Aicina pieteikties Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu žūrijā

Šogad 3. maijā Nacionālais Kino centrs trešo reizi rīko Eiropas Kinoakadēmijas (EKA) Jauniešu filmu dienu, kurā jauniešu žūrija kinoteātrī “K.Suns” noskatīsies trīs lieliskas Eiropas filmas un labākajai no tām piešķirs īpašo Eiropas Kinoakadēmijas Jauniešu balvu. Žūrijā aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 11 līdz 15 gadiem (ieteicams), pretendentiem līdz 24. aprīlim jānosūta pieteikums uz elektronisko adresi jauniesufilmudiena@gmail.com. Pieteikumā pretendentam jānorāda vārds, uzvārds, vecums, telefona numurs, e-pasta adrese un sava mīļākā filma.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Komisija, kuras sastāvā ir Eiropas bērnu un jauniešu filmu festivālu pārstāvji, šogad balvai izvirzījusi zviedru režisores Sannas Lenkenas (Sanna Lenken) filmu „Mana tievā māsa / My Skinny Sister”.


EKA ir nozīmīgākā kino institūcija Eiropā, kas radīta ar mērķi popularizēt Eiropas kino un radīt alternatīvu Amerikas Kinoakadēmijas Oskara balvai. EKA darbojas vairāk nekā 3000 kino profesionāļi – režisori, producenti, aktieri, operatori, scenāristi, montāžisti u.c. no Eiropas. EKA ik gadu pasniedz balvas par sasniegumiem kino, pagājušā gada nogalē balvu pasniegšanas ceremonija notika Rīgā, tiešraidi pārraidīja 35 valstu nacionālās televīzijas. Jauniešu filmu dienas rīkošana ir auglīgs turpinājums Nacionālā Kino centra sadarbībai ar Eiropas Kino akadēmiju.


Šogad EKA ceturto reizi rīko Eiropas Jauniešu filmu dienu ar mērķi pievērst jauniešu auditorijas uzmanību Eiropas filmām, kas kvalitatīvi, daudzpusīgi un sirsnīgi  stāsta par jauniešiem aktuālām tēmām. 3. maijā visas dienas garumā jauniešu žūrija strādās vienlaikus divdesmit piecās Eiropas valstīs – Dānijā, Nīderlandē, Grieķijā, Spānijā, Serbijā, Slovākijā, Ungārijā, Rumānijā, Vācijā, Turcijā, Slovēnijā, Ukrainā, Lielbritānijā, Zviedrijā, Kosovā, Maķedonijā, Bulgārijā, Igaunijā, Gruzijā, Izraēlā, Itālijā, Maltā, Polijā, Horvātijā un jau trešo gadu arī Latvijā. 

Šogad EKA ceturto reizi rīko Eiropas Jauniešu filmu dienu ar mērķi pievērst jauniešu auditorijas uzmanību Eiropas filmām, kas kvalitatīvi, daudzpusīgi un sirsnīgi  stāsta par jauniešiem aktuālām tēmām.

Jauniešu žūrija vērtē filmas no dažādiem aspektiem (piemēram, režisora, operatora, aktieru darbs, mūzika), žūrijas balsojuma kopvērtējumā tiek noteikta labākā Eiropas filma jauniešu auditorijai. Pēc filmu noskatīšanās visu valstu žūrijas pārstāvji video tiešraidē paziņo  balsojuma rezultātu. Balvas pasniegšanas ceremonijā Vācijā piedalās nominēto filmu režisori, ceremonija skatāma tiešsaistē internetā yaa.europeanfilmawards.eu plkst. 21.00 pēc Latvijas laika, dienas gaitā notikumiem varēs sekot Facebook.com/YoungAudienceAward


Komisija, kuras sastāvā ir Eiropas bērnu un jauniešu filmu festivālu pārstāvji, šogad balvai izvirzījusi zviedru režisores Sannas Lenkenas (Sanna Lenken) filmu „Mana tievā māsa / My Skinny Sister” (Berlīnes kinofestivāla konkursa Generation Kplus galvenā balva Kristāla Lācis), kas stāsta par Stellu un viņas vecāko māsu, kura cieš no ēšanas traucējumiem; itāļu režisora Gabriela Salvatores (Gabriele Salvatores) filmu „Neredzamais zēns / The Invisible Boy” par 13 gadus veco zēnu Mikeli, kurš apveltīts ar neparastām spējām, un īru režisora Marka Nūna (Mark Noon) filmu „Tu arī esi pretīgs / You’re Ugly Too” (nominēta Berlīnes kinofestivāla Kristāla Lāča balvai), kas stāsta par pusaudzes Steisijas un viņas onkuļa Vila attiecībām laikā, kad abi mācās kļūt par ģimeni.


Jauniešu filmu diena ir viens no auditorijas izglītošanas pasākumiem, ko īsteno Nacionālais kino centrs, lai veicinātu radošumu, spēju orientēties audiovizuālajā pasaulē un padziļinātu izpratni par kino valodu. Ar līdzīgu mērķi aprīlī nācis klajā metodiskais materiāls skolotājiem „Kino skolās” par Latvijas filmu izmantošanu vispārizglītojošo skolu mācību procesā, savukārt ar projektu „Rīgas kino” aizsāktās radošās filmu un animācijas darbnīcas skolēniem turpināsies rudenī un šoreiz būs veltītas Raiņa daiļradei. 

 

Filmas „Mana tievā māsa” klips

http://www.youtube.com/watch?v=uX-u_cebYL8 

Reklāma
Reklāma


Filmas „Neredzamais zēns” klips

 


Filmas „Tu arī esi pretīgs” klips

 

2014. gada Eiropas Jauniešu filmu dienas reportāža


2013. gada Eiropas Jauniešu filmu dienas reportāžaIeskaties: www.nkc.gov.lv
www.rigaskino.lv