Palielinās Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu privātajos bērnudārzos

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja ceturtdien, 17. janvārī, atbalstīja pašvaldības līdzfinansējuma palielināšanu privātajos bērnudārzos.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Komitejā atbalstītie grozījumi pašvaldības saistītajos noteikumos paredz, ka, ka sākot ar 2019. gada janvāri, Rīgas domes līdzfinansējums privātajos bērnudārzos mēnesī būs 246,19 eiro bērniem no pusotra līdz četriem gadiem un 187,59 eiro - bērniem obligātajā izglītības vecumā. Patlaban līdzfinansējuma apmērs bērniem no pusotra līdz četriem gadiem ir 231 eiro, bet bērniem obligātajā izglītības vecumā - 174,88 eiro.

Ministru kabineta noteikumi paredz, ka pašvaldības līdzfinansējums privātai izglītības iestādei par pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu ir jāaprēķina, diferencējot izmaksas bērniem vecumā no pusotra līdz četriem gadiem un bērniem obligātās izglītības vecumā. Atbilstoši noteiktajai izmaksu aprēķināšanas metodikai, tagad tiks aktualizēts pašvaldības līdzfinansējums vienam bērnam mēnesī.

Rīgas domes saistošie noteikumi “Kārtība, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība īsteno pirmsskolas izglītības nodrošināšanas funkciju”, kuros atrunāta līdzfinansējuma piešķiršanas kārtība, pieejami Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta tīmekļa vietnē www.iksd.riga.lv sadaļā “Normatīvie akti”.

Reklāma
Reklāma

Par grozījumiem Rīgas domes saistošajos noteikumos vēl lems deputāti Rīgas domes sēdē.