Dūlu nedēļā ar topošajiem un jaunajiem vecākiem runās par izturēšanos ar cieņu

“Ar cieņu pret piedzimšanu” - tāds ir šī gada Latvijas Dūlu nedēļas moto. Tā Latvijā norit reizē ar Pasaules Dūlu nedēļu no 2019. gada no 22. līdz 28. martam, taču bezmaksas un pazeminātas maksas pasākumi dažādās Latvijas vietās notiek jau no 19. marta līdz 3. aprīlim.

Šogad dūlu nedēļas moto ir Ar cieņu pret piedzimšanu

FOTO: Shutterstock.com

Šogad dūlu nedēļas moto ir "Ar cieņu pret piedzimšanu"

Dūla ir speciāli mācījusies nemedicīniska atbalsta persona sievietei un ģimenei grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību periodā, kas atbalsta emocionāli, informatīvi un fiziski.

“Dūlu nedēļā dūlas piedāvā piedalīties dažādās nodarbībās un sarunās par gaidību, dzemdību un pēcdzemdību laiku, uzsverot to, cik būtiski katrā no šiem posmiem topošās māmiņas vai tēta un gaidāmā vai jaundzimušā mazulīša dzīvē ir izturēties ar cieņu - gan pašiem pret sevi, rūpējoties par savām emocijām, vajadzībām pēc atbalsta un kvalitatīvas informācijas, gan vienam pret otru, gan apkārtējiem cilvēkiem pret jauno ģimeni un jaunajām lomām,” uzsver Latvijas Dūlu apvienības vadītāja Inga Babure.

Pasākumi notiks Rīgā, Ķekavā, Baložos, Baldonē, Ādažos, Saulkrastos, Cēsīs, Valmierā, Jelgavā, Liepājā, Ogrē, Limbažos, Dobelē, Talsos, Ventspilī.

Dažas no tēmām: Soli pa solim par gatavošanos dzemdībām un lielākie izaicinājumi; Saruna ar sievietēm gaidību laikā "Nelūgtie viesi - mūsu domas un emocijas"; Kā sevi dabīgi atbalstīt ar ēteriskajām eļļām grūtniecībā, dzemdībās un pēcdzemdību periodā; Praktiska nodarbība. Vēdera atbalsta tehnikas ar slingu gaidību laikā; Cieņpilna grūtniecība, dzemdības un pirmie 3 mēneši ar bērniņu; Dzīve ar jaundzimušo - izaicinājumi jaunajiem vecākiem un tuviniekiem; Pēcdzemdību rituāli; Māmiņu atbalsta pēcpusdiena u.c.

Pilns notikumu kalendārs skatāms dūlu mājaslapā www.dulas.lv sadaļā “Dūlu nedēļa 2019”.

Reklāma
Reklāma

Dūlu ieskatā ikkatrs cilvēks ir vērtība - vienalga, cik liels vai maziņš viņš būtu - vēl gaidāms, dzimstošs, vai jaundzimis mazulis, jaundzimusi mamma vai jaundzimis tētis (jo arī viņi, piedzīvojot grūtniecības, dzemdību un pēcdzemdību notikumus, piedzimst jaunās lomās). Ar piedzimšanu kādam sākas jauna pasaule! Kāda būs viņa pirmā pieredze, iepazīstot to? Kā izpaužas cieņa pret piedzimšanu gatavojoties, dzimstot un pēc tam? Kādi vārdi, pieskārieni un darbības to raksturo? Vai spējam pieņemt savas un citu cilvēku tiesības uz vēlmēm, vajadzībām un viedokli? Par šiem un daudziem citiem jautājumiem saistībā ar grūtniecību, dzemdībām un dzīvi ar mazuli runāsim dūlu nedēļas pasākumos, jo cieņa ir pamats, bez kura nav iespējama mīlestība.

Dūlas atbalsta galvenokārt emocionāli, taču daudz arī skaidro par gaidībās, dzemdībās un pēcdzemdībās notiekošo, ierāda atslābināšanās metodes, uzklausa un sniedz nedalītu uzmanību, tāpat sniedz fizisku atbalstu, piemēram, dzemdībās ar masāžām, izšūpināšanu lakatos vai pēcdzemdībās, palīdzot mammai emocionāli un fiziski atjaunoties.