Kāpēc tik daudzi šķiras tieši pirms Valentīndienas — skaidro psihoterapeits

Arvien vairāk cilvēku izvēlas nesvinēt Valentīndienu, kas vairumam asociējas ar rozēm, šokolādi un mīlestības vēstulēm. Pētījumi liecina – šis ir arī viens no populārākajiem periodiem gadā, kad pāri izlemj pārtraukt attiecības, kas ir viens no nozīmīgākajiem lēmumiem sevišķi tiem, kas bijuši kopā gadiem ilgi.

FOTO: Shutterstock.com

Šķiršanās „bums” tieši Valentīnadienas tuvumā saistīts ar to, ka šie svētki (līdzīgi kā Ziemassvētki) uzrunā tieši pāra savstarpējo attiecību jautājumu, kuram pārējā gada laikā var pārslīdēt pāri.


 

Lai arī šķiršanās mēdz būt nepatīkama un sāpīga, tomēr tā ir arī lieliska iespēja pilnveidoties – tā uzskata vairāk nekā 80% sieviešu. Tajā pašā laikā 64% vīriešu un 74% sieviešu domā par bijušajām attiecībām un šaubās, vai pieņēmuši pareizo lēmumu, šķiroties ar otro pusīti. „Gan šķiršanās, gan ilgstoša kopdzīve ir iespēja iegūt pieredzi — katrā gadījumā savu, tomēr vajadzīgu un nepieciešamu ikvienam.

 

Šķiršanās „bums” tieši Valentīnadienas tuvumā saistīts ar to, ka šie svētki (līdzīgi kā Ziemassvētki) uzrunā tieši pāra savstarpējo attiecību jautājumu, kuram pārējā gada laikā var pārslīdēt pāri. Tādējādi nereti tiek rastas atbildes, kuras var mudināt pieņemt lēmumu pārtraukt attiecības,” saka psihoterapeits Ansis Jurģis Stabingis.

 

Reklāma
Reklāma

Avots: www.kasjauns.lv