Man ir četri suņi un franču buldogs!

Franču buldogi ir ļoti sirsnīgi un pieprasa ļoti daudz uzmanības no sava saimnieka. Viņi nemīl ilgi palikt vieni. Viņi ir mīļi, dzīvīgi un rotaļīgi, tādēļ patīk bērniem. Viņu mazais izmērs viegli ļauj šos suņus samīļot. Franču buldogs ir labs laika kavētājs, labsirdīga humora pilns, paklausīgs, bet nekad verdziski padevīgs, un vienmēr līdz malām piepildīts ar mīlestību.

FOTO: Mammamuntetiem.lv

"Royal Canin" publicitātes foto.

Rakstu sēriju par suņu šķirnēm atbalsta "Royal Canin".

 

 

 

 

 

 

Franču buldogs ir labs sargsuns, ar labu teritorijas izjūtu, vienmēr distancējas no citiem suņiem. Šiem suņiem nepieciešama rūpīga, agrīna apmācība, ar ļoti lielu pacietību un mieru. Viņš vienmēr gribēs būt tev blakus – par laimi, franču buldoga mazais izmērs to atļauj. 

 

Izcelšanās

Franču buldogu senči ir Tibetas suņi un Romas impērijas molosi. Ap 1850. gadu tie nokļuva Parīzē, iesākumā viņu īpašnieki bija miesnieki un kučieri, jo mazie suņi sekmīgi ķēra žurkas. Pakāpeniski mazais suns no tirgus un važoņu vides pārcēlās pie augstākās sabiedrības, pateicoties savam izskatam un rotaļīgajai dabai. Tikai dažu stundu laikā suns kļuva par mīļdzīvnieku visā Eiropā. Pirmā debija notika Vestminsteras izstādē 1896. gadā, kur franču buldogiem bija lieli panākumi.  

 

 

Standarts

Vienreizējs no deguna līdz astes galiņam.

Galva. Ļoti spēcīga, liela un plata ar ādas ielocēm un krokām. Galvaskauss liels un vienmēr plats. Kupolveida piere. Ļoti izteikta. Maza, plakana seja. Uz sejas simetriskas ādas krokas. Liels, uz augšu vērsts deguns. Biezas, melnas lūpas. Lieli, plati, spēcīgi žokļi. Vidējs apakšžokļa izvirzījums (prognātisms).

Ausis. Stāvas, vidēja izmēra, platas pamatnē un noapaļotiem galiem (“sikspārņa ausis”).

Acis. Apaļas, vidēji lielas, nedaudz izspiedušās uz āru, tumšas. Melna līnija uz plakstiņiem.

Apmatojums. Smalks, īss un spodrs, mīksts un biezs.

Ķermenis. Plecīgs, muskuļains. Ķermeņa līnija pakāpeniski paaugstinās nieru rajona virzienā. Īss, ne tik plats skausts. Dziļš krūšukurvis. Vēders un sāni piepacelti. Cilindrisks krūškurvis. Labi izteiktas līnijas. Īss viduklis. 

Aste. Īsa, virziens uz leju, pamatnē bieza, sašaurinās virzienā uz astes galu. Nosedz sēžamvietu, ar dabisku saliekumu vai “lūzumu”. 

Krāsa. Svītroti dzeltenbrūna ar šķērseniskām svītrām. Melnu un sarkanīgu matu sajaukums. Pieļaujama nedaudz baltā krāsa mazos daudzumos uz krūškurvja vai galvas. Balts un svītrots, zināms kā raibs, klasificējas kā svītroti dzeltenbrūns ar baltiem plankumiem. Balta pamatkrāsa ar svītrotiem plankumiem. Pilnīgi balts apmatojums tiek klasificēts pie raibiem suņiem. 

Locekļi. Priekškājas novietotas savrup, taisnas, ja skatās profilā un no priekšas. Pakaļkājas ir stipras  un muskuļotas, nedaudz garākas par priekškājām.

Izmērs. 25 līdz 35 cm.

Svars. 8 līdz 14 kg.

 

 

Fiziskās nodarbības

Lēni un nekļūdīgi...

Franču buldogiem nepieciešami tādi fiziskie treniņi, kas stiprina viņu spēcīgo, muskuļoto ķermeni, bet jāizvairās no skriešanas un lēkāšanas. Viņi nepanes karstuma dūrienu, tādēļ nekad nav atstājami vieni paši mašīnā. Vasarā sunim jāatpūšas tikai ēnā, pie kam pastāvīgi jābūt pieejamam svaigam dzeramajam ūdenim.

 

Ņemiet glābšanas riņķi!

Franču buldogi ir ļoti slikti peldētāji, tādēļ cieši uzmaniet viņu, ja atrodaties ūdens tuvumā, pasargājiet no iekrišanas ūdenī.

 

Bļodu augstāk!

Neparastā franču buldogu žokļa forma apgrūtina barības satveršanu. Lai palīdzētu sunim ēst, nepieciešams barības bļodu novietot augstāk par grīdas līmeni. 

 

Padomi

Apmatojuma kopšana

Īsais apmatojums vienmēr izskatās labi, tomēr laiku pa laikam nepieciešams to noglaudīt ar masāžas vai gumijas cimdu.

Ādas kopšana

Franču buldogu krokotajai ādai nepieciešama regulāra tīrīšana, lai novērstu ādas ieloču macerāciju, kas var izraisīt ādas infekciju. Arī ādai ap astes pamatni nepieciešama apkopšana, jo sunim ir sarežģīti šo rajonu pašam sakopt.

Reklāma
Reklāma

Acu kopšana

Acu plakstiņiem un apvidum ap acīm nepieciešama rūpīga ikdienas kopšana ar speciālu losjonu acīm. 

 

Suns ir mājās - esiet gatavi!

Ierīkojiet sunim viņa vietu ar ērtu grozu gulēšanai

Izlemiet, kur suns ēdīs, nolieciet tur vienu bļodiņu barībai, otru - ūdenim.

Barojiet suni noteiktā laikā.

Raugieties, lai kucēns vienmēr ēstu pēc jums, lai viņš iemācītos, ka saimnieks esat jūs. 

 

 

FCI klasifikācija

Grupa 9: dekoratīvie suņi

Apakšgrupa 11: mazie molosi

 

 

LASI CITUS RAKSTUS PAR SUŅU ŠĶIRNĒM

Jorkšīras terjers - mazais sunītis ar lauvas drosmi

Līdzsvarotais un pašpārliecinātais vācu aitu suns

Mopsis. Suns, kurš bezgalīgi pieķeras saimniekam

Suns, kurš ļoti mīl bērnus - Labradoras retrīvers

Vai spēj tam noticēt? Mazais čivava ir lielisks sargsuns!

Gribi gudru suni? Tad tev vajag rotveileru!

Oho! Pūdeļi spēj prognozēt epilepsijas lēkmes tuvošanos

Vai zināji, ka angļu kokerspaniels ir traks pēc kazenēm?

Uzmini nu, kurš ir mazais milzis? Pareizi - miniatūrais šnaucers 

Ši-tcū. Suns veiksmei

Nespēj saņemties sporta zāles apmeklēšanai? Iegādājies bokseri! Viņš tevi izkustinās

Taksis. Garš un strups no degungala līdz astes galiņam  

 


Raksts publicēts sadarbībā ar "Royal Canin"

"Royal Canin" piedāvā barību, kas izgatavota no rūpīgi atlasītām, kvalitatīvām sastāvdaļām un satur visas nepieciešamās uzturvielas.

Par uzņēmumu:

"Royal Canin" dibināts 1967. gadā Francijas dienvidos un nu jau vairāk kā 40 gadus piedāvā augstvērtīgu barību suņiem un kaķiem. Pamatojoties uz gadu gaidā gūto pieredzi un ilggadējo sadarbības partneru – dzīvnieku audzētāju un veterinārārstu – pētījumiem, "Royal Canin" izgatavo barību suņiem un kaķiem, ņemot vērā to šķirni, lielumu un svaru, vecumu un dzīvesveidu.

Barību sastāvs tiek pielāgots atšķirīgajām suņu un kaķu vajadzībām, nodrošinot tos ar nepieciešamo uzturvielu daudzumu. "Royal Canin" barību raksturo pieci nešķirami pamatelementi: zināšanas un cieņa, nepārtraukta attīstība, veselīgs uzturs, kvalitāte un drošums, labvēlīga ietekme uz veselību.