Vai tiešām grūtniecei jāatsakās no suši?

Grūtniecība nāk ar dažādām vēlmēm un dažas no tām ir saistītas ar īpašiem ēdieniem – uz kādiem parādās īpaša kāre, citi izraisa riebumu. Mammamuntetiem.lv lasītāja jautā – vai grūtniecības laikā tiešām jāatsakās no suši?

FOTO: Shutterstock.com

Svaiga zivs var saturēt parazītus, kas var apdraudēt sievietes un mazuļa veselību. Ja ir ļoti liela kāre pēc suši vai tā ēšanas procesa, laba doma būs dažādi veģetārie suši, kas nesatur termiski neapstrādātus dzīvnieku izcelsmes produktus.

Atbild sertificēts ginekologs un sertificēts dzemdību speciālists ar specializāciju operatīvajā ginekoloģijā Dr. Antons Babuškins.


“Ēdieni, kas satur termiski neapstrādātu zivi, grūtniecēm nav ieteicami. Ar termiski neapstrādātu zivi ir divas problēmas: pirmkārt, parazīti, kas var būt zivī un nokļūt cilvēka organismā, īpaši ja zivs nav pārbaudīta vai nopirkta nedrošā vietā. Svaigas zivis ir potenciāls parazītu avots, un saindēšanās gadījumā var kaitēt gan grūtnieces, gan mazuļa veselībai. Otrkārt, jāņem vērā arī smago metālu, tādu kā dzīvsudrabs, klātbūtne zivīs. Tie dzīves laikā uzkrājas zivs organismā un var nelabvēlīgi ietekmēt augļa attīstību."

 

Lasi vēl: Vai ir kāds pamatojums, kāpēc grūtniece nedrīkst aiztikt kaķi?

 

Alternatīva – veģetārie suši

Reklāma
Reklāma

Ja ir ļoti liela kāre pēc suši vai tā ēšanas procesa, laba doma būs dažādi veģetārie suši, kas nesatur termiski neapstrādātus dzīvnieku izcelsmes produktus. Arī ceptie suši ir alternatīva tradicionālajiem suši ar svaigu zivi. Grūtniecības laikā tomēr ieteicams meklēt citas alternatīvas, ar ko panašķēties, lai neapdraudētu sevi un gaidāmo mazuli.

 

Interesanti: Vai pirms dzemdībām ir jālieto klizma?