Vecākiem Jūrmalā piespriež nosacītu sodu, jo viņu mazulis gāja bojā, izkrītot pa piektā stāva logu

Rīgas rajona tiesa Jūrmalā piemērojusi pusgadu ilgu nosacītu cietumsodu vecākiem, kuru nepieskatītais gadu vecais bērns izkrita pa piektā stāva logu un gāja bojā, vēstīts publiski pieejamajā anonimizētajā tiesas spriedumā.

 

FOTO: Shutterstock.com

Katru gadu pa atvērtiem logiem siltajā sezonā krīt ārā bērni

Tajā skaidrots, ka vecāki, apzinoties, ka bērns atbilstoši savam vecumam spēj aktīvi pārvietoties, rāpot, kā arī to, ka vienu gadu vecam bērnam ir nepieciešama pastāvīga uzraudzība, negadījuma dienā, redzot, ka istabā ir pilnībā atvērts logs, pie kura novietots dīvāns, atstāja bērnu vienu pašu. Bērns tad uzrāpies pa dīvāna atzveltni uz loga palodzes un izkritis pa atvērto logu no piektā stāva.
 

Tādā veidā vecāki izdarīja bērna prettiesisku nonāvēšanu aiz neuzmanības, jo noziedzīgas nevērības rezultātā viņi nebija paredzējuši nāves iestāšanas iespēju, kaut gan, atstājot gadu vecu bērnu nepieskatītu istabā, kurā ir pilnībā atvērts logs un pie kura ir novietots dīvāns, viņiem vajadzēja paredzēt šādas rīcības sekas, norādīts spriedumā.

 

Tiesa abus vecākus atzina par vainīgiem nonāvēšanā aiz neuzmanības un piesprieda katram no vecākiem sešus mēnešus ilgu nosacītu cietumsodu. 

 

Reklāma
Reklāma

Tiesa abus vecākus atzina par vainīgiem nonāvēšanā aiz neuzmanības un piesprieda katram no vecākiem sešus mēnešus ilgu nosacītu cietumsodu. Tāpat vecākiem noteikts pārbaudes laiks uz vienu gadu.

Jauns.lv jau ziņoja, ka 2017. gada vasarā Kauguros no sociālās mājas 5. stāva loga izkritis gadu vecs bērns. Diemžēl mediķiem mazā puisēna dzīvību neizdevās glābt, un viņš no gūtajām traumām miris.

 

No portāla Jauns.lv