Tuvākajās naktīs Latvijā būs postošas salnas, vietām arī sniegs un krusa

Lai gan jau tuvākajās naktīs vietām Latvijā būs postošas salnas, vēl spēcīgākas salnas iespējamas 4.-8.maijā, liecina jaunākās laika prognozes.

 

FOTO: Shutterstock.com

Naktī uz otrdienu un trešdienu, iespējams, arī turpmākajās naktīs daudzviet Latvijā gaisa temperatūra divu metru augstumā pazemināsies līdz 0..-3 grādiem, tuvāk zemei gaiss kļūs vēl aukstāks. Savukārt maksimālā gaisa temperatūra pēcpusdienās būs tuvu +20 grādiem.

Nedēļas otrajā pusē, visticamāk, ieradīsies ciklons un kaut neliels lietus, vietām iespējams arī sniegs un krusa.

Aiz ciklona Latvijā ieplūdīs aukstākas gaisa masas, tādēļ vairākās naktīs, ja izklīdīs mākoņi un norims vējš, gaisa temperatūra noslīdēs zem nulles, iespējami pat aukstuma rekordi.

Patlaban ar lielu pārliecību var prognozēt, ka 1.maija brīvdiena būs pārsvarā sausa un saulaina, gaidāms lēns vējš un bezvējš, pēcpusdienā gaiss iesils līdz +16..+20 grādiem, vēsāks laiks būs piekrastē.

Reklāma
Reklāma

Prognozes 4.maija svētku dienai ir dažādas. Saskaņā ar pašreizējo "Global Forecast System" prognozi gaisa temperatūra daudzviet visas dienas garumā būs zemāka par +10 grādiem, debesis segs mākoņi, vietām gaidāmi nelieli nokrišņi - pārsvarā lietus.

Ilgtermiņa prognozes sliecas par labu siltam laikam maija vidū. Visticamāk, gaidāmie nokrišņi lielā valsts daļā būtiski nemazinās sausumu, kas vēlāk no jauna pastiprināsies.

No portāla Jauns.lv