Kad un kā stāda ūdensrozes?

Ūdensaugiem piemērots stādīšanas laiks ir vasaras sākums, kad noziedējuši ceriņi un ūdens pietiekami sasilis.
Ja tavā dārzā nav lielas ūdens krātuves vai arī tādas nav vispār, vari pamēģināt “sadraudzēties” ar ūdensrozi, iestādot to līdz pašai augšai zemē ieraktā un ar ūdeni pildītā mucā.

FOTO: Shutterstock.com

Ja tavā dārzā nav lielas ūdens krātuves vai arī tādas nav vispār, vari pamēģināt “sadraudzēties” ar ūdensrozi, iestādot to līdz pašai augšai zemē ieraktā un ar ūdeni pildītā mucā.

Pie audzētājiem var nopirkt dažādas šo krāšņo puķu šķirnes. Iepriekš jāparedz, kādā dziļumā ūdensrozi stādīsi: Latvijas ziemai piemērotākās šķirnes gan nav tik krāsainas kā no ārzemēm ievestās, zied tradicionāli skaistiem baltiem vai rozā ziediem. Taču rudeņos tās nav jāizceļ no ūdens, jo jāstāda apmēram 90 cm un dziļāk. Sarkanās un citas košās ūdensrozes stāda seklāk, ap 50 līdz 70 cm dziļumā, citādi tās neuzzied, un šie augi pa ziemu jāglabā, piemēram, pagrabā ielikti spainī vai citā tvertnē ar ūdeni.

 

Ja tavā dārzā nav lielas ūdens krātuves vai arī tādas nav vispār, vari pamēģināt “sadraudzēties” ar ūdensrozi, iestādot to līdz pašai augšai zemē ieraktā un ar ūdeni pildītā mucā. Izskatīsies tā, it kā puķe augtu un ziedētu tavā piemājas zālienā! Tikai svarīgi nodrošināties, lai nelielajā, bet dziļajā tvertnē neiekrīt kāds mājdzīvnieks. Vēl interesanti, ka košās, apmēram 70 cm un pat seklāk stādāmās ūdensrozes ir diezgan kaprīzas: ja tām nepatīk augšanas apstākļi, puķes neuzzied gaidītajā krāsā, bet ir neizteiksmīgas un bālas. Vai arī neuzzied vispār.

 Ūdensrozēm patīk augt mālainā vietā, duļķēs, dūņās.

Reklāma
Reklāma

Stādaudzētavā ūdensrozes pārdod īpašos konteineros ar caurumiņiem sānos. Tajos augus var stādīt ūdenī. Konteineriem apkārt apsien rupju, piemēram, maisa audumu, piesien akmeni un ielaiž ūdenī, kur augs iesakņosies. Ūdensrozēm patīk augt mālainā vietā, duļķēs, dūņās.

 

Vienkāršākās šķirnes ātri vairojas un jau pēc trim gadiem var tikt pie jauniem stādiem. Pa vasaru augi neprasa īpašas rūpes un kopšanu, tikai jāseko līdzi, vai sausākā periodā dīķī vai baseinā nekrītas ūdens līmenis. Ja tas kļūst pavisam zems, iespējams, ka jāpaliek ūdensrozes dziļāk vai tvertnē jāielej vairāk ūdens.  

 

Avots: žurnāls “100 labi padomi”

Saistītie raksti