Trīs paņēmieni, kā augus pasargāt no salnām

Ja puķu dobes ziemā bijušas pārklātas ar zariem, pavasarī nevajag steigties tos sadedzināt vai citādi likvidēt, bet gan sakraut kaudzē – noderēs augu apsegšanai salnas naktīs.

FOTO: Shutterstock.com

Ja puķu dobes ziemā bijušas pārklātas ar zariem, pavasarī nevajag steigties tos sadedzināt vai citādi likvidēt, bet gan sakraut kaudzē – noderēs augu apsegšanai salnas naktīs.

1. Ja ir mazs dārziņš un pret aukstumu jutīgu augu maz, vakarā, pirms uznāk salna, uz augu ceriem vai augu grupām uzliec plastmasas spaiņus un lielākus puķu podus. Tas, protams, prasa laiku un darbu, taču augi tiks pasargāti un nenosals. Ja salnas gaidāmas 2–3 naktis pēc kārtas, sargājošos traukus vari nenoņemt – pāris dienu tumsā augiem neko sliktu nenodarīs.

 

2. Ja puķu dobes ziemā bijušas pārklātas ar zariem, pavasarī nevajag steigties tos sadedzināt vai citādi likvidēt, bet gan sakraut kaudzē – noderēs augu apsegšanai salnas naktīs. Ja zari ir pārāk reti un skuju koku zariem nobirušas visas skujas, tie derēs par balstu agroplēvei vai kādam palagam, ar ko vakarā pārklāj salnas apdraudētos augus.

Reklāma
Reklāma

 

3. Agrākos laikos gudri dārznieki ap pupiņu un gurķu dobēm no žagariem un zariem apsprauda savītus biezus žodziņus augstumā cilvēkam līdz ceļgaliem. Tie pasargāja trauslos augus no nepatīkamiem vējiem un aukstuma, bet īpaši saltās naktīs kalpoja par balstiem, pie kuriem piestiprināt dobēm pārklājamo audumu.