Kā nodzīvot līdz 100 un vairāk gadiem? 14 reāli ieteikumi dzīves pagarināšanai

Kā nodzīvot ilgu un laimīgu dzīvi? Zinātnieki uzskata, ka tas ir iespējams, ieviešot pareizos ieradumus un izdarot pareizās izvēles.   Britu zinātnieki apgalvo, ka cilvēki, kas veic intelektuālu darbu un nepārtraukti izglītojas, dzīvo daudz ilgāk

FOTO: Dana Romaņuka, http://www.photokidz.lv/

 

Lasi dzeju. Lai dzīvotu ilgāk, trenē savas smadzenes. Ja nav iespējas mācīties, tad arī krustvārdu mīklu minēšana ir pietiekami labs treniņš. Gribi sarežģītāku izaicinājumu – lasi grāmatu, kas apgriezta ar kājām gaisā. Biežāk lasi dzejoļus.

 

Ēd tomātus. Tos uzskata par īpaši vērtīgiem, jo satur daudz kālija, kas samazina sirds un asinsvadu saslimšanas risku. Ik dienu ēdot tomātus, iespēja saslimt ar sirds – asinsvadu slimībām samazinās par veseliem  30%.
 

Iemācies uzturēt labas attiecības ar saviem asinsradiniekiem. Pozitīva komunikācija ar radiem un tuviem ģimenes locekļiem normalizē asinsspiedienu un mazina vēlmi lietot alkoholu, secinājuši Hārvardas medicīnas skolas pētnieki.
 

Apprecies! Itāļu mediķi, kas pētījuši savas valsts ilgdzīvotājus, secina, ka precētie dzīvo ilgāk nekā vientuļnieki apmēram par 3-5 gadiem. Pētījuma ilga 20 gadus un dati esot pārliecinoši.
 

Izmet skaļo modinātāju. Savukārt japāņu zinātnieki cilvēkiem, kas cieš no hroniska paaugstināta asinsspiediena, iesaka izvairīties no trokšņa. Tas var izraisīt sirds infarktu. Nelietojiet mājās skaļi un nejauki zvanošus modinātājus, tējkannas ar svilpi un pulksteņus ar dzeguzi.
 

Ēd maizes drupačas. Vai zināji, ka maizes drupačas esot veselīgākas nekā vesels maizes kukulis? Dīvaini, bet maizes drupačas satur astoņas reizes vairāk antioksidantu, kas samazina vēža šūnu attīstīšanās iespējas.
 

Neklausies citu viedokļos. Centieties neiespaidoties no apkārtējo viedokļa. Jo mazāk uztrauksies par to, ko par tevi domā citi, jo mierīgāk nodzīvosi veselīgu dzīvi. Ieteikts pat interesants treniņš, kā mācīties neietekmēties no citu domām – braucot sabiedriskajā transportā, skaļi atkārto pieturu nosaukumus. Protams, ka sākumā uz tevi visi skatīsies kā uz dīvainīti, bet ar laiku pieradīsi un svešinieku domas tevi vairs neuztrauks.
 

Nopērc suni. Dzīves ilgumu ietekmē mājdzīvnieki. Dažādu valstu pētnieki vairākkārt uzsvēruši, ka mājdzīvnieks, kuru var paglaudīt, samazina stresu un normalizē asinsspiedienu.
 

Ēd šokolādi. Ja esi saldumu cienītājs, izvēlies šokolādi. Tumšajā šokolādē ir antioksidants polifenols, kas samazina sirds un asinsvadu sistēmas saslimšanu risku.

 

Reklāma
Reklāma

Ej uz baznīcu! Amerikāņu zinātnieki izpētīja 92 tūkstošus cilvēku un secināja, ka par veseliem 20% ilgāk un laimīgām dzīvojot ticīgie cilvēki. Viņi labāk tiek gala ar stresu un vieglāk pārvar dzīves grūtības.
 

Ievies hobiju. Lielākā daļa cilvēku, kas nodzīvojuši garu mūžu, vienmēr ar kaut ko kaislīgi aizrāvušies, viņiem bija mērķi dzīvē un viņi neļāva sev grimt pesimistiskās pārdomās par dzīves īslaicību. Pat 60 un 70 gados var sākt apgūt jaunu valodu, mācīties braukt ar auto vai studēt augstskolā.
 

Klausies klasisko mūziku! Pierādīts, ka klasiskā mūzika labvēlīgi ietekmē cilvēka nervu sistēmu. Piemēram, Bēthovena simfonijas palīdz noņemt spriedzi pēc grūtas darba dienas un stabilizē asinsspiedienu.
 

Uzturies saulē. Nepalaid garām depresijas pazīmes. Depresija ir zīme, ka organisms var saslimt ar daudzām nopietnām, smagām fiziskām saslimšanām. Lai izvairītos gan no depresijas, gan citām slimībām, meklē iespēju pavadīt pēc iespējas vairāk laika saulē, padomā par D vitamin papildus devu. Tas uzlabo omu un samazina diabēta risku.
 

Dejo salsu! Franču zinātnieki par veselīgāko deju atzinuši salsu – tā atbrīvo no astmas un uzlabo mugurkaula stāvokli.

 

Ticēt vai neticēt šiem padomiem, protams, katra paša darīšana, bet neviens no tiem nenāks par sliktu fiziskajai un emocionālajai veselībai.

 

Informācija no portāla LiveScience.com