Top 6 attaisnojumi bezatbildībai pret savu sejas ādu

Sejas ādas veselību un skaistumu nosaka ne tikai ģenētiskais mantojums un dzīvesveids,  bet arī tās kopšana. Tomēr joprojām daudzi grēko, nerūpējoties par savu sejas ādu.  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Estētiskā  kosmetoloģijas pasniedzēja Inguta Grinberga un "Amway" stāsta par izplatītākajām kļūdām, nepareizi kopjot vai nekopjot nemaz sejas ādu. 

Lai rūpētos par sejas ādu, nav jāsasniedz konkrēts vecums

FOTO: Shutterstock.com

Lai rūpētos par sejas ādu, nav jāsasniedz konkrēts vecums

 

 

Man ir „laba” āda 
Bieži tiek maldīgi uzskatīts, ka neproblemātiskai ādai nav nepieciešamas papildu rūpes.  Lielākos vai mazākos apmēros, bet atsevišķa kopšana ir vajadzīga jebkurai ādai! I. Grinberga  saka: „Ikdienas apstākļi nelabvēlīgi ietekmē ādu – brīvā dabā vējš un saule, bet iekštelpās  sausais gaiss un mākslīgais apgaismojums. Tāpēc ikvienam ādas tipam katru dienu  nepieciešama attīrīšana un mitrināšana. Der atcerēties, ka sejas mazgāšana ar ūdeni nav  sejas attīrīšana, turklāt tā sausina ādu. Nevajadzētu uzticēties maldīgam priekšstatam, ka  jāmitrina ir tikai sausa āda.” 

 

Esmu pārāk jauna 
Lai rūpētos par sejas ādu, nav jāsasniedz konkrēts vecums. Protams, parasti jaunībā  nepieciešama mazāk apjomīga un intensīva ādas kopšana. Tomēr nav arī noteikts vecums,  kad sākas ādas novecošanās, jo, piemēram, UV stari to veicina neatkarīgi no vecuma. Tāpēc  ikdienā, arī mākoņainā laikā, jālieto aizsargkrēms, un tas jāsāk darīt jau padsmit gados. Jo  savlaicīgāk un pareizāk rūpēsies par ādu, jo vēlāk un lēnā sāksies tās novecošanās.

 

Nezinu, kas manai ādai vajadzīgs
Viens no populārākajiem iemesliem, kāpēc tiek ignorēta nepieciešamība rūpēties par sejas  ādu, ir neizpratne, kāda kopšana būtu nepieciešama un kādas ir vai varētu būt sejas ādas  problēmas. I. Grinberga stāsta: „Vēlams regulārs kosmetologa apmeklējams. Ja tas nav  iespējams, tad, vajadzētu speciālistu apmeklēt vismaz vienreiz, vienu reizi uzzinātu savu  ādas tipu un atbilstošu veidu, kā par to parūpēties. Kādam var būt vajadzība pēc poru  sašaurināšanas, citam – īpaši parūpēties par ādu zem acīm, bet vēl citam – par grumbiņām.” 

 

Tam nebūs rezultāta
Jo problemātiskāka āda, jo izteiktāk būs redzami uzlabojumi. Ja āda nav problemātiska un  ikdienā tā saņem tikai pašu nepieciešamāko, vislabāk rezultāts būs redzams ilgtermiņā – ritot  gadiem tā joprojām paliks vesela un skaista. „Kvalitatīvi sejas kopšanas līdzekļi sniedz efektu.  Dažreiz tas var būt mazāk pamanāms, jo uzlabojumi notiek pakāpeniski, bet, ja salīdzina  ādas stāvokli pirms sejas kopšanas līdzekļu lietošanas un laiku pēc, rezultāti ir acīm redzami.  

Reklāma
Reklāma

 

Man nav laika
Ādas kopšana ikdienā prasa pat mazāk laika, kā citi pašsaprotami higiēnas procesi,  piemēram, zobu kopšana vai duša. Galvenais uzdevums ir sejas ādas kopšanu padarīt par  ikdienas rituālu. Atgādini sev, ka āda ir jātīra un „jāpabaro” katru dienu, piemēram, pieliec  zīmīti pie spoguļa vai turi sejas kopšanas līdzekļus labi pamanāmā vietā. 
 

Tas ir dārgi
Lai arī varētu šķist, ka sejas kopšanas līdzekļi prasa pietiekami lielu finansiālu ieguldījumu,  patiesībā tā nav. Galvenais tos lietot vajadzīgajā devā, nevis paņemt divreiz vairāk līdzekļa  un pēc tam pusi no tā noskalot izlietnē. Tālāk jau tikai matemātiski paseko līdzi, cik ilgi kalpo  katrs no sejas kopšanas līdzekļiem. Pēc tam produkta summu izdali ar lietošanas ilgumu, un  rezultātā redzēsi, ka mēneša izmaksas ir nelielas. 

 

Kosmētika paredzēta tikai sievietēm
Lai gan pieredze rāda, ka vīrieši arvien biežāk rūpējas par savu sejas ādu, joprojām  sabiedrībā spēcīgi iesakņojies aplams viedoklis, ka „īsti vīrieši” nelieto kosmētikas līdzekļus.  Protams, visbiežāk vīrieši lieto sejas kopšanas līdzekļus tieši pēc skūšanās, jo āda ir ļoti  jutīga un rada diskomfortu. Tomēr šajā gadījumā kopšana aprobežojas tikai ar rūpēm par  kairinātajām zonām, bet pārējās tiek nepelnīti aizmirstas. Arī stiprajam dzimumam ik dienu  vajadzētu veikt sejas tīrīšanu un mitrināšanu,” uzskata I. Grinberga.