Cik no pirmdienas dažādās vietās maksās Covid-19 analīzes bez ģimenes ārsta nosūtījuma?

No 26. oktobra Covid-19 analīzes bez maksas varēs nodot tikai ar ģimenes ārsta nosūtījumu. Bet brīvprātīgi to varēs izdarīt "E.Gulbja laboratorijā", "Centrālajā laboratorijā" un "BIOR" laboratorijā"

FOTO: Shutterstock.com

No pirmdienas "E.Gulbja laboratorijā" bez ģimenes ārsta nosūtījuma Covid-19 analīzes varēs nodot par 53 eiro, "Centrālajā laboratorijā" par brīvprātīgi nodotajām analīzēm vajadzēs maksāt 45 eiro, pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta "BIOR" laboratorijā - 38,83 eiro,  pastāstīja laboratoriju pārstāvji.

 

"Centrālo laboratoriju" pārvaldošās AS "Repharm" komunikācijas direktore Līga Ribkinska stāstīja, ka "Centrālajā laboratorijā" uz Covid-19 analīzēm iedzīvotāji bez ārsta nosūtījuma varēs pieteikties, zvanot pa tālruni 8330 vai nosūtot e-pastu ar norādītu kontaktinformāciju - vārdu, uzvārdu, tālruņa numuru saziņai - uz e-pasta adresi "analizes@laboratorija.lv", kā arī zvanot uz centralizēto Covid-19 pieteikšanās tālruni 8303.

 

Paraugi analīzēm kā iepriekš tiks ņemti "Centrālās laboratorijas" Covid-19 analīžu paraugu paņemšanas punktos, darbinieki sazinoties palīdzēs izvēlēties pacientam iespējami izdevīgāko un ērtāko vietu. Par analīzēm bez ārsta nosūtījuma būs jāmaksā 45 eiro.

 

Laboratoriju cenas Covid-19 testa nodošanai bez ģimenes ārsta nosūtījuma:
"E.Gulbja laboratorijā" - 53 eiro
"Centrālajā laboratorijā" - 45 eiro
"BIOR" laboratorijā - 38,83 eiro

 

Pacientiem, kuri sajutuši kādus slimības simptomus, nav jādodas pie ģimenes ārsta uz pieņemšanu. Ir panākts risinājums, ka ārsti pēc telefoniskas situācijas izvērtēšanas var pacientu nosūtīt uz analīzēm, lietojot portālu "www.eveseliba.gov.lv" vai izmantojot citu elektronisko platformu, kuru ikdienā saziņai ar laboratoriju jau lieto ārsts.

 

Reklāma
Reklāma

Viņa atzīmēja, ka laboratorijas tehniskā kapacitāte pašlaik ir pietiekama, tiek domāts arī par laboratorijas personāla darba optimizēšanu, lai nodrošinātu vēl lielāku pakalpojuma sniegšanas apjomu, ja tāds tomēr būs nepieciešams. "Taču vadlīnijas testēšanai, balstoties jaunākajos pasaulē pieejamajos datos, patlaban analizē un nosaka valsts un mēs esam valsts noteiktā pasūtījuma izpildītāji," sacīja Ribkinska.

 

"E.Gulbja laboratorijas" pārstāve Ilze Lindenberga sacīja, ka no pirmdienas valsts apmaksātos testus veiks tikai ar ārsta nosūtījumu, taču iedzīvotāji joprojām varēs pieteikties uz testu brīvprātīgi, tikai tad par testa veikšanu būs jāmaksā 53 eiro. Lindenberga piebilda, ka brīvprātīgi pieteikušies neveidos atsevišķu rindu, bet varēs tikt uz testu jebkurā brīvajā "logā".

 

"BIOR" pārstāve Ilze Dimante sacīja, ka "BIOR" laboratorijā Covid-19 analīzes maksās 38,83 eiro.

 

Jau ziņojām, ka turpmāk valsts apmaksātus Covid-19 testus varēs veikt tikai ar ārsta norīkojumu. Veselības ministrijas (VM) pārstāve Anna Strapcāne norādīja, ka jaunā kārtība stāsies spēkā no pirmdienas, 26.oktobra, bet jau no piektdienas plkst.13 ir atceltas iespējas brīvprātīgi pierakstīties uz Covid-19 testiem, jo "bez simptomiem esošo testēties gribētāju apmērs rada slogu testēšanas kapacitātei".

 

Avots: Jauns.lv