Kā atvairīt pirmos odus un mazināt niezi ar tautas līdzekļiem

Līdz ar silto un mitro laiku parādījušies arī pirmie odi. Kā tos apkarot, iesaka dermatoloģe Kristīne Zabludovska, Lāzermedlcīnas klīnika.

FOTO: Shutterstock.com


Ja ir mērķis apkarot, tad vajadzētu likvidēt seklas ūdenstilpes pie mājām, kur vairojas odi, lietot insektu tīklus, elektriskos dūmotājus, lielāku platību apstrādāšana insekticīdus, bet tie var radīt ekoloģiskas problēmas.
 

Cīņā ar odu kodumiem noderīgas ir tautas metodes. 
Niezi samazina ar dzeramās sodas šķīdumu (0,5 tējk. uz glāzi ūdens), ar ožamo spirtu (1:1 ar ūdeni). Niezi samazina arī samīcītas ceļmallapas, pētersīļu un piparmētru lapas. Vecais, labais balzams Zvaigznīte ne tikai ārstē kodiena vietas, bet arī atbailda odus. 

 

Niezi samazina arī samīcītas ceļmallapas, pētersīļu un piparmētru lapas

Reklāma
Reklāma


Arī aptieku līdzekļi
Lai atbaidītu odus, visbiežāk izmantotie līdzekļi ir pūšami uz ādas vai smērējami uz ādas. Pirms smērē uz ādas repelentus jeb kukaiņu atbaidītājus, veic testa provi, lai pārliecinātos, ka nav alerģiskas reakcijas.

Lai samazinātu odu kodumu radīto niezi, lietojami antihistamīni, piemēram, Fenkorols, Suprasīns, Tavegils u.c. lokāli smērējamie pretniezes preparāti - Fenistils, Pretniezes gēls u. c. 

 

"100 labi padomi"