Gleznošana, naudas studijas un rokdarbi – jaunas bezmaksas nodarbības „Bērnu universitātē”

Izpratnes veidošana par ģimenes budžeta plānošanu, par etiķetes normu ievērošanu, par dzīvnieku komunikāciju, kā arī rotaslietu un telpu dekoru darināšana – šos un daudzus citus tematus sākumskolas vecuma bērniem ir iespēja izzināt un apgūt bezmaksas nodarbībās Mammamuntetiem.lv radītajā „Bērnu universitātē”

FOTO: Mammamuntetiem.lv

"Dabas pētnieki pilsētā" pasniedzējs kopā ar bērniem taisa putnu būri.

Lai arī mācību gads skolās tuvojas noslēgumam, „Bērnu universitātē” nupat ieviestas divas jaunas studiju programmas, un mācības turpināsies arī vasaras mēnešos.

Ar praktiskiem piemēriem un darbošanos veicināt bērnu mācīšanos ar prieku, nevis formāli un radīt izpratni par stāstīto – šī ir nostādne, pēc kuras vadāmies, plānojot un organizējot jaunas studiju programmas. 

„Pusotru stundu ilgajās nodarbībās ir atvēlēts laiks arī tējas pauzei un bērnu savstarpējai komunikācijai – lai var papļāpāt, iepazīt citam citu, veidot jaunas draudzības. Tāpat rosinām izskrieties, izkustēties. Esam novērojuši, cik daudz prieka bērniem rada šādas it kā mazas atkāpes. Manuprāt, valsts skolās Latvijā šobrīd tādu pietrūkst.”

Patlaban „Bērnu universitātē” aktuāli ir šādi nodarbību cikli: dabaszinības – „Dabas pētnieki pilsētā”, rokdarbi un etiķete – „Princešu studijas”, izpratne par finansēm – „„Swedbank” naudas studijas bērniem”, gleznošana, zīmēšana – „Mākslas studijas”. Mācības notiek bez maksas. Lai pieteiktos nodarbībām, skati www.bernuuniversitate.lv .

„Mākslas studijas” un „„Swedbank” naudas studijas bērniem” ir „Bērnu universitātes” jaunumi, ko pasniegs trīs pedagogi no izglītības programmas „Iespējamā misija”. „Mākslas studijas” vadīs mākslinieks Bruno Bahs, ierādot mazajiem audzēkņiem, kā uz priekšmetiem un lietām palūkoties netradicionāli un savas domas un sajūtas „uzlikt” uz papīra, tādējādi attīstot fantāziju, radošumu. Savukārt „„Swedbank naudas studijas bērniem”, kas tapušas sadarbojoties ar AS „Swedbank”, pamīšus vadīs „Iespējamās misijas” matemātikas un komercdarbības skolotāja Agnese Slišāne un matemātikas un ekonomikas skolotājs Kristaps Auzāns.

Reklāma
Reklāma

Kā veidojas nauda, no kurienes tā rodas un kur paliek? Zināšanas dod iespējas iesaistīties, brīvību izvēlēties un vēlmi radīt!

    Jaunā izpratnes par finansēm programma „„Swedbank” naudas studijas bērniem” sāksies 2015. gada 20. aprīlī un notiks divas reizes mēnesī, savukārt „Mākslas studijas” gaidāmas no maija sākuma. 


Par „Bērnu universitāti”
Ģimeņu organizācija „Mammamuntetiem.lv” 2012. gadā nodibināja „Bērnu universitāti” (BeU) ar mērķi sākumskolas vecuma bērniem radīt vietu, kur saturīgi un aizraujoši pavadīt laiku pēc skolas, turklāt – bez maksas. Mācības vērstas uz individuālo talantu attīstīšanu un skolēnu priekšstatu un izpratnes veidošanu šobrīd un nākotnē aktuālās profesijās. Bērnu interešu izglītības centra nodarbībās bērniem saprotamā veidā tiek mācītas dabas zinātnes un pētniecība, izpratne par finansēm, gleznošana, rokdarbi un citi temati. 
    Patlaban „Bērnu universitāte” darbojas Rīgas centrā, portāla „Mammamuntetiem.lv” telpās.