Ceļojumu maršruti Latvijas iepazīšanai: Divu dienu ceļojums pa sajūtu Latgali

Latviju var pielīdzināt visām debespusēm – tik dažāda tā ir. Kopējā Latvijas sajūta veidojas tikai piedzīvojot dažādās garšas, smaržas, reljefa atšķirības un, galvenokārt, iepazīstot vietējos cilvēkus, kas veido šo kolorītu. Šoreiz dodamies Latgales virzienā. 

 

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Latviju var pielīdzināt visām debespusēm – tik dažāda tā ir. Kopējā Latvijas sajūta veidojas tikai piedzīvojot dažādās garšas, smaržas, reljefa atšķirības un, galvenokārt, iepazīstot vietējos cilvēkus, kas veido šo kolorītu. Šoreiz dodamies Latgales virzienā. 

Apmeklē izklaides parkus, vēsturiskas ēkas un vietas, izgaršo Latgales sātīgo virtuvi un iepazīsti novada vēsturi un ģeogrāfiju. 

Reklāma
Reklāma


Pirmā diena.
Ja izbrauksi no Rīgas laicīgi, ap pulksten 9:00, tad jau aptuveni pēc stundas, plkst. 10:00 būsi tur,
kur sapņo atgriezties ikviens – brīnumzemē bērnībā.

10:00-12:00 Izklaides parks “Avārijas Brigāde”
"Vēsmiņas", Lielvārdes novads, Lēdmanes pagasts
Darba laiks: Jūnijs – septembris katru dienu plkst. 10.00 – 19.00
Internets: www.abpark.lv
Parka teritorijā ierīkota iecienītās animācijas filmas varoņu īstā “Avārijas brigādes” pilsētiņa, kur varēsi satikt filmas varoņus un nofotografēties kopā ar tiem. Tāpat arī iespējams uzkāpt dzirnavās vai piedalīties citās parkā piedāvātajās atrakcijās. Tā būs ideāla vieta vecākiem ar bērniem vecumā līdz 10 gadiem.

12:30-13:30 Pusdienu pauze Liepkalnu maiznīcā
Klintaines pag. "Liepsalās" (Rīgas-Daugavpils 117.km)
Darba laiks: 8-22
Internets: liepkalni.lv
Viena no smaržīgākajām vietām reģionā – Liepkalnu maiznīcā, kur tiek gaidīts ikviens, kurš vēlas sajust un izgaršot Liepkalnu īsto rupjmaizi un citus gardumus. Kafejnīcas piedāvāto pusdienu garšas kvalitātes, porcijas izmēra un cenas attiecība Tev patiks! Liepkalnos noteikti ir vieni no labākajiem eklēriem Latvijā!

14:30-15:30 Līvānu stikla muzejs
Domes iela 1, Līvāni, Līvānu pilsēta
Internets: www.latgalesamatnieki.lv
Latgales mākslas un amatniecības centrā ir ļoti interesanta izstāde, kur varēsi sasmaidīties par vecajām labajām piena un krējuma pudelēm no bērnības un cieņpilnā izbrīnā uzzināt, cik filigrānus pasaules līmeņa stikla izstrādājumus savulaik veidojuši Līvānu meistari. Karstumizturīgākajiem ir iespēja ielūkoties vairāk nekā 100 gadus senajā stikla pūšanas tradīcijā  un vērot stikla izstrādājumu tapšanas procesu.

16:15-18:30 Daugavpils Marka Rotko mākslas centrs Mihaila iela 3, Daugavpils,
Internets: www.rothkocenter.com
Marka Rotko mākslas centrs atrodas Daugavpils vecā cietokšņa teritorijā, kas to padara par vēl vienu “divi vienā” galamērķi. Daugavpils cietoksnis ir vienīgais īpašu pārbūvju neskartais 19. gadsimta pirmās puses cietoksnis Eiropā. Savukārt Rotko centrā, atrodas ne tikai paša pasaulslavenā mākslinieka Marka Rotko 6 oriģināldarbi - kas ir vienīgā vieta visā Austrumeiropā, kur tie vispār šaipus atrodami - bet tajā apskatāma arī zināmā norvēģu mākslinieka Edvarda Munka orģinālglezna, kas uzskatīta par vienu no izcilākajiem viņa darbiem. Izvēlies nakstsmājas Daugavpilī vai arī dodies uzreiz uz Aglonu.

Otrā diena.

9:30-10:30 Aglonas bazilika
Cirīšu iela 8, Aglona, Aglonas novads
Internets: http://www.aglonas-bazilika

Otro dienu iesāc agri no rīta, dodoties uz vienu no lielākajām sakrālajām celtnēm reģionā – Aglonas baziliku. Šeit valda ļoti īpašs emocionāls fons, taču galvenais - miers, absolūts, visaptverošs miers, kas te pārņem ikvienu. Aglonas bazilika ir nozīmīgākais Latvijas katoļu reliģijas centrs. Tā celta vēlā baroka stilā, un to rotā divi apmēram 60 m augsti torņi. Iekšpusē atrodas krusta velves, arkas, kolonnas, kas bagātīgi dekorētas ar rokoko stila rotājumiem.
Iekārtas priekšmeti darināti 18. gadsimtā, sānu altāri – 19. gadsimta sākumā. Baznīcā glabājas plaša gleznu, skulptūru un mākslas vērtību kolekcija, tajā skaitā slavenā 17. gadsimtā darinātā svētbilde "Aglonas Brīnumdarītāja Dievmāte", ko atsedz tikai reliģisku svētku laikā. Svētbildi ticīgie uzskata par brīnumdarītāju. Pastāv uzskats, ka tai piemīt dziednieciskas spējas.

11:00-12:00 Lielā Liepu kalna skatu tornis
Rāznas nacionālais parks, Kaunatas pagasts, Rēzeknes novads
Internets: http://www.lielais-liepu-kalns
Lielais Liepu kalns ir Latgales augstākā un Latvijā trešā augstākā virsotne, kuras augstākais punkts fiksēts 289,3 m virs jūras līmeņa. Kalna virsotnē izbūvēts augstākais Latvijas koka skatu tornis, kurš slienas 34 metru augstumā, bet uzkāpjot tā smailē, atradīsities 323 metrus virs jūras
līmeņa.

13:00-14:00 Pūdnīku skūla
Rāznas nacionālais parks, Kaunatas pagasts, Rēzeknes novads
Internets: http://pudnikuskula.lv
Evalds Vasiļevskis ir vienīgais podnieks Latvijā, kas pats izrok un attīra mālu, viens no
nedaudziem, kas podus apdedzina svēpējamā tehnikā, tāpat kā to darīja mūsu senči pirms
tūkstošiem gadu.

15:00 – 16:30 Lūznavas muiža
Pils iela 8, Lūznava, Lūznavas pag., Rēzeknes novads
Internets: www.luznavasmuiza.lv
Lūznavas muiža - restaurēta Latgales kultūrdzīves pērle jeb pasaka nekurienes vidū! Ieraudzītais
pārspēj jebko, ko varētu sagaidīt. Lūznavas muiža ir jūgendstila celtne, kas 20. gadsimta sākumā
celta kā vieta mākslai un mūzikai. Piedzīvojusi vēsturiskās pārmaiņas, kļūstot par skolu, kara štābu, atkal skolu, pagasta pārvaldi un bibliotēku. 2015. gadā atdzimusi no jauna, lai iedvesmotu un kļūtu par īsto vietu, kurā mīt mūza. Šobrīd ēkā apskatāmas vairākas lieliskas izstādes, bet pati ēka ir ne mazāk ievērojama.

17:30 – 18:30 Latgales vēstniecība GORS
Pils iela 4, Rēzekne
Internets: www.latgalesgors.lv
GORS nav tikai kārtējā kultūras iestāde, GORS tā ir Latgales vēstniecība - vieta, kur vienkopus
rada un vēsta Latgales stāstu. Te satek kultūras mantojums un senas vērtības, tradīcijas un
jaunrade, valoda un notikumi, nozīmīgākās pasaules tendences, māksla, kultūra, dejas un
dziesmas. Ikdienā Latgales vēstniecība GORS parasti atvērta apmeklētājiem no 11.00 līdz 22.00
un interesenti var apskatīt gan izstādi Mākslas galerijā, gan pirmā un otrā stāva publiskās zonas.
Pēc GORA apskates jādodas mājup. Vakars klāt un ceram, ka atpakaļceļš būs pārdomām bagāts
un Latgales iespaidi – paliekoši.