no ceļojuma trešajā valstī, personai par saviem līdzekļiem būs jāveic Covid-19 tests un jādodas pašizolācijā, pagājušajā nedēļā lēma Ministru kabinets.

FOTO: Shutterstock.com

Ceļošana bez būtiskie iemesliem joprojām ir nerekomendēta.

Pagājušajā nedēļā otrdien valdība lēma no šodienas atļaut lidojumus uz trešajām valstīm, tāpēc pagājušās nedēļas piektdienā valdība lēma par pasākumiem, kā kontrolēt un uzraudzīt, lai iedzīvotāji, atgriežoties no ārvalstīm, ievērotu epidemioloģiskās drošības prasības.

Valdības lēmums paredz, ka personai atgriežoties no nebūtiska ceļojuma no trešajām valstīm būs jāveic Covid-19 tests. Ja tests būs negatīvs, tad persona dosies uz savu dzīvesvietu ievērot desmit dienu pašizolāciju.

Ja Covid-19 tests būs pozitīvs vai persona testu neveiks, tad persona nekavējoties dosies obligātajā izolācijā uz tūristu mītni no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras administrētā tūristu mītņu saraksta.

Tāpat valdības lēmums paredz, ka tūristu mītnei būs pienākums informēt Valsts policiju par personas nenakšņošanu vai ilgstošu neatrašanos tūristu mītnē izolācijas perioda laikā.

Reklāma
Reklāma

Visus izdevumus par Covid-19 testa veikšanu un uzturēšanos viesnīcā segs no trešajām valstīm atgriezusies persona.

Valdība arī pieņēma lēmumu, ka tūrisma pakalpojumu sniedzējam būs pienākums informēt Valsts policiju par visām personām, kas ir iegādājušās tūrisma pakalpojumu uz trešajām valstīm, neatkarīgi caur Rīgas vai citu valstu lidostām, un ievadīt visu ceļotāju datus informācijas sistēmā tīmekļvietnē "covidpass.lv".