Valsts apmaksātu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu nodrošinās arī pusaudžiem 15, 16 un 17 gadu vecuma grupās

Valdība atbalstīja grozījumus “Vakcinācijas noteikumos”*, kas paredz paplašināt zēnu vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV), paredzot valsts apmaksātu vakcināciju arī pusaudžiem 15, 16 un 17 gadu vecuma grupās.
Lai saņemtu valsts apmaksātu vakcināciju pret CPV, jāvēršas pie ģimenes ārsta.

FOTO: Shutterstock.com

Lai saņemtu valsts apmaksātu vakcināciju pret CPV, jāvēršas pie ģimenes ārsta.

Kā uzsver speciālisti, lai nākotnē pasargātu zēnus no CPV izraisītajiem vēžu veidiem vīriešiem, vakcinācija pret CPV ir ļoti nozīmīga. 

 

CPV ir ļoti izplatīta seksuāli transmisīvā infekcija. Līdz pat 90 % seksuāli aktīvo sieviešu un vīriešu to iegūst savas dzīves laikā. 

 

Tiek uzskatīts, ka visā pasaulē CPV izraisa aptuveni 5 % no visiem vēža gadījumiem.

 

CPV infekcijas ietekme ir vienāda abiem dzimumiem, turklāt vīriešiem saslimšanas laika periods dažu vēža formu attīstībai ir īsāks, kā arī vīriešu dzimumam raksturīgajiem CPV audzējiem nav pieejams skrīnings, kas ļauj savlaicīgāk atklāt onkoloģisku slimību. 

 

Reklāma
Reklāma

Līdz ar grozījumu veikšanu būs novērsta dzimumu diskriminācija valsts apmaksātas vakcinācijas pieejamībā (pusaudžu meiteņu valsts apmaksāta vakcinācija pret CPV ir ieviesta jau iepriekšējos gados).

 

Lai saņemtu valsts apmaksātu vakcināciju pret CPV, jāvēršas pie ģimenes ārsta.

 

*Ministru kabineta 2000. gada 26. septembra noteikumi Nr. 330 "Vakcinācijas noteikumi” .

 

Raksts sagatavots ar Sabiedrības integrācijas fonda finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raksta saturu atbild vecāku organizācija “Mammamuntetiem.lv”.

Saistītie raksti