"Galerijā Centrs" atklās jauniešu mentālās veselības punktu

Tirdzniecības centrā "Galerija Centrs" šodien atklās jauniešu un pusaudžu mentālās veselības pārbaudes punktu, pavēstīja centra pārstāvji.

FOTO: Unsplash.com

Lai pusaudži un jaunieši varētu parūpēties par savu mentālo veselību, "Galerija Centrs" sadarbībā ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru no šodienas vienu līdz divas reizes mēnesī nodrošinās bezmaksas mentālās veselības pārbaudes punktu "Galerijas Centrs" "Kiwie space" telpā, trešajā stāvā.

Mentālās veselības pārbaudes punkts ir paredzēts ikkatram pusaudzim un jaunietim vecumā no 12 līdz 25 gadiem, kurš vēlas uzzināt vairāk par savu mentālo veselību un veidiem, kā to uzlabot un uzturēt veselu.

 

Jauniešiem būs iespēja veikt profilaktiskas mentālās veselības pārbaudes, brīvā gaisotnē aprunāties ar speciālistiem, kā arī izmēģināt virtuālās realitātes terapiju. Ja nepieciešams, jaunietim sniegs padomus un izstāstīs par citām atbalsta iespējām mentālās veselības uzlabošanai.

"Galerijas Centrs" vadītāja Iveta Priedīte atzīmēja, ka kopš aizvadītās vasaras sākuma, kad atklāta "Kiwie space" telpa, novērots, ka jauniešu interese par to un telpā apskatāmo "Kiwie" mākslu patiesi ir liela. "Fakts, ka "Galerija Centrs" ir populāra jauniešu tikšanās vieta arī ir neapšaubāms. Tāpēc esam gandarīti uzsākt sadarbību ar Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centru, kuras ietvaros "Kiwie space" telpā esam ierīkojuši jauniešu mentālās veselības "check-up" punktu," sacīja Priedīte.

Reklāma
Reklāma

Tikmēr Pusaudžu un jauniešu psihoterapijas centra vadītājs Nils Konstantinovs atzīmēja, ka Covid-19 pandēmijas ietekmē bērnu un jauniešu skaits, kuriem rodas kādas mentālās veselības grūtības, aizvien pieaug. "Tāpēc ierastie palīdzības veidi vairs neder un visā pasaulē speciālisti aktīvi domā, kā veidot atbalstu jaunos, mūsdienīgos veidos. Esmu ļoti priecīgs, ka arī Latvijā varam piedāvāt vienu no pasaules mērogā jaunākajām tendencēm - pusaudžiem draudzīgu mentālās veselības check-up jeb pārbaudes punktu. Īpaši svarīgi, ka šie punkti atrodas jauniešu un ģimeņu iecienītās vietās, jo tas palīdz gan uzrunāt pašus jauniešus, gan arī parāda, ka mūsdienās parūpēties par savu mentālo veselību ir tikpat normāli kā iet uz trenažieru zāli vai iepirkšanās centru," sacīja Konstantinovs.

 

Plānots, ka sākumā mentālās veselības pārbaudes punkts darbosies vienu reizi mēnesī, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus. Atkarībā no noslodzes un pieprasījuma, pārbaudes punkta darbība var tikt pārplānota. Punktā darbosies mentālā pārbaudes punkta vadītājs un pusaudžu psihoterapijas speciālists Konstantinovs un citi mentālās veselības speciālisti.

Mentālās veselības pārbaudes punkts darbosies sestdienās no plkst.14 līdz 19. Punkta apmeklējums ir bez maksas un nebūs nepieciešams iepriekšējs pieraksts.