Visi mati gaisā! Kā novērst matu elektrizēšanos ziemas laikā

Matu elektrizēšanās ir viena no izplatītākajām matu skaistumkopšanas problēmām  aukstajā sezonā. Kāpēc tas tā notiek, un kā ar to cīnīties.

FOTO: Shutterstock.com

Kā vienmēr aktuāls saglabājas arī zelta likums – vismaz 2 l ūdens dienā. Rūpējies par saviem matiem, neatkarīgi no tā – vasara vai ziema!

Matu elektrizēšanās notiek, kad dabīgais elektrostatiskais līmenis matos paaugstinās un tas  lielākoties notiek ziemā. Tomēr auksts laiks nav vienīgais, kas pie tā būtu vainojams. Parasti  mati elektrizējas, kad pavadām daudz laika apsildītās telpās, tādās kā ofiss vai mājas, kā arī,  žāvējot matus ar pārāk karstu gaisu. Karstums un sausais gaiss ietekmē ādu un matus, un liek  tiem zaudēt savu dabisko mitrumu. Tas izjauc matu dabīgo elektrostatisko līmeni un pastiprina  matu elektrizēšanos.

Mitrināt un barot
Matu elektrizēšanās ir zīme, ka matiem trūkst mitruma un barības vielu.  Tāpēc pirmā lieta, kā cīnīties ar šo problēmu – izmantot atbilstošus matu kopšanas produktus.  Izvēloties šampūnu, ir būtiski pievērst uzmanību gan matu, gan galvas ādas stāvoklim. Ieteicams izmantot mitrinošu un barojošu šampūnu un kondicionieri aukstajā periodā, jo tie  palīdz saglabāt mitrumu matos. Nedrīkst aizmirst par matu  masku. Pat ja mati ir rūpīgi kopti vasaras sezonā, ir ļoti ieteicams lietot matu masku vismaz  reizi nedēļā arī rudenī un ziemā. Regulāri lietota bagātīga matu maska palīdz sabalansēt  mitruma līmeni matos un uzturēt pietiekošu barības vielu un vitamīnu līdzsvaru.

 

Sargāt no karstuma
Karstums ir viens no galvenajiem iemesliem, kas veicina matu elektrizēšanos, tādēļ ir būtiski  saudzēt matus un nepakļaut tos tiešai saskarei ar karstu gaisu. Matu kopšanas profesionāļi  iesaka matus žāvēt ar vēsu gaisu, vai karsta gaisa gadījumā, turēt fēnu 30-40 cm attālumā  no matiem. Reizē būtiski ir pilnībā izžāvēt matus pirms došanās ārā. Auksts laiks var ne tikai  sabojāt matus un veicināt elektrizēšanos, bet arī ietekmēt veselību. 

Reklāma
Reklāma


Piemērots kondicionieris
Pastāv populārs mīts, ka izsmidzināmie kondicionieri, kurus nav nepieciešams izskalot nav  piemēroti lietošanai aukstajā sezonā, tādēļ, ka tie viegli sasalst zemā temperatūrā. Tomēr tā  nav taisnība – ir tikai jāļauj matiem izžūt un kondicionierim iesūkties matu šķiedrās. Tāpat kā  parastie kondicionieri, tie palīdz saglabāt mitruma līmeni un samazina elektrizēšanos. 


Nelietot sintētiku
Reizēm sintētiska galvas sega vai matu suka var izraisīt matu elektrizēšanos. Dabīgi materiāli,  tādi kā mīksta vilna vai kašmirs, ļauj galvas ādai elpot un nevairo elektrizēšanos. Ieteicams  arī izvēlēties no dabīgiem materiāliem gatavotu matu suku. Piemēram, koka ķemmi vai suku,  veidotu no dabīgām šķiedrām. Lai samazinātu matu elektrizēšanos – sukā matus, sākot no  matu galiem, lēnām virzoties uz saknēm.


Eļļas un antistatiķi
Kā papildu kopšanu tūlītējam rezultātam, viņa iesaka izmantot matu eļļu. Tā darbojas kā  antistatisks līdzeklis, kas palīdz samazināt matu elektrizēšanos. Pietiek vien ar pāris pilieniem,  lai mati izskatītos gludi un spīdīgi.
 

 

Šie ir pieci galvenie triki, kas palīdzēs efektīvi cīnīties ar matu elektrizēšanos. Nedrīkst aizmirst  arī par sabalansētu uzturu, vitamīnu un uzturvielu līdzsvaru organismā. Kā vienmēr aktuāls  saglabājas arī zelta likums – vismaz 2 l ūdens dienā. Rūpējies par saviem matiem, neatkarīgi no  tā – vasara vai ziema!