Regulāra sarkano tomātu ēšana varot palielināt vīrieša auglību

Likopēns, kas ir galvenais, kas piešķir tomātiem sarkanu krāsu, var palielināt vīrieša auglību - spermatozoīdu daudzums varot palielināties pat par 70%, to pētījumā atklājuši britu zinātnieki. Šis jaunatklājums sniedzot jaunu cerību daudziem bezbērnu pāriem Lielbritānijā. Tiesa, lai pilnībā šo atklājumu varētu atspēkot dzīvē, jāveic papildus pētījumi, kā tomātu ēšana ietekmē grūtniecību skaita pieaugumu.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Pētījuma autori jau arī sākuši izmēģinājumu - dot likopēna bagātinātājus vīriešiem ar neizskaidrojamu neauglību. Šī eksperimenta rezultāti tiekot gaidīti nākamgad.

 

Pēc šī pirmā pētījuma atbalsta grupa neauglīgiem cilvēkiem ir uzsākusi gadu ilgu aptauju, lai noskaidrotu, vai ikdienā lietojot ar likopēnu bagātu pārtiku, pieaugs grūtniecību skaits.

 

Britu kādas neauglības organizācijas vadība ļoti pozitīvi atsaukusies par šo pētījumu, cerot palīdzēt pēc iespējas vairāk neauglīgo vīriešu.

 

Jau sen zināms, ka vissvērtīgākais tomātā ir karotinoīds likopēns, kas piešķir tiem sarkano krāsu. Tas ir viens no visspēcīgākajiem antioksidantiem, kas iznīcina agresīvās molekulas - brīvos radikāļus, kas paātrina novecošanos, sargā no vides kaitīgās ietekmes. Antioksidanti palīdz izvairīties no sirds slimību, vēža, locītavu slimību un osteoporozes saslimšanas riska.

 

Pastāv pieņēmums, ka neauglība ir tikai sievietes jautājums, jo sieviete ir tā, kas bērnu iznēsā, taču neauglības jautājums būtu jāskata " uz pusēm", jo bieži konstatē arī dažādas vīriešu problēmas, piemēram, slikta spermas kvalitāte.

 

Ziņojumā, kas tika publicēts Cleveland klīnikā Ohio, norādīts, ka likopēns uzlabo spermatozoīdu daudzumu un to pārvietošanās ātrumu, kā arī samazina patoloģisku spermatozoīdu skaitu.

Reklāma
Reklāma

 

Pētījuma autori jau arī sākuši izmēģinājumu - dot likopēna bagātinātājus vīriešiem ar neizskaidrojamu neauglību. Šī eksperimenta rezultāti tiekot gaidīti nākamgad. 

 

Pētnieki atzīst, ka ir nepieciešami plašāki pētījumi, lai dziļāk analizētu likopēna ietekmi uz vīriešu neauglības ārstēšanu.

 

 

Informācija no www.dailymail.co.uk