Zināms, kad sāks izmaksāt 500 eiro atbalstu par katru bērnu

Jau šonedēļ, 19.martā, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) sāks izmaksāt vienreizēju 500 eiro atbalstu ģimenēm ar bērniem, portālam Jauns.lv pastāstīja VSAA preses sekretāre Iveta Daine.
Zināms, kad sāks izmaksāt 500 eiro atbalstu par katru bērnu

FOTO: Shutterstock.com

Viņa pavēstīja, ka VSAA vienreizēju 500 eiro atbalsta izmaksu pakāpeniski sāks 19.martā un izmaksās līdz 31.martam.

Atbalstu izmaksās par katru bērnu personām, kuras laika posmā no 2021.gada 1.marta līdz 6.aprīlim saņem bērna kopšanas pabalstu par bērnu līdz viena gada vecumam vai ģimenes valsts pabalstu un piemaksu pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti.


Aicina nesatraukties, ja sākumā ieskaita tikai vienus 500 eiro

 

Daine atgādināja, ka par katru bērnu VSAA veiks atsevišķu maksājumu, piemēram, ja personai ir trīs bērni, tad trīs reizes kontā ieskaitīs 500 eiro.

Tāpat viņa vērsa uzmanību, ka var atšķirties datumi, kurā ieskata atbalstu par katru bērnu. Par vienu bērnu 500 eiro kontā var ienākt vienā dienā, bet par pārējiem - kādā no nākamajām dienām.

Iepriekš VSAA preses sekretāre lūdza vecākus būt saprotošiem, neuztraukties, ka kontā ienācis viens atbalsta maksājums, bet pagaidīt vēl nākamo dienu.

Reklāma
Reklāma

 

Viņa arī skaidroja, ka izmaksa notiks secīgi pēc bērna dzimšanas gada. Piemēram, ja ģimenē ir 18, 14 un 11gadus veci skolēni, tad vispirms kontā ieskaitīs 500 eiro atbalstu par vecāko. Pēc tam sekos divi atsevišķi maksājumi par nākamajiem bērniem. Atbalsts netiks summēts, VSAA maksās 500 eiro par katru bērnu atsevišķi.

500 eiro atbalsts netiks ieskaitīts tajā datumā, kad ģimene saņem citus ar bērniem saistītos pabalstus.
 

Savukārt, ja laikposmā no 2021.gada 1.marta līdz 6.aprīlim māmiņai piešķirts maternitātes pabalsts un bērns piedzims līdz 6.aprīlim, tad 500 eiro atbalstu VSAA izmaksās vēlāk - 30 dienu laikā pēc bērna kopšanas pabalsta piešķiršanas.