Atklāti 9 jauni HIV profilakses punkti, kur anonīmi un bez maksas iespējams veikt HIV, B, C hepatīta un sifilisa eksprestestus

Šogad darbu uzsākuši deviņi jauni HIV profilakses punkti (HPP), no kuriem septiņi atrodas Rīgā, viens Valmierā un viens Valkā, būtiski palielinot anonīmas un bezmaksas eksprestestēšanas iespējas Latvijā.
HIV profilakses punktu tīklā Latvijā šobrīd ir 26 punkti.

FOTO: Shutterstock.com

HIV profilakses punktu tīklā Latvijā šobrīd ir 26 punkti.

Atvērtie HIV profilakses punkti Valkā un Valmierā šobrīd ir vienīgie HPP Vidzemē, kur iedzīvotāji var veikt eksprestestus. Punkti atvērti Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Veselības istabās, un LSK arī nodrošina šo punktu darbību. 

 

Savukārt septiņi jaunie punkti Rīgā atvērti, pateicoties sadarbībai ar MFD Veselības grupu. Punkti atrodas gan Rīgas centrā, gan abos Daugavas krastos, gan divos tirdzniecības centros (TC "Mols" un TC "Domina Shopping"). 

 

Visos jaunatvērtajos HPP iespējams bez maksas, anonīmi un konfidenciāli veikt HIV, B, C hepatīta un sifilisa eksprestestus, saņemot pirms un pēctesta konsultāciju, saņemt prezervatīvus, kā arī informatīvos materiālus par šīm infekcijām, to profilaksi un ārstēšanas iespējām.

 

Sīkāka informācija par HIV profilakses punktu atrašanās vietām un piedāvātajiem pakalpojumiem atrodama ŠEIT.

Reklāma
Reklāma

 

ZINĀŠANAI

Latvija ieņem otro vietu ES/EEZ valstu vidū jauno HIV infekciju gadījumu skaita ziņā uz 100 000 iedzīvotāju, trīs reizes pārsniedzot ES/EEZ valstu vidējo rādītāju. Savukārt attiecībā uz hronisku B un C hepatītu ES/EEZ valstu vidējo rādītāju Latvija pārsniedz divas reizes. Turklāt, tā kā šīs infekcijas ilgi var palikt nepamanītas, patiesais jauno gadījumu skaits, visticamāk, ir lielāks. Būtisku lomu šo infekciju izplatības apturēšanā ieņem agrīna diagnostika.

 

HIV profilakses punktu tīklā Latvijā šobrīd ir 26 punkti, kuros, veicot testu, 20 minūšu laikā iespējams bez maksas, anonīmi un konfidenciāli veikt HIV, B, C hepatīta un sifilisa eksprestestus.

Saistītie raksti