Piparus tev veļasmašīnā un citi triki labākas veļas izmazgāšanai

Krāsainas veļas mazgāšana bieži kļūst par problēmu, kad baltais T-krekls vai blūze iegūst dīvainas nokrāsas, bet koši sarkanā kleita paliek blāva.
Tautas gudrības palīdzēs nezaudēt apģērba krāsu un pat to atjaunot.

FOTO: Shutterstock.com

Tautas gudrības palīdzēs nezaudēt apģērba krāsu un pat to atjaunot.

Krāsainu un košu apģērbu mazgāšana ir izaicinājums – kā nesakrāsot citas drēbes, kā saglabāt apģērba esošo toni? Pareizi izvēlēta veļas mašīnas programma un piemērots mazgāšanas līdzeklis ir pirmie soļi, bet ir arī dažas labu saimnieču viltības, kas noteikti nenāks par sliktu apģērba krāsa saglabāšanai. 
 

Samalts melnais pipars

Tējkarote melno malto piparu var glābt jūsu iecienītāko kreklu no krāsas zaudēšanas. Turklāt malti pipari nav sliktāks līdzeklis par dārgiem īpašiem pulveriem krāsainām drēbēm. 

Pievienojot ūdenim maltu melno piparu, audumam tiek labāk noņemta ziepju vai mazgāšanas līdzekļa kārtiņa, kas ir iemesli, kāpēc ar laiku audums zaudē krāsas košumu. Prit, malti melnie pipari aizsargā krāsainas lietas no pārmērīga mazgāšanas līdzekļa daudzuma.
 

  • Kā rīkoties? Ievietojot krāsaino veļu veļas mašīnā, pievieno pulveri un tieši pirms mazgāšanas sākuma pievieno tējkaroti melno malto piparu tieši cilindrā. Jāizvēlas aukstā mazgāšana programma ar temperatūru + 30 grādi.
  • Apģērbs nesmaržos pēc garšvielām!
  • Ja melno malto piparu paliekas redzamas uz auduma pat pēc skalošanas, tās ir viegli nokratīt. Tomēr pirmajās reizēs labāk izmēģināt šo triku uz mazāk vērtīgām drēbēm. 
     

 

Reklāma
Reklāma

Galda etiķis

Metode noderēs, ja nepieciešams atgriezt bagātīgo krāsu melnām drēbēm. Pievieno pāris ēdamkarotes etiķa traukā ar ūdeni, samaisi un iemērciet apģērba uz 15-20 minūtēm. Labi izskalot un izžāvē. 

  • Metode nebūs piemērota džinsiem.
  • Galda etiķim un ūdenim var pievienot pilienu melnās tintes.
     


Soda ar galda etiķi

Maisījums lieliski atjaunot sarkanās krāsas spilgtumu.  Uz ēdamkaroti sodas ņem ēdamkaroti etiķa un litru ūdens.