Košais burkāns mazuļa ēdienkartē - salds un veselīgs

Saldā sakne – burkāns, bērniem, kuru garšas kārpiņas vēl nav pieradušās pie stiprā cukura salduma, garšo saldi un gardi. Tāpēc tas ir viens no pirmajiem dārzeņiem, ko mazulis saņem kā piebarojumu.

FOTO: Shutterstock.com

Burkāns ir īsts Vidusjūras reģiona iedzimtais. Senajā Grieķijā to uzskatīja par dziedniecisku, bet viduslaikos par delikatesi. Latviešu virtuvē tas ir tradicionāls un iecienīts dārzenis, kas saglabā vērtīgos vitamīnus līdz pat pavasarim.

Burkāni ir vieni no vērtīgākajiem dārzeņiem, jo to sastāvā ir daudz šķiedrvielu, nedaudz olbaltumvielu, B, C, E, K vitamīns, beta karotīns, minerālvielas - kālijs, kalcijs, magnijs, dzelzs, fosfors, nātrijs, dzelzs, hlors, jods, folijskābe, cukurs, kā arī aminoskābes. Lielākā vērtība burkānā ir provitamīns A jeb karotīns, kas organismam palīdz sintezēt A vitamīnu. Tam ir būtiska loma kaulu veselībā, ādas, matu, zonu un smaganu veselības uzturēšanai, stiprina elpceļu izturību pret vīrusiem, normalizē hormonālās sistēmas darbību.
 

Lasi arī: 

Kā ziemas krājumiem pareizi saglabāt burkānus
Burkānu biezenis - bērniem no 6 mēnešu vecuma
Kāļi, rutki un rāceņi bērna ēdienkartē - kad un kā tos pareizi piedāvāt?

 

Jāņem vērā, ka A vitamīns ir taukos šķīstošs vitamīns, tāpēc ēdot burkānu salātus, biezeņus vai dzerot sulas, tiem jāpievieno tējkarote olīveļļas, krējums vai jebkura cita vērtīga taukviela, pretējā gadījumā burkānā esošais labums organismā neuzsūksies. 100 grami burkānu satur apmēram 35 kalorijas.


Kad bērniem drīkst dot burkānus

Piebarojumā burkānus iesaka dot apmēram no 6 – 7 mēnešu vecuma. Noteikti nevajadzētu piedāvāt burkānu kā pirmo sakni, jo mazajam var iegaršoties tā saldā garša un pārējos dārzeņus viņš vairs negribēs ēst. Turklāt burkānos ir daudz šķiedrvielu, kas maigajam zīdaiņa zarnu traktam varētu būt grūti pārstrādājamas.

Reklāma
Reklāma


Jūtīgākie bērniem košais burkāns var izraisīt alerģisku reakciju. Sāciet ar vienu tējkaroti un tuvākās dienas vērojiet, kā mainās mazuļa pašsajūta, ēdot jauno produktu.