Infektologs Dumpis: "Vēlme doties ārpus Latvijas ir ne tikai riskanta, bet arī dīvaina"

Latvijas iedzīvotājiem pašlaik nevajadzētu ceļot, jo nav tādu drošo valstu, kur cilvēki var būt pasargāti no Covid-19, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Veselības ministrijas galvenais infektologs Uga Dumpis.

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Kadrs no video

Viņš uzsvēra, ka arī "zaļajā zonā" ir valstis, kur ir piecreiz vairāk Covid-19 slimnieku nekā Latvijā. Vienlaikus pēdējos mēnešos redzams, ka augstākais risks Covid-19 izplatībai Latvijā ir ceļotāji, kuri atgriežas mājās.

"Doties ceļojumā ārpus Latvijas pašlaik ir ne tikai riskanti, bet arī dīvaini," uzsvēra Dumpis.

Tomēr kopumā vērtējot situāciju Latvijā, Dumpis sacīja, ka Latvijas iedzīvotājiem ir izdevies sadzīvot ar Covid-19 un lielākā daļa ievēro visus noteikumus un noteiktos ierobežojumus, kas liecina par to, ka Latvijas iedzīvotāji vēlas baudīt kultūras notikumus un plašākus pasākumus.

Rudenī galvenais izaicinājums būs nosargāt skolas, lai tajās nebūtu Covid-19 perēkļu. Dumpis uzsvēra, ka ir ļoti nozīmīgi, lai bērni, īpaši līdz 10 gadu vecumam, dotos uz skolu. Arī tad, ja kādā skolā būs Covid-19 gadījums, netiks slēgtas visas skolas. To mēģināšot risināt lokāli, sadarbojoties ar pašvaldību.

Dumpis arī pastāstīja, ka pagaidām ir labas ziņas par vairākām vakcīnām, kas ir izstrādes procesā.

Jau rudenī varētu tapt zināms par to, vai tās strādā. 

Reklāma
Reklāma

Labas ziņas esot gan par Oksfordas universitātē izstrādāto vakcīnu, gan par divām Ķīnā un vienu arī ASV.