Pasaules slaveni challenge

Ikviena izaicinājuma pamatā ir kāda pamatdoma, kāpēc tas tiek darīts un nodots tālāk. Piemēram, vai tu zini kā un kāpēc ir aizsācies ''Ice Bucket Challenge''?

FOTO: Mammamuntetiem.lv

Bottle flip izaicinājums rada atkarību - kamēr nemācēsi pudeli uzmest gaisā, lai tā perfekti piezemējas uz galda, tikmēr to negribēsies izlaist no rokām!

Ice Bucket Challenge izaicinājumu aizsāka divi sportisti, atbalstot un godinot savu komandas biedru - beisbola spēlētāju Pītu Freitu, kuram tika konstatēta slimība amiotrofiskā laterālā skleroze. Sportistu doma, izveidojot izaicinājumu, bija pievērst plašākas sabiedrības uzmanību šai retajai slimībai, lai tā tiktu padziļinātāk izpētīta, tiktu iegūti vairāk līdzekļi ārstēšanai caur ziedojumiem. Vai nav gudra ideja?

 

Klāvs iepazīstina ar dažādiem pasaules slaveniem izaicinājumiem.

Reklāma
Reklāma

 

Savukārt kāds ir izskaidrojums acu mirkšķināšanai? Te ir pavisam vienkāršā atbilde: acu mirkšķināšana ir no gribas neatkarīgs reflekss. Tas nozīmē, ka gribot vai negribot, šādā izaicinājumā nāksies mirkšķināt acis, jo šis reflekss ir saistīts ar galvas smadzeņu darbību, kas dod signālus aizsardzības reakcijai. Tas sagatavo mūs no ārējās vides kairinošās ietekmes (sejā lidojošs objekts).