Līgo vakara seksuālie rituāli

Tā vietā, lai vasaras saulgriežu laikā lietotu alkoholu, mākslīgi apreibinātos, brauktu dzērumā ar automašīnu, cilvēki var šos svētkus pārvērst par jauku pasākumu, kurā ir ne mazāk emociju, bet tās ir īstākas, pašu radītas un saistītas ar cilvēka paša juteklību, auglību un auglību plašākā jomā — darbā, dzīvē, biznesā.

No personīgā arhīva

FOTO: Mammamuntetiem.lv

No personīgā arhīva

Svētkiem ir vairākas funkcijas: atskatīšanās uz to, kas noticis iepriekšējā periodā, jaunu lietu plānošana un sākšana, vienotības nostiprināšana ar sevi, citiem cilvēkiem, Dabu un dievišķo pasauli. Tas ir laiks, kad varam ieplānot, ko gribam izdarīt nākotnē, ko darīt citādi un labāk. Šo nākotnes domu var simboliski ņemt līdzi uz svētkiem, var piefiksēt uz lapiņas. Ar saulgriežiem ir saistīti arī rituāli seksuāli reproduktīvajā jomā. Tiem, kas vēlas ieņemt bērnu, vasaras saulgrieži ir labs laiks, lai to darītu. Savukārt seksuāli rituāli var būt individuāli, pāru vai arī grupā.

 

Tiem, kas vēlas ieņemt bērnu, vasaras saulgrieži ir labs laiks, lai to darītu.

Ko rituāls nodrošina? Rituāls savieno tevi ar informatīvo lauku un tajā pašā laikā sakārto tevi iekšēji, kā arī sakārto emocionālo vidi un arī sabiedrību. Rituāls nav bezjēdzīga un it kā nesaistītu izdarību secība, kuras jēgu neviens īsti neapzinās. Rituāls ir sakārtošanās un noteiktu, gribētu un plānotu rezultātu iegūšana. Rituālus parasti veic ar noteiktu nodomu, arī ļoti jutekliskus seksuālos rituālus, kuru laikā cilvēks spēcīgi iedarbina savu zemapziņu, savus iekšējos spēkus, izceļ laukā savus resursus no miega stāvokļa.

Mūsu tautai, mūsu sabiedrībai patlaban spēki ir vajadzīgi, lai tiktu laukā no krīzes. Tāpēc vasaras saulgriežos var veikt rituālus šajā nozīmē. Un nav svarīgi, vai esam pāris vai grupiņa. Galvenais — lai cilvēki ir vienoti savā pārliecībā, savās sajūtās, attieksmē pret sevi un lietu kārtību. Rituāls ir domāts cilvēkiem, kas zina, ko viņi dara un kāpēc viņi to dara. Rituālam var būt liela nozīme, ja, piemēram, pāris vēlas sakārtot savas attiecības, jo tieši šajā laikā saules aktivitāte ir ļoti spēcīga. Cilvēki arī vieni paši šajā laikā var iet uz mežu un meditēt par to, kas būs un kā būs. Tas var būt individuāls kontakts ar auglības dievieti — dievišķi sievišķo pusi.

Mūsu tautai, mūsu sabiedrībai patlaban spēki ir vajadzīgi, lai tiktu laukā no krīzes. Tāpēc vasaras saulgriežos var veikt rituālus šajā nozīmē.

Reklāma
Reklāma


Arī dodoties uz mežu grupā, nav vajadzīga nekāda mākslīga apreibināšanās (pēc rituāla var izdzert nedaudz alus — pietiks ar vienu pudeli visai grupai). Galvenais ir ideja, kādēļ mēs to darām. Jābūt kādam, kurš uzņemas vadību rituālā, organizē to, formulē mērķi, iepriekš saskaņo procesu ar dalībniekiem, palīdz dalībniekiem vienoties, ko viņi darīs un cik tālu savās darbībās ies. Šādos rituālos ļoti svarīgi ievērot kvalitātes un līdzvērtības principu, kur sievietes un vīrieši ir līdzvērtīgi. Ideāli, ja šie cilvēki ir pāris vai mīļākie. Gatavojoties seksuālam rituālam, jāsaprot, ka tas nav ikdienas izbraukums pie dabas ar iedzeršanu un šašliku cepšanu. Cepšana un ēšana, un iedzeršana var būt, bet pēc tam. Ēšanai un iedzeršanai viss ir sagatavots iepriekš, un tā ir kā pārējā svinību daļa. Bet seksuālais rituāls ir galvenais, tā dēļ tas viss arī notiek. Neatkarīgi no tā, vai cilvēki ir divatā, viens vai grupā, tiek atrasta vieta, līdzi ir sega/segas, kura tiek noklāta pirms tam attīrītā vietā — ir aiznesti atkritumi, novākti zari un akmeņi. Vietu var iezīmēt ar skaistiem akmeņiem vai puķēm. Tālākais process ir sakrāls. Tā ir sevis un savu domu sakārtošana, ko vieno pozitīvisms un dievišķā apziņas pieņemšana ar savu juteklību. Šā procesa laikā ar savām domām varam tiekties uz sabiedrības harmoniju, mūsu pašu mieru un harmoniju, auglību (gan plašākā, gan šaurākā nozīmē), mīlestību. Tā savā ziņā ir pateikšanās dievietei par labo, kas noticis iepriekšējā periodā.
Attīrītajā sakrālā procesa vietā var iekurt nelielu ugunskuru, kas arī ir iezīmēts ar akmeņiem. Pirms ieejam šajā teritorijā, ir jāsagatavojas. Tā var būt iešana pirtī vai vienkārši nomazgāšanās. Ja starp dalībniekiem ir kaut kādas domstarpības, tās pirms rituāla ir jāpārrunā, un jāizsaka savas bažas, un jāpabeidz tās. Lai process būtu harmonisks, jāvalda savstarpējai uzticībai. Arī iešana vai lēkšana pāri ugunij ir sava veida attīrīšanās. Tad ir jutekliskā daļa — kopīgā meditācija par veiksmi, par auglību, par turību, kuras laikā dalībnieki saglāsta cits citu, samīļo. Cik tālu cilvēki iet šajā procesā, tas atkarīgs no viņu vēlmes un sagatavotības, un iepriekšējas vienošanās. Ja rituālā kādam partnera nav, viņš var atbalstīt intīmo procesu ar savām domām, saviem kaisles vārdiem, ar savām dziesmām, savu iedrošinājumu. Lai veicas! Lai notiek tā!

Ar cieņu,
seksologsm Arturs Šulcs, tālr. 26623152