Covid-19 vakcīna: noskaidrots, cik cilvēkiem Latvijā to piešķirtu

Līdz šim Latvija ir apzinājusi prioritāri vakcinējamo personu loku un tajā ietilpst aptuveni 800 000 cilvēku, informē Veselības ministrija.

 

FOTO: Shutterstock.com

To vidū ir personas, kurām ir lielāks risks veselībai, saslimstot ar Covid-19, piemēram, seniori, cilvēki ar hroniskām slimībām, sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki, ārstniecības personas un citi, kas ir nodarbināti augstāka riska darbos, kā arī operatīvo dienestu darbinieki.

Prioritāri vakcinējamo personu loks apzināts, ņemot vērā Eiropas komisijas rekomendācijas un citu valstu praksi. Ministrijā gan atzīmē, ka Pasaules veselības organizācijas eksperti rekomendē vakcinēt 20% cilvēku no populācijas, bet Latvijā šis skaits sanāktu lielāks.

Kā vēstīts, Eiropas Savienība (ES) vienojusies ar farmācijas kompāniju "AstraZeneca" par 300 miljonu devu iespējamās jaunā koronavīrusa vakcīnas iegādi, ja tā kļūs pieejama, iepriekš paziņoja Eiropas Komisija (EK). EK plāno iepirkt vakcīnu 27 ES dalībvalstu vārdā, ja vakcīna tiks atzīta par drošu un efektīvu.

Reklāma
Reklāma

Attiecīgi Latvija piedalītos šajā EK organizētajā iepirkumā. Tomēr patlaban EK vēl tikai apzina kopējo vakcīnu piedāvājumu - vakcīnu devas pilnam vakcināciju kursam, vakcīnu cenas, vakcīnu apjomus, kas būs pieejami tirgū. Līdz ar to nav vēl iespējams, aprēķināt konkrētas summas šo vakcīnu nodrošināšanai.