"Dip&Dap" koka skrejritenis. Vērtē vecāki un speciālisti

Skrejriteni ar jauko nosaukumu "Dip&Dap" ražo kāds jauns Latvijas uzņēmums. Skrejritenis "Dip&Dap", kas ir roku darbs un izgatavots no augstas kvalitātes bērza saplākšņa, esot unikāla bērna attīstību veicinoša rotaļlieta. Vai tā ir, pieredzē dalās speciālisti un vecāki.

Dip&Dap ir koka skrejritenis, kas paredzēts bērniem no 2 gadu vecuma. Publicitātes foto.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

"Dip&Dap" ir koka skrejritenis, kas paredzēts bērniem no 2 gadu vecuma. Publicitātes foto.

Iesākumākas ir "Dip&Dap"?
"Dip&Dap" ir koka skrejritenis, kas paredzēts bērniem no 2 gadu vecuma. Tā kā sēdeklīši ir regulējami no 34 līdz 43 cm augstumam, ritenis derēs līdz pat piecu, sešu gadu vecumam. Ražotāji stāsta, ka "Dip&Dap" ir kā attīstošā rotaļlieta, kas veicina līdzsvara izjūtu, līdz ar to ļoti viegla būs pāreja uz pedāļu velosipēdu — bērns pat nemanīs, kā viņš paceļ kājas no zemes. Uz klasisko velosipēdu pārejot, vairs tikai jāiemācās mīt pedāļus, jo turēt līdzsvaru un stūrēt bērns jau būs iemācījies, tāpat nebūs vajadzīgi papildus ritentiņi. Uzņēmuma vadītājs Mareks Gipters stāsta: “Tā kā maziem bērniem sākumā grūti koncentrēties uz vairākām darbībām vienlaikus, parasti galvenā problēma, mācoties braukt ar pedāļu velosipēdu ir tā, ka bērns vai nu skatās, kā kustas pedāļi un nestūrē, vai skatās uz stūri un aizmirst par mīšanos.


 

Daži mīti par "Dip&Dap" koka skrejriteni
Mīts: "Dip&Dap" koka skrejritenim nevar grozīt stūri
"Var gan. Ritentiņam ir speciāls stūres stiprinājums, līdz ar to nav problēmu grozīt stūri. Kas šajā stiprinājumā ir tik labs? To nevar apgriezt uz riņķi kā klasiskajiem riteņiem, un atlaižot stūre nostājas taisnajā pozīcijā."

Mīts: "Dip&Dap" koka skrejritenis ir bīstams, jo tam nav bremžu
"Satraukumam nav pamata, jo bremzēšana notiek ar kājiņām. Daudzi jautā, kāpēc nav kāpslīša, kur uzlikt kājas, kad brauc lejā pa kalniņu, bet tas ir drošības dēļ, lai bērns vienmēr būtu gatavs vajadzības gadījumā bremzēt."

Mīts: "Dip&Dap" koka skrejriteni ir grūti kopt
"Ja bažas rada jautājums, kā šo braucamrīku kopt, varam nomierināt — to kopj tieši tāpat kā jebkuru citu velosipēdu. To vēlams turēt sausā vietā un pēc lietošanas noslaucīt. Turklāt jāpiezīmē, ka vizināšanās lietainā laikā tam nekaitēs, ja vien bērnam pašam ir vēlme šādā laikā doties ārā."

 

"Dip&Dap" koka skrejriteni vērtē sertificēta fizioterapeite Baiba Auziņa (www.fizioterapeiti.lv):
"Šāda tipa skrejriteņi tiešām ir labi. Jau laikā, kad dzīvoju Vācijā, priecājos par tiem! Galvenais jāatceras, ka drošība pirmajā vietā un tāpat kā pieaugušajiem, arī mazajiem, braucot ar velosipēdu, ir jāizmanto ķiveres!
Koka skrejriteņi tiešām ir attīstoši, jo šādi bērnam labi attīstās koordinācija, līdzsvars un simetriski attīstās muskulatūra. Bērni paši izjūt, kad ir gatavi atraut kājās no zemes un ļaut ritenim pašam ripot. Mazais pats saviem spēkiem iemācīsies braukt ar divriteni, vecākiem tikai atliks izlemt, kad dot braucamo ar pedāļiem.
Protams, jāizvēlas droša vieta, lai bērns var macīties regulēt virzienu un ātrumu — lai nepaskrien zem mašīnas, neiebrauc dīķī vai tml. Vēl svarīgi, lai mazais var atsniegt zemi ar pilnu pēdu."

 

SKATIES VIDEO, CIK VEIKLI BĒRNS PĀRVIETOJAS AR KOKA SKREJRITENI!


Pieredze ar "Dip&Dap" koka skrejriteņiem ir bērnudārza "Dartija" vadītājai Irīnai Freimanei:
“Bērnudārzā esam izmēģinājuši "Dip&Dap" koka skrejriteņus vasaras mēnešos un arī tagad — saulainajās dienās. Sešgadniekiem, kuri lielāki augumā, šis ritentiņš jau ir par mazu, bet piecgadniekiem — pašā laikā. Tiem bērniem, kuri vispār baidījās braukts ar riteni, "Dip&Dap" ir palīdzējis bailes pārvarēt — viņi sākotnēji iemācījās skriet ar šo riteni, un pēc tam jau pavisam viegli varēja pāriet uz klasisko velosipēdu. Bērnudārzam "Dip&Dap" skrejriteņus nopirkām projekta "Vides un satiksmes izglītība pirmsskolām" ietvaros. Citus partnerus vairāk interesēja vides izglītība, bet mēs pievērsāmies satiksmes jautājumiem. Projekta ietvaros bijām pieredzes apmaiņā pie itāļiem, kur viņi demonstrēja savu āra rotaļu laukumu. Tajā bija arī šāda tipa ritentiņi.

Reklāma
Reklāma

Pieredze rāda, ka, braukājot ar šiem riteņiem, bērniem patiešām uzlabojas kustību koordinācija un līdzsvara izjūta.

Pieredze rāda, ka, braukājot ar šiem riteņiem, bērniem patiešām uzlabojas kustību koordinācija un līdzsvara izjūta. Mums ir grupiņa bērnu ar attīstības aizturi, un viņiem šie ritentiņi ļoti, ļoti patīk. Tas ir kaut kas tāds, ko viņi nekad nav izmantojuši, bet pierast un iemanīties ar tiem pārvietoties ir ļoti ātri. Tāpēc tiem vecākiem, kuru bērniem ir kādas fiziskas problēmas, konsultējoties ar ārstu, iesaku izvērtēt šāda ritentiņa iegādi. Turklāt mūsdienās bērni nav raduši staigāt tālus gabalus, bet šis ritenis lieti noder. Kas vēl pozitīvs — bērniem patīk sacensties. Un es redzu, ar kādu prieku bērni šos riteņus izmanto! Turklāt man pašai ļoti patīk, ka šī ir Latvijā ražota prece no dabīgiem materiāliem. Cerams, ka šādi riteņi nākotnē būs arī lielākiem bērniem!"
 


 

Pieredzē dalās Miks Šveiduks, kurš "Dip&Dap" koka skrejriteni iegādājies dēlam:
"Mana pieredze ar "Dip&Dap" koka skrejriteni ir visnotaļ pozitīva. Uzreiz varu teikt, ka pēc braukāšanas ar "Dip&Dap", mans puika ar minamo velosipēdu iemācījās braukt nedēļas laikā. Kad iegādājos "Dip&Dap", dēlam bija trīs gadi, un jau pēc pirmās pus dienas puika pats mācēja iestumties un noturēt līdzsvaru, tāpēc man škiet, ka šie braucamrīki labi noder bērna fiziskās formas attīstībai. Kā es atklāju "Dip&Dap"? Pavisam nejauši — pie brokastu galda šķirstīju avīzi un izlasīju rakstu par jaunu uzņēmumu Latvijā, kurš gatavo šos ritentiņus maziem bērniem. Tā kā mūsu ģimene iespēju robežās ir zaļi domājoša, es novērtēju, ka skrejritenis ir gatavots no dabīgiem materiāliem — koka, kas krāsots ar linsēklu eļļu. Tāpat ļoti patīk, ka šis ritenis, salīdzinot ar klasisko velosipēdu, ir krietni, krietni vieglāks, līdz ar to nav problēmu, ja gadās to panēsāt. Dodoties pastaigās, ir ērti, ka bērns var braukt ar riteni, jo citādi mazās kājas netiek līdzi.

Jau pēc pirmās pus dienas puika pats mācēja iestumties un noturēt līdzsvaru, tāpēc man škiet, ka šie braucamrīki labi noder bērna fiziskās formas attīstībai.

Ja ir kāds, kurš satraucas par neierasto stūres mehānismu, tā nebūt nav problēma. Tā kā mazi bērni mēdz būt ļoti neuzmanīgi, tieši parastā velosipēda stūre radīja problēmas, kas grozījās uz visām pusēm. Tā kā šim ritenim ir atbalsta punkti abās pusēs, bērns brauc taisni, un samazinās risks nogāzties. Kas attiecas uz bremzēm — ātrums nav tik liels, lai tās būtu nepieciešamas. Lai arī neesam tādi ekstrēmisti, kuri savu bērnu laistu pa stāvu kalnu lejā, ķiverīte vienalga tika izmantota. Vienīgais mīnuss, ko saskatīju, — prasās nelieli kāpslīši, kur bērnam uzlikt kājas laikā, kad nav nepieciešams atsperties. Jebkurā gadījumā, "Dip&Dap" iegādi iesaku apsvērt ikvienam vecākam, kuram ir mazs bērniņš, jo ieguvums būs liels!"

 

Ieskaties: www.dipdap.lv