Kā beidzies skandāls ar Daugavpils dakteri, kura abortu alkstošai sievietei pateica "ejiet ar savu tizlo grūtniecību, kur gribat"

Daugavpils slimnīcas ginekoloģe, kura liedza palīdzību grūtniecei, turpmāk strādās tikai ambulatori, informēja ārstniecības iestādes vadītājs Reinis Joksts.

 

Daugavpils slimnīca

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Daugavpils slimnīca

Arodbiedrība, kurai slimnīca lūdza palīdzību ārstes rīcības vērtēšanā, nav piekritusi ārstes atbrīvošanai no amata, tāpēc slimnīcas administrācija ārstei ir izteikusi disciplinārsodu - rājienu. Tāpat nolemts mediķi neiesaistīt slimnīcas uzņemšanas nodaļas dežūru darbā. Turpmāk ārste Olga Lazareva pacientus pieņems tikai ambulatori Daugavpils reģionālās slimnīcas ginekoloģijas kabinetā "Olvi" poliklīnikas telpās.

Jau vēstīts, ka Daugavpils reģionālās slimnīcas valde vērtēja ārstes rīcību, kura atteikusies hospitalizēt grūtnieci ar vairāk nekā 38 grādus augstu temperatūru un asiņošanu. Vēlāk izskanēja informācija, ka grūtniece gribējusi veikt abortu, bet nav vēlējusies par to maksāt. Lazareva šādam scenārijam neesot piekritusi.

Lasi arī: 
Viņa negribēja maksāt par abortu: Daugavpils ārste Lazareva skaidro pacientes "tizlo grūtniecību" 

"Ejiet ar savu tizlo grūtniecību, kur gribat!" - sieviete ieraksta sarunu ar Daugavpils ārsti, pēc kuras "embrijs nāca pa gabaliem ārā" 

Reklāma
Reklāma

Ārstniecības iestādes valde izplatīja paziņojumu, kurā norādīja, ka uzskata par nepieņemamu darbinieces rīcību, kas ir nesavienojama ar ārsta profesijas augsto sūtību. "Slimnīcas valde ļoti rūpīgi izskatīs šo gadījumu un veiks atbilstošus lēmumus. Daugavpils reģionālās slimnīcas valde atvainojas pacientei par piedzīvoto slimnīcā," teikts paziņojumā. Lai vērtētu ārstes, rīcību, tika piesaistīta arī slimnīcas arodorganizācija.

No portāla Jauns.lv