Tavi skaistuma rituāli. Ko der atcerēties ziemā?

Mēs visas esam īpašas, neatkārtojamas un, protams, skaistas. Taču nereti mēs piemirstam parūpēties par savu ārējo un iekšējo skaistumu, palutinot savu ķermeni un dvēseli ar tiem nepieciešamām ikdienišķām procedūrām jeb skaistuma saglabāšanas un veicināšanas rituāliem.

Arī ikdienā palutini sevi ar skaistuma saglabāšanas un veicināšanas rituāliem. FOTO: www.pexels.com

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Arī ikdienā palutini sevi ar skaistuma saglabāšanas un veicināšanas rituāliem. FOTO: www.pexels.com

Un rituāls nemaz nenozīmē ieslēgšanos vannas istabā uz pusotru stundu. Palikt vienai kaut uz 15 minūtēm dienā, sakārtot savas domas, salikt pa plauktiņiem rūpes un pienākumus un vienlaikus parūpēties arī par seju, rokām, kājām, matiem, nagiem...par ķermeni, kas, starp citu (!!!), ik dienas tiek galā ar tūkstošiem stresa hormonu, ir nevis greznība vai izlutinātas sievietes laika kavēkļi, bet gan visvienkāršākais un svētākais no pienākumiem pašai pret sevi!

Dabā ikviens augs ilgojas labas, piemērotas augsnes, saules gaismas, lietus un mazliet vēja. It visi procesi tavā ķermenī norit līdzīgi kā dabā. Augs aug un pat zied, ja tam dāvā mazumiņu vajadzīgo apstākļu. Arī tu izskatīsies labi un atbilstoši savam vecumam (nevis vecāka kā dažkārt gadās nepareizas ķermeņa kopšanas un arī dekoratīvās kosmētikas lietošanas rezultātā), ja rūpēsies par sevi kopā ar dabu. Ko der atcerēties ziemā?

Āda atjaunojas 20 dienu laikā, tādēļ tā prasa regulāru kopšanu (minētā vismaz viena reize nedēļā), lai būtu redzami rezultāti.

SEJAS KRĒMS
Lai arī esam pieradušas lietot krēmus, kas šķiet pārbaudīti un atzīti par labiem esam gan ziemā, gan vasarā, šī universālā formula (viens krēms visu gadu) mūsu mērenajai klimata joslai, kurā sals var sasniegt pat -20 grādu temperatūru, nederēs. Ziemā atšķirībā no vasaras, mitrinošos krēmus lietojam naktī, savukārt dienā, kad ārā gaiss ir auksts un snieg sniegs, izmantojam barojošākus līdzekļus, lai lāstekas pie degungala nepiesalst. Taču, ja tev laimējies strādāt īpaši kondicionētās telpās, kur tavai labsajūtai nepārtraukti cirkulē sauss gaiss, tu pārsvarā pārvietojies ar auto un principā tava diena paiet siltās un sausās telpās nevis ārā, āda dienā jāmitrina, citādi vari iegūt kuperozu jeb paplašinātiem asinsvadiem bagātu ādu, kas zvīņojas un citādi cieš.
Ieteikums – dzīvojot šādu sauso dzīvesveidu, lieto tonālos krēmus un citu dekoratīvo kosmētiku ar pazeminātu ūdens saturu vai izmanto pūderus.
Fakts – viens no ekokosmētikas ražošanas stūrakmeņiem ir izvairīties no ūdens lietošanas līdzekļa izstrādes gaitā, lai tas nav jākonservē, jo, kur ūdens – tur konservanti. Tādēļ krēmus principā var uzskatīt par koncentrātiem, kas jālieto uz mitras ādas, lai neradītu taukainu sajūtu un krēms dziļi iesūktos ādā, jo ūdens darbojas kā starpnieks.
Taču ņem vērā – nevajadzētu pieradināties lietot vienu krēmu gan dienā, gan naktī – dienas krēmi ar SPF filtriem paredzēti ādas sargāšanai no saules, vējiem, lietiem utt., tie kavē vielmaiņas un atjaunošanās procesus, tādēļ tos nevajadzētu lietot kā nakts krēmus.

SEJAS MASKAS

Dāmas, lai arī šķiet, ka brīvā laika ir maz, vajag pacensties dienai nozagt 15 minūtes vienu vai divas reizes nedēļā, kad pirms gulētiešanas (lai nakts laikā atjaunojas ādas dabiskais aizsargslānis) jāpalutina sejas āda ar masku. Masku izvēlies atbilstoši savam ādas tipam un tam, kā tava āda tobrīd jūtas. Piemēram, ja pēdējā laikā esi nodevusies ziemas priekiem, slēpojusi, snovojusi vai vienkārši daudz dzīvojusies svaigā gaisā un, atgriežoties mājās, pamanījusi, ka vaigi un degungals kļuvuši sārti, izmanto barojošu sejas masku ar nomierinošu iedarbību. Ja āda ir nav problemātiska pietiks ar vienu šādu procedūru nedēļā.
Ieteikums – pirms maskas uzklāšanas attīri ādu ar piemērotu skrubi jeb pīlingu.
Fakts – āda atjaunojas 20 dienu laikā, tādēļ tā prasa regulāru kopšanu (minētā vismaz viena reize nedēļā), lai būtu redzami rezultāti.
Protams, intensīvākais un efektīvākais sejas kopšanas līdzeklis ir serums, ko izvēlies atbilstoši savam ādas tipam. Serums atšķirībā no sejas maskas ir dziļas un intensīvas iedarbības ārstējošs līdzeklis, kamēr maska ir kopjošs līdzeklis. Izvēlies sejas masku, kad gribi uzmundrināt sejas ādu, savukārt serumu lieto, kad novēro būtiskākas problēmas, proti, ļoti sausu un jutīgu ādu, īpaši paplašinātas poras, āda strauji noveco u.c. Serumu var salīdzināt ar zālēm, kam jārisina problēma noteiktā laika periodā.

Reklāma
Reklāma

Viens no ekokosmētikas ražošanas stūrakmeņiem ir izvairīties no ūdens lietošanas līdzekļa izstrādes gaitā, lai tas nav jākonservē, jo, kur ūdens – tur konservanti.

PALUTINI ROKAS!
Rokām, tāpat kā sejai, arī vajadzētu īpašo ziemas krēmu, ko lietot ikdienā pirms došanās uz darbu sniegainos, vējainos un aukstos rītos. Šie krēmi parasti ir aizsargājoši un barojoši, sevišķi piemēroti lietošanai nemīlīgos laika apstākļos. Naktī vari turpināt lietot parasto mitrinošo krēmu, taču ziemā, dodoties ārpus mājas, tas nelīdzēs un roku āda daudz ātrāk saplaisās par spīti tam, ka būsi izmantojusi šķietami daudz krēma.

RŪPES PAR ĶERMENI
Tāpat kā seja un rokas, arī ķermenis (īpaši kājas), ziemā vairāk ilgojas barošanas nevis mitrināšanas. Lieto ķermeņa sviestus, piemēram, ingvera ķermeņa sviestu, kas paaugstina ne vien ādas reģenerācijas spējas un elastību, baro un mitrina, bet arī silda ādu, mazina kapilāru tīklojumu un nostiprina asinsvadu sieniņas.
Atceries – ziema nenozīmē to, ka vari atstāt novārtā celulītu līdz nākamai vasarai. Kā jau tika minēts – āda atjaunojas 20 dienu laikā (!) – tādēļ tā prasa regulāras, nevis kampaņveidīgas rūpes. Regulāri (1-2 reizes nedēļā) lieto skrubi. Gan sejai, gan ķermenim pērkam krēmus, lietojam tos katru vakaru vai pat no rīta un vakarā, domājot, ka krēmi lieliski iedarbosies un mūsu ķermenis iegūs brīnišķīgas aprises un skaistu, starojošu, veselīgu ādu.
Fakts – ja nelietojam skrubi, āda uzņem par apmēram 40% mazāk visu tai derīgo un vajadzīgo vielu, kas citkārt (ja mēs skrubi lietotu) uzsūktos ādā un pabarotu to. 

MATU LUTINĀŠANA
Ziemā, protams, ieteicams uzvilkt cepuri, taču, ja ticība un pārliecība neļauj bojāt frizūru, papildus balzāmiem, jālieto matu maskas, lai matu struktūras bojājumus mazinātu. Maskām, lai panāktu bojātu matu reģenerāciju jāsatur eļļas, kas ārstē un nogludina matus, nepadarot tos smagus, bet ļaujot tos bojāt ar ikdienas iemīļotajiem dedzinātājiem – fēnu, matu pannu, lokšķērēm u.c.
Fakts – ēteriskās eļļas satur līdz 500 savienojumiem. Tas nozīmē, ka izstrādājuma etiķete kļūst par mazu grāmatu, ja tas satur pat tikai 3-10 ēteriskās eļļas. Protams, produkta sastāvā jābūt arī keramīdiem, proteīniem u.c. vielām. Vēlams, lai šampūns, balzāms un matu maska nebalstītos uz naftas produktiem, kas it kā lieliski puto un smaržo, taču nespēj matu atveseļot.

Un vēl... veicot visus šos mazos rituālos, paeksperimentē un palutini savas smaržas (un arī garšas) kārpiņas, sveces liesmiņā sildot kādu ēterisko eļļu. Tā atsvaidzinās un uzmundrinās, tonizēs, attīrīs elpošanas ceļus, dezinficēs, stimulēs asinsriti, iespējams rosinās apetīti, nomierinās un noņems sasprindzinājumu.
Atceries šad tad kafijas vietā izvēlēties zāļu tēju vai vienkārši tīru ūdeni, par ko tavs organisms īpaši līksmos, ja neesi radusi ikdienā lietot ūdeni kā ūdeni, un kopā ar draugiem vai mīļoto cilvēku baudi vīnu labākai omai!