8 padomi, kā mājokli padarīt veselīgāku

Tavai ģimenei mājās un to apkārtnē nemitīgi uzglūn dažnedažādas baktērijas un ķimikālijas. Kā no tā pasargāt savus mīļos, nezaudējot mājīgumu?

Lai miegs būtu labāks, iegādājies matraci un gultasveļu, kas radīta no dabiskām izejvielām,

FOTO: Viktorija Kuprijanova, http://www.bernufoto.lv/

Lai miegs būtu labāks, iegādājies matraci un gultasveļu, kas radīta no dabiskām izejvielām,


1.    Regulāri vēdini telpas! Nevēdinātās telpās savairojas dažādas baktērijas un vīrusi, tāpēc gaisa maiņai istabās ir būtiska nozīme.
2.    Pārlūko, kādus tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļus tu izmanto! Nomaini savu sadzīves ķīmiju pret dabai draudzīgu!
3.    Nost ar paklājiem! Iespējams, tev būs žēl izmest mīkstos paklājiņus, bet padomā, cik daudz putekļu tie uzkrāj… Labā ziņa — turpmāk mājas uzkopšana veiksies daudz raitāk!
4.    Dusi saldi! Lai miegs būtu labāks, iegādājies matraci un gultasveļu, kas radīta no dabiskām izejvielām, piemēram, no kokvilnas vai lina auduma, — nekādas sintētikas!
5.    Izvēlies dabiska auduma apģērbu, un tev vairs nevajadzēs raizēties par grūti iztīrāmiem traipiem, jo no dabiskas šķiedras audumiem noturīgi traipi ārā dabūjami daudz vieglāk nekā no sintētiskiem materiāliem.
6.    Šķiro atkritumus! Tādējādi tu samazināsi atkritumu apjomus, taupīsi dabas resursus, lieku reizi nepiesārņosi apkārtējo vidi un neradīsi draudus cilvēka veselībai, kā arī samazināsi atkritumu pārstrādes izmaksas. Centies pēc iespējas mazāk iegādāties pārtikas produktus plastmasas iepakojumos un arī pats, ikreiz iepērkoties, ņem līdzi savu — auduma — maisiņu.
7.    Rūpējies par gaisa kvalitāti! Ja līdzekļi ļauj, iegādājies labu gaisa kondicionētāju — visai mājai vai tikai telpām, kurās tu un tava ģimene uzturaties visbiežāk.
8.    Iegādājies antīkas mēbeles. Iespējams, tās būs daudz dārgākas, taču tās pilnīgi noteikti nebūs apstrādātas ar toksiskām vielām.
 

Reklāma
Reklāma